Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Başdoğan

15 yıl önce - Pts 23 Nis 2007, 01:42

Arabalar için tahsis edilen bölüm

(+)

(+)

(+)

(+)

yılmaz büktel

15 yıl önce - Pts 23 Nis 2007, 02:06

yemek faslı bittikten sonra grup üyeleri birer ikişer kaybolmaya başladı. meğer göreve çıkıyorlarmış. hem şans hem şansızlık ben de sabahattin kayış gibi profesyonel bir dostumla gemiyi keşfe çıktık. doğaldır ki onun fotolar benimkilerden güzel olacaktır. peşinen ve görmeden kabul ediyorum.
Osmangazi feribotunun üretim levhası. ama herhalde başka bir yerlerde metal olanı vardır. bu bana çok basit geldi

(+)

benim değerlendirmemle, kaptan köşkünde ikinci kaptan koltuğu.

(+)

kaptan koltuğu ve geminin ön görüntüsü

(+)

seyrüsefer ekranında hızımız 38.2 knot olarak görülüyor.

(+)

kaptan köşkünün iki yanında yer alan manevra mahalleri, yanılmıyorsam kırlangıç köşkü demişlerdi. deniz ulaşımına bir karayolcu giderse terminolojiden böyle bihaber oluyor işte.

(+)

kaptan köşkü yan tarafından geminin ön görüntüsü, solda bozburun ve güzelyalı sahili karşımızda

(+)

üst güvertenin yanyolları. kapalı kapının ardından çektik, yansımalar o nedenle. ama sonra dışarı çıkanları görüp, rüzgara aldırmaksızın bizde dışarı çıkıp, arka bölüme geçtik. bu arada sabahattin ustanın saçları darmadağın oldu ama karizma çizilmesin diye resmini çekmedim.

(+)

geminin balonları ve su izi

(+)

birazda gülelim. Bu gelen kim, neden yüzünü saklıyor, yoksa ben paparazzimiyim

(+)

evet anlaşıldı neden tanınmak istemediği. feribotun sahibi cem telgeren beyefendi. bizden saklıyormuş ama gördüğünüz gibi gerçeği ortaya çıkardık

(+)

En son yılmaz büktel tarafından Pts 23 Nis 2007, 19:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

didem_
15 yıl önce - Pts 23 Nis 2007, 11:10

Öncelikle bu organizasyonda bizi temsil eden wowTurkey ekibine çok teşekkür ederim.

Sormak istediğim bişey var. Feribotun kaptan köşkünden bacasına kadar gezmediğiniz yer kalmamış. Normalde feribotlarda dışarı çıkmak yasaktır. Seyahat halindeyken de dışarıya çıktınız mı?

Faruk Öncan

15 yıl önce - Pts 23 Nis 2007, 11:22

Evet çıktık fotoğraf bile çektik, 70 km hızla giden bir otobüsün üstünde ayakta durmaya benziyordu.Ara sıra dışarı çıkmayın diye anons ediliyordu fakat kapı kilitli olmadığından kendine güvenenler çıkıyordu.

Cem Telgeren
15 yıl önce - Pts 23 Nis 2007, 12:43

Alıntı:
Normalde feribotlarda dışarı çıkmak yasaktır. Seyahat halindeyken de dışarıya çıktınız mı?

Sanırım bir nevi tanıtım seferi olduğundan biz yolcuların hemen her yere girip çikmamıza göz yumuyorlardı başlangıçta.Ancak feribot tam hızla gitmeye başlayınca dışarıda olmak tehlike arzetmeye başlamış olmalıki dışarıdaki yolcuları içeriye gönderip kapıları kilitledi görevliler.Feribot tam hızla yol alırken bende dışarıya çıkanlardan olduğum için şunu kolaylıkla söyleyebilirim.Gerçekten de dışarıda durabilmek zordu.Esen rüzgarın şiddetinden her an bir yolcu dengesini kaybedebilir ve düşebilirdi.Yani risk çok artmıştı.Ancak şunu da eklemek gerekiyor,görevliler yolculara büyük bir nezaketle yaklaşıyorlardı.Dışarıdaki yolcuları içeriye girmeleri konusunda uyarırken bile nezaketi elden bırakmadılar.

sinan paşa

15 yıl önce - Pts 23 Nis 2007, 13:21

faruk abi öncelikle böyle bi görsel şölen yaşattığınız için teşekkürler işimden dolyı gelemediğim için çok üzgünüm gemi kaptanı sevgili zekerya abimiz size çok misafirperver bi insandır kendisini 4 yıldır tanırım işini seven bana denizi sevdiren ve gemi kullanmayı öğreten bir abimizdir tüm ulaşım grubuna tekrardan teşekkür ediyorum böyle güzellikleri bize gösterip vakit ve emek harcadıkları için

Faruk Öncan

15 yıl önce - Pts 23 Nis 2007, 13:33

(+)

Fotoğraf çekenlere oldukça esnek davrandılar.  

(+)

(+)

(+)

burakerkıral

15 yıl önce - Pts 23 Nis 2007, 14:27

Özhan Başkan'ın içinde olduğu kare tam gazetecilik başarısı gibi bişey olmuş     tebrikler...

AYRICA: Baca yani ana makinanın egzoz çıkışlarının estetik açıdan feribotun genel görüntüsünü bozduğunu söyleyenler var bozuyor gibi görülüyor ama bunu teknik açıdan incelediğimizde böle olması gerektiğini görebiliriz çünkü ana makinadan çıkan egzoz gazlarını en az karşı basınca uğratarak atmosfere atmak gerektiği için bacaları direk olarak egzozun çıkabiliceği şekilde yaparlar buda feribotun genel şekline uymamış olabilir ama feribotun genel verimi için gerekli olan mekanik bir ayrıntıdır.

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pts 23 Nis 2007, 14:40

Alıntı:
Evet çıktık fotoğraf bile çektik, 70 km hızla giden bir otobüsün üstünde ayakta durmaya benziyordu.Ara sıra dışarı çıkmayın diye anons ediliyordu fakat kapı kilitli olmadığından kendine güvenenler çıkıyordu.

Ben de hayatımda ilk defa bir "Feribot"ta cigara içmenin keyfini yaşadım (Yaaa, tamam... Kızmayın hemen N'aaapalım tiryakiyiz işte... Elde değil... Hehheehhhee...   Ama saatte 70 kilometre hızla giderken cıgara tüttürmenin keyfi de bir başka oluyormuş )

Akın KURTOĞLU

burakerkıral

15 yıl önce - Pts 23 Nis 2007, 14:46

O zaman Akın Abi'yi kendine güveninden dolayı kutluyoruz Feribotta sigara içmenin keyfi diğerlerinden farklı olsa gerek çünkü normalde yasak olan bir yere çıkılıyor birde sigara içiliyor     feribotun rüzgarından dolayı sigara çabuk bitmiştir abi öylemi    

sayfa 4
ANA SAYFA -> ULAŞIM