Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
gökhan_ist
15 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 17:05

Defalarca izledim öylesine gururlandımki sonunda dünyada 2.olabildik vallahide gözümden yaş geldi acayip gurur verici bir olaya tanık olduk SONUNDA TÜRKİYEDEDE DEV ADIMLAR ATILABİLİYORMUŞ DEDİRTTİ

Arda Alkaya
15 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 17:15

Alıntı:
Defalarca izledim öylesine gururlandımki sonunda dünyada 2.olabildik vallahide gözümden yaş geldi acayip gurur verici bir olaya tanık olduk  SONUNDA TÜRKİYEDEDE DEV ADIMLAR ATILABİLİYORMUŞ DEDİRTTİ

O zaman şunu okuyun da göz yaşlarına boğulun: Adnan Menderes hızlı feribotu imal edildiği 1997 yılında hız, boy, genişlik, araç kapasitesi, yolcu kapasitesi ve makine gücü alanında Dünya'da sınıfının en büyüğüyüydü.

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 17:48

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=40364& ...p;start=19

Bir evvelki sayfanın en son mesajındaki harikulâde çalışmaya söylenebilecek tek bir şey var: BRRRAVO!...

Aslında bizim ekibimiz iki grup halinde ve birbiriyle koordineli olarak çalışıyor. İlk grup; aktif olarak ziyaretler ve gezilere katılıp, dataları ve görsel malzemeyi günboyu toplarken, geri plandaki (mutfak tabir edeceğimiz kısımda yani ) Ulaşım ekibi de bu malzemeyi birbiriyle harmanlayarak, etkileyici fon müzikleri ve vurgulayıcı aksiyonlar katarak, ortaya mükemmel eserler çıkartıyorlar. Tâbir-i câizse elde edilen ham malzemeyi pişiriyorlar... Bunlardan biri de, bıkmadan usanmadan Ulaşım'a geri plandan desteğini sürdüren, sevgili dostumuz Mustafa KUMBAR işte...

Ellerine sağlık üstadım...

Bu çalışma da, dünkü önemli açılışa yeterli ilgiyi göstermeyen ve birtakım artiz bozuntularının kişisel haberleriyle anahaber bültenlerini dolduran bir kısım medya kuruluşuna; "KAPAK OLSUN!..."

Akın KURTOĞLU

recep karakoç
15 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 19:05

Ulaşım gurubuna teşekkür ederim  çok güzel  en ufak detaylar bile incelenmiş kutlarım.

yılmaz büktel

15 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 20:17

merhabalar. makinemin objektifi buğu yapmış. resimleri düzeltene kadar akla karayı seçtim. ama bu özel günün fotolarını, kendimce bende yüklemeliydim. bu arada belirteyim çok resmide silmek zorunda kaldım. Hikayeyi uzun boylu anlatmayacağım ama bence ilginç bazı detaylara da yer vereceğim
tören anında Osmangazi feribotu

(+)

tören anında Osmangazi feribotu ve biz dışarda beklerken önceden gemiye binenler. binmek için bize sıra geldiğinde de kapasite doldu itirazları geldi

(+)

Osmangazinin yolculu ilk kalkışına eşlik eden kurtarıcı, araba vapuru ve paşabahçe vapuru

(+)

reveranslar devam ediyor

(+)

artık yola çıktık. yemek vakti. batur, akın ve gözde nerede dersiniz.

(+)

ekip üyeleri ikramları tüketirken feribot hakkındaki sohbet-tartışmaların biri biterken biri başlıyordu

(+)

ön salondan bir görünüm. havalandırmaların çalışmasına rağmen, yiyeceklerin çok miktarda tüketilmesinin yarattığı ortam resme yansımış sanki(ya da kötü fotonun savunması )

(+)

merdivenli lobinin yukarıdan görünümü.

(+)

merdivenli lobinin aşağıdan görünümü.

(+)

orta salon

(+)

devam1 gelecek

Cem Telgeren
15 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 20:57

İlk mesajımda eklediğim fotograflarda Osmangazi'nim içinden hiç fotograf eklememişim. Eksik kalan bu ayrıntıyı da tamamlayayım dedim .İşte Osmangazi'nin yolcu salonlarından birkaç detay:

(+)

(+)

(+)

(+)

Cem Telgeren
15 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 22:19

Alıntı:
Bence estetik açıdqn başarısız baca çıkışları

Evet yeni feribotumuz Osmangazi'nin beğenilmeyen ve göze batan tek ayrıntısı idi bu bacalar.Adeta lüks bir gökdelenin üzerinden uzatılan soba borularına benzeyen bacaların kamufle edilmesi çok da zor olmasa gerek bence.Bacaların etrafına feribotun renginde beyaz kaplamalar yapılabilir.Estetik açıdan da daha iyi görünür sanırım.

sabahattin kayış

15 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 22:25

(+)

(+)

(+)

Osman Gazi'nin Marmara'daki ilk izleri
Açılış ile ilgili birçok fotoğraflar sitemize yüklenmiş, birbirine benzeyen fotoğraflar yerine farklı ve de detaylardan yükleyeyim..

(+)

Bursa (Güzelyalı) halkı İstanbul'dan daha fazla istiyormuş bu feribotu, gösterilen ilgi ve alaka İstanbul'dakinden çok daha büyüktü, Tek üzüldüğüm şey İstanbul'dan gelen misafirler ile Güzelyalı'lı vatandaşlarımız kaynaşamadı araya engellemeler konulmuştu, biz Güzelyalı'yı gezemedik, feribotta mahsur kaldık, Güzelyalılar'da feribotu gezemediler..

Not: Arka planda Turan Emeksiz mahsun mahsun duruyor gelen yeni feribota imrenerek bakıyordu ( İstanbul özleminden olsa gerek az sonra yanına sürgündeki Tuzla vapuru yanaşacaktı)....

En son sabahattin kayış tarafından Pzr 22 Nis 2007, 23:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Süha
15 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 22:51

27 Nisan Cuma günü saat 07.30’da seferine başlaması ile birlikte yalova hattı ile bandırma hattında azaltmalar gündemde idi.27 sinden sonra yalova - yenikapı ile bandırma - yenikapı arasında nasıl bir sefer azaltması olacaka ?? Bu konuda bilgi öğrene bildiniz mi acaba ??

k_ferit
15 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 22:58
emeği geçen herkse teşekkürler

Öncelikle Osmangazi Feribotu'nun açılış törenine katılarak bizleri bilgi ve görsel malzemeden yoksun bırakmayan tüm arkadaşlara en içten teşekkürlerimi sunarım. Osmangazi Feribotu'nun milletimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim. İstanbul ve Bursa'yı bağlayan bu ulaşım hattının faydasının ulaşımdan çok öte olacağı kanaatindeyim. Ulaşım kolaylığı sayesinde iki kentin ve çevresindeki illerin ekonomik bağının daha da artacağını düşünüyorum.  Osmangazi Feribotu'nun pruvasının neta olması dileğiyle..

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM