Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Tarık Aydemir

11 yıl önce - Cmt 21 Nis 2007, 17:56
İstanbul Ataşehir Fenerbahçe Ülker Spor Salonu (Ülker Sports Arena)

Alıntı:
Ataşehir'e 12 bin kişilik salon

Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay, Ataşehir'de, Kadıköy Belediyesi tarafından külübümüze tahsis edilen 50.000 metrekaralik araziye, 12.000 kişilik kapalı spor salonu yapılacağını açıkladı. Ülker'in ana sponsorluğunda ve 150 milyon dolara mal olacak spor salonu için imar izinleri ve proje tadilatlarının yapıldığını ifade eden Yüksel Günay, önümüzdeki ay içinde projeyle ilgili önemli gelişmelerin olacağını kaydetti.

Kaynak

En sonunda kendi spor salonumuza da kavuşacağız. İnşallah hem Fenerbahçe için hem de Türk sporu için hayırlı olur. Anadolu yakasısında hiç büyük bir spor salonumuz yoktu, en sonunda bu projetle birlikte bu eksikte giderilecek.

Saracoğlu'nun maliyeti 80-100 milyon dolar olarak biliyorum, bir yanlışım yoksa; spor salonu ise 150 milyon dolara mal olacakmış. Heralde ya çok amaçlı olacak ya da çok lüks bir spor salonu yapacaklar. Eminim ki en kısa süre içerisinde bu proje tamamlanacaktır.Çünkü Fenerbahçe yönetimi herşey hazır olmadan hiç bir projeyi açıklamaz kolay kolay. Referans olarak Saracoğlunu örnek gösterebilirim. 12-18 ay içerisinde kullanıma açılacaktır diye tahmin ediyorum.

Proje maliyetinin neden bu kadar çok yüksek olduğunu öğrendim. Spor salonu projesi içerisinde Kadıköy Belediyesinin de ortak olacağı bir alışveriş merkezi de varmış. Yani 2 proje bir arada yürütülüyor.

www.sercan.de
11 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 13:53

oh be
galiba Türkyie gerçek bir spor salonuna kavusacak
böyle ucuz Halkapinar yada Sinan Erdem gibi olmaz bana göre artik
150 milyon baya

H.ANIL

11 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 18:48

150 milyon $$$$$$   pehpehpeh eger harbiden o kadar tutarsa helal olsun dicem ama yinedede kesin bi hesap yada yazim hatasi var bence burda  

Tayfun75
11 yıl önce - Çrş 25 Nis 2007, 08:12

150 milyon yazim hatasi olmus herhalde tas catlasa 15 milyondur o, Galatasaray bile yeni stadi icin 100 milyon dan bahsederken bir spor salonu icin 150 hayali bir rakam

www.sercan.de
11 yıl önce - Çrş 25 Nis 2007, 14:37

galiba arazinin parasinda dahildir?

tayfuno
11 yıl önce - Çrş 25 Nis 2007, 14:49

Bu yeni spor salonuna ulaşım nasıl olacak? Sadece karayolu ile mi? Henüz planlama aşamasındayken umarım metro veya başka bir raylı sisteme entegra edilir. Yoksa o bölgede patlayan konut sayısı ile kara ulaşımı felç olma yolundadır. Bir de maç trafiği eklenirse tam bir keşmekeş olacak gibi...

Tarık Aydemir

11 yıl önce - Çrş 25 Nis 2007, 20:14

Alıntı:
150 milyon yazim hatasi olmus herhalde tas catlasa 15 milyondur o, Galatasaray bile yeni stadi icin 100 milyon dan bahsederken bir spor salonu icin 150 hayali bir rakam

Hayır hayal filan değil. Proje gerçekten 150 milyon dolara mal olacak.

Alıntı:
galiba arazinin parasinda dahildir?

Araziye para verileceğini sanmıyorum. Çünkü yapılacak olan alışveriş merkezine Kadıköy belediyesi arazisini vererek belli bir oranda ortak olacak. Yani belediye kendi arazisini kullandırarak ortak olacak.

Projenin bu kadar maliyetli olamasının sebebi, proje içerisinde hem çok amaçlı spor salonu hem de alışveriş merkezinin olmasıdır. Yani sadece spor salonunun maliyeti değil 150 milyon dolar.

Projeye 3 ay içerisinde başlayacaklarını söyledi, Nihat Özdemir. En kısa zamanda da bitireceklerini belirtti. Sanırsam Fenerbahçe'nin kasasından çok fazla para çıkmayacak. Çünkü Spor salonunu, Ülker grubu sponsorluğunda yapılacak. Alışveriş merkezi içinde Kadıköy belediyesi işin içinde. Ayrıca yeni sponsorluklar da ekleneceğinden eminim.

mustafachemist
11 yıl önce - Çrş 25 Nis 2007, 20:21

peki avrupa maçları dışında 12bin seyirciyi toplayabilirmi fener?
tabi ki fenerbahçe büyük bir klup 12 bin fenere göre küçük bir sayı fakat o kadar veya 12 bine yakın bir basketbol seyircisi varmı acaba?
tv den izlediğim kadarıyla galatasaray, beşiktaş ve fener maçları futbol maçı havasında geçiyor.
anlatmak istediğim şey aslında proje güzel ama 12 bin basketbolsever toplayabilirlermi?

cinnoma
11 yıl önce - Cmt 28 Nis 2007, 16:06

toplar abicim toplar sen merak etme;spor salonu güzel,ferah ve ulaşımı kolay olursa hele bir de yanında alışveriş merkezleri,sinemalar gibi cazibe merkezleri de olursa rahatlıkla toplar;gönlünü ferah tut...

Ömer Çiçek

11 yıl önce - Sal 01 May 2007, 18:13

Fenerbahçe yi Türk Basketbol unda ağır bir yara olan salon ve futbol stadyumu konusunda yaptığı stadyum ve hazırladığı spor salonu projesinden dolayı tebrik ediyorum.Darısı her kulübün başına benim kulübümünde...

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet