Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara'nın ilçe ve belde Otobüsleri hakkında görüşler,bilgiler ve fotoğraflar [ANK ]
123 ... 262728   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
m.yolaşan

11 yıl önce - Cum 20 Nis 2007, 19:38
[ANK » A1.46] Ankara'nın ilçe ve belde Otobüsleri hakkında görüşler,bilgiler ve fotoğraflar [ULAŞIM]

“Ankara Şehiriçi Ulaşımı” ile ilgili olarak,
çeşitli altbaşlıkların gruplandırılarak listelendiği
yandaki indeksten faydalanabilirsiniz:
ANKARA KENTİÇİ ULAŞIM İNDEKSİ

Halk otobüslerinin kontrolsüz ve bakımsız olduğunu belirten vatandaşlar, renkli ışıklar yüzünden kendilerini pavyonda gibi hissedip, gazete ve kitap okuyamadıklarını belirtiyorlar.

ELMADAĞ ilçesine bağlı Hasanoğlan Beldesi ile Ankara arasında yolcu taşıyan halk otobüslerinin kontrolsüz ve bakımsız bir şekilde insan taşıması, tepkilere neden oluyor. Vatandaşlar, akşam karanlığında renkli ışıklar içinde kendilerini pavyonda gibi hissettiklerini belirttiler. Ayrıca bölgede oturan vatandaşlar, karanlık ortamda kitap ve dergi okuyamamaktan yakındılar. Vatandaşlar, belediye yetkililerinin bu duruma seyirci kaldığını iddia ettiler.

İŞKENCELİ YOLCULUK

Çevre sakinleri, halk otobüslerindeki koltukların kırık ve bakımsız olduğunu, her an kaza olacağı endişesini taşıdıklarını dile getiriyorlar. Özellikle akşam saatlerinde, otobüslerde yolculuk yapmanın işkence olduğunu dile getirdiler.

Alıntı: Hüseyin ÖZBALI/DHA

Kaynak

seferoglu

11 yıl önce - Cum 20 Nis 2007, 20:03

Hasanoğlan halk otobüsleri de aynı şehiriçindeki yeşiller gibi uzatmaları oynadığından umursamıyor olsalar gerek.

m.yolaşan

11 yıl önce - Cum 20 Nis 2007, 20:19

Ankara' ya bağlı Karagedik Beldesi 2007 Model MAN (Ankara Belediyesi' nin otobüslerinin aynısı, "hatta renkleri bile" sadece desen çizgileri farklı) otobüs almış ve hemşehrilerini çok iyi standartta taşıyor. Bravo Karagedik belediyesine doğrusu. Darısı diğer belediyelerin başına. Yanımda kamera olsaydı fotoğrafını çekecektim. Ama Ankara' ya dönünce resmini çekeceğim ve burada yayınlayacağım.

seferoglu

11 yıl önce - Cum 20 Nis 2007, 23:24

Bu tip ilçe ve belde araçları Ankara'ya (büyükşehir ulaşım ağı içindeki yerlere) girdikten sonra yolcu alabiliyorlar mı veya çıkmadan yolcu indirme yapabiliyorlar mı?. Örneğin Kazan Belediyesi'ne ait bir özel araç Carrefour/Jandarma'dan yolcu alıp Ankamall'a yolcu götürebilir mi.  

Lalahan minibüslerinin alamadıklarını ,alırlarsa Kayaş dolmuşçularıyla papaz olduklarını biliyorum.

Selahattin
11 yıl önce - Cmt 21 Nis 2007, 00:03

Alıntı:
Bu tip ilçe ve belde araçları Ankara'ya (büyükşehir ulaşım ağı içindeki yerlere) girdikten sonra yolcu alabiliyorlar mı veya çıkmadan yolcu indirme yapabiliyorlar mı?.

Ben Hasanoğlan'da oturuyorum.Yukardaki görüşlere katılmamak elde değil.Otobüsler geceleri rengarenk oluyor İlk durağımız zaten ofsayt bir yerde.

Neyse Büyükşehir sınırlarında yolcu alımına ben hiç rastlamadım.Yasak olduğunu biliyorum sadece.En son Otoban girişine  gelmeden yolcu alabiliyorlar.İndirme ise genelde belirli duraklar var güzergah üzerinde oralarda yapılıyor.

Ayrıca otobüslerimiz eski model 302'ler.İç ve dış görünümü iyi değil.Yazın Biodizel kullanıyorlar ve çok pis bir koku yayıyorlar.Şu an aklıma gelenler bunlar.

Aylin Çelik

11 yıl önce - Cmt 21 Nis 2007, 00:11

Bir dönem işim gereği Kalecik'e gidip geldim her gün. Bentderesi'nden kalkıyor otobüsler. Otobüs dediğime bakmayın, oranın halkı otobüs dediği için ben de öyle diyorum. Markasını bilmiyorum ama şu anda bir çok semte dolmuş olarak hizmet veren sessiz minibüsler varya onlardan. Üzerinde de kalecik karası siyah üzüm resmi var Son derece rahat. Haftasonları yarım saatte bir, haftaiçi ise 20 dakikada bir kalkıyor. Yolculuk 80-85 dakika sürüyor. Özellikle sabah saatlerinde memur ve yüksekokul öğrencilerinin yoğunluğundan dolayı ayakta yolcu sayısı fazla oluyor. Eğer hala gidip gelmeye devam ediyor olsaydım mutlaka sabah saatlerinde 10 dakikada bir hizmet vermesi için savaşırdım. Başarırdım da zannımca

Ömer KUTLU
11 yıl önce - Cmt 21 Nis 2007, 15:18

Alıntı:
Markasını bilmiyorum ama şu anda bir çok semte dolmuş olarak hizmet veren sessiz minibüsler varya onlardan.

Kalecikte arkadaşım oturduğundan dolayı bir kaç sefer bende bu minibüsleri kullanmıştım.Minibüslerin çoğu Mercedes-Benz Sprinter Iveco marka ve yeni olduklarından dolayı yolculuk konforlu oluyor.Sürat açısından sınırlama yapıldığından dolayı fazla sürat yapılmıyor.Yalnız talep fazla olduğundan dolayı ayakta yolcu taşımacılığı burda yaygın ve kimse şikayette bulunmuyor.Genelde herkez birbirini tanıdığı için, okul ve işe gidiş olduğundan dolayı rahatsız olan sayısı yok denecek kadar az sayıda.Kalecik halkıda verilen hizmetten memnun araba sayısına göre zaman aralığı fazla değil.Yolculuk rahat oluyor.

taner_06
11 yıl önce - Pts 23 Nis 2007, 13:25

ilçelerdeki taşımacılıkda sanırım en önde beypazarı gelir..araçlar çok konforlu ve koltuklar çok rahat,hatta şehirler arası yolculuk gibi çay-kahve ikramıda var..araçlar v.i.p dizayn edilmiş desem yeridir..sanırım buda beypazarı ilçemizin turistik bir ilçe olmasından kaynaklanıyor..

çubuk ilçemizde ise belediyenin işlettiği otobüslerin kalkacağını duydum,0302 mercedes otobüslerden oluşan bir filosu vardı,şahısların işlettiği araçlarda aynı..geçen aylarda belediye ve şahısların işlettiği otobüslerin dışında yine şahısların işlettiği ford transit ve o tarz araçlar çıkdı ortaya ve bunun yasal olmadığı söylendi hatta diğer taşımacılarla kavgaya varan sorunlar yaşandı,geçen haftalardada kaldırıldı bu araçlar..

bu gelişmelerin ardından,az öncede söylediğim gibi belediye taşımacılık işletmesini kaldırıyormuş ve şahısların yapdığı taşımacılıkda kullanılan otobüslerde ford transit ve muadili araçlara dönüştürülcekmiş..

her ne kadar bu bilgilere sahip olsamda taşıma ücretlerini bilmiyorum,bu başlıkda ilçelerin şehir merkezine olan uzaklığını ve ücretleride yazarsak bilgilenmiş oluruz ve bir kıyaslama yapabiliriz..

orhuncet
11 yıl önce - Çrş 25 Nis 2007, 17:55

Bugün karagedik beldesinin 07 model man otobüsünü gördüm.M.yolaşan'ın da ifade ettiği gibi egonun aldığının aynısı sadece daha açık tonda bir mavi kullanılmış ve düz şerit biçminde uygulanmış.Diğer beldelerin araçları ise vahim durumda 80 model mercedes o302'ler ile hizmet vermeye çalışanları var.Bazılarıda (örn:kazan) özel midibuslerle taşınıyor.Bu midibüsler nitekim iyi ve yeniler.

seferoglu

11 yıl önce - Çrş 25 Nis 2007, 20:29

Akyurt arabaları da çok yeni. Bunlar Akyurt büyükşehire girdikten sonra yenilendi. İptal olacak bi hat için araba yenilemek başka soru işaretleri ortaya çıkarıyor. Bunlara ilerisi için mavi ÖHO statüsü vermek gibi bi taahhüt mü verildi acaba ?

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 262728   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet