Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
S.Keskin
15 yıl önce - Sal 17 Nis 2007, 23:59
BUR » A3.02. Terminal Otobüsleri Kaldırılıyor

An itibariyle (17 Nis 2007, 22:50)  ASTV de başkan Hikmet Şahin'e  terminal otobüsleri ile ilgili soru sorulmuştur. Başkan ise terminalde belediye otobüslerinin çalışacağını kesinlikle ihale edilmeyeceğini söylemiştir.

Ebru K.Türk
15 yıl önce - Çrş 18 Nis 2007, 00:02

Az önce rasgele AsTV'yi açtım ve Başkan Hikmet Şahin konuşuyordu. Termina Otobüsleri'nin sözleşmesi bitince yeniden ihaleye çıkılıp çıkılmayacağı konusunu sordular kendisine. Doğrudan verdiği tek cevap oldu.

"Sözleşme bitince Belediye Otobüsleri Çalışacak"

Tekrar soruldu. Yani belediye kendisimi işletecek bundan sonra sürekli yoksa geçici mi diye teyit istediler. Yine aynı şekilde :

"Sözleşme bitince Belediye'nin kendi otobüsleri çalışacak"  diye tekrar etti.  

hakan1616
15 yıl önce - Çrş 18 Nis 2007, 00:20

Yaşasın!
İkide bir yollarda arıza yapan o mavi renkli müzelik otobüslerden,
saati dolduğu halde fazla yolcu uğruna duraktan geç hareket eden,
bukartı olmayan yolculardan nakit para alan ve
herhangi bir tartışma anında bozuk türkçesiyle insanları korkutan terminal şoförlerinden
kurtuluyoruz.

Nihayet Bursa layık olduğu şehir içi ulaşıma adım adım yaklaşıyor. Buradan sayın başkanımızı bu kararından ötürü ayrıca kutlamak istiyorum. Bursa herşeyin en iyisini haketmiş bir şehirdir.

Bursada yaşayanlar için bundan daha sevindirici bir haber olamazdı.
Başta soprano ve ebru arkadaşlarıma bu haberi anında bildirdikleri için sevgiler saygılar. (Mesajlarınıza puan veremiyorum eksilerim çok   )

Batur

15 yıl önce - Çrş 18 Nis 2007, 00:26

Alıntı:
"Sözleşme bitince Belediye Otobüsleri Çalışacak"

Terminal otobüslerinden 2 tanesinin yenilenmiş olmasına rağmen, Hikmet Şahin’in bu konudaki kararını sonuna kadar destekliyorum. Yalnız o iki yeni otobüs boşa gitmesin, BOİ aracı olarak hizmet verebilirler   .

Cem Telgeren
15 yıl önce - Çrş 18 Nis 2007, 00:37

Alıntı:
Yalnız o iki yeni otobüs boşa gitmesin, BOİ aracı olarak hizmet verebilirler

Gerçekten de o iki yeni Güleryüz Cobra BOİ ya da Burulaş tarafından alınıp Terminal hatlarında seferlere devam etmeleri sağlanamaz mı acaba ?Yoksa yazık olacak yepyeni Bursa yapımı otobüslere .

S.Keskin
15 yıl önce - Çrş 18 Nis 2007, 00:47

Bu arada Şahin gemliğe 2 otobüs daha takviye edileceğini, bu 2 otobüsün de gemlik öhocuları tarafından belediyeden kiralandığını söyledi. Söz konusu otobüsleri merak ettim doğrusu. Conectolar olabilir mi?

ersindonmez

15 yıl önce - Çrş 18 Nis 2007, 00:59

Bursamız için sevindirici bir haber gerçekten çok mutlu oldum ne zaman bitiyordu bu otobüslerin sözleşmesi;ne zaman kurtuluyoruz onlardan.)

turker ustun

15 yıl önce - Çrş 18 Nis 2007, 15:53

Sonunda kurtuluyoruz anlaşılan bursa için hayırlısı olsun... Buna göre zamanla buraya da yeni otobüs alımı olacaktır... Biraz daha sabredeceğiz muhakkak buraya da yeni otobüs alımı yapılacaktır... artık bursamızda üretilen otobüslerden birini burda kullanılar mı bilinmez ama ben alçak taban bursa da üretilmiş otobüsleri görmekten gurur duyarız... Saygılarımla...

hakan1616
15 yıl önce - Prş 19 Nis 2007, 01:12

Bu siteye ilk üye olduğum günlerde genel kurallar sayfasını okurken site sahibinin  o bölümdeki bir yazısı epey dikkatimi çekmişti;

Alıntı:
Sitemizde aklınıza gelebilecek her merciden üyelerin mevcut olduğunu ve her devlet birimi tarafından mesajlarınızın okunduğunu bir kere daha hatırlatalım.  

İtiraf edeyim; ben o günlerde bu yazıya pek inanmamıştım ''hadi be altı üstü bir web sayfası işte hangi kurum ve kuruluşlar bu siteyi takip eder veya neden takip eder ki'' diye düşünmüştüm. (Belkide çaylaklığımdan)

Gün geldi devran döndü ve site sahibinin yazmış olduğu yukarıdaki mesaj şap diye benim suratımda patladı nedenmi;

Başkan Hikmet Şahin'in Terminal otobüsleriyle ilgili, ''Sözleşme bitince Belediyenin kendi otobüsleri çalışacak'' açıklamasından sonra.  (Ayrıca bu kararından ötürü sayın başkanı kutluyorum.)
Biraz açıklayayım;

Bu başlık altında terminal otobüsleriyle ilgili görüşlerimizi, öneri ve şikayetlerimizi bildirdik. Bizlerin ve bütün Bursa halkının Terminal Otobüsleri hakkında memnuniyeti yok denecek kadar azdı, her kesin otobüsler hakkında yazacağı bir önerisi bir şikayeti vardı. Ve bizler bu öneri ve eleştirilerimizi kimselerden korkmadan buraya yazdık. Bir o kadar şikayetinde masa başında işleme koyulmayı beklediği malum.

Ve ben şimdi daha çok inanmaya başladım; bu güzel sayfamız gerçektende bazı kurum ve kuruluşlar tarafından devamlı kontrol ediliyor, bizim yazdıklarımız birileri tarafından kaale alınıyor, bu kuruluşlar çoğu konular hakkında vatandaşın yani bu sitedeki bizlerin görüşlerindende faydalanıyorlar.
Demekki bu başlık altında yazdığımız mesajlar epey işe yaradı.

Kısacı burası öyle küçümsenecek bir sayfa değilmiş.!

Bu sitenin böyle güzel konumlara gelmesinde, bütün merciler tarafından ciddi bir site olarak algılanıp takip edilmesinde emeği geçenlere, seviyeli ve kaliteli bir site olması için geceli gündüzlü nöbetleşen site denetçilerimize ve bu sayfadaki her konuda birşeyler yazıp bizleri bilgilendiren bütün arkadaşlarıma buradan sonsuz teşekkürlerimi sunarım. İyiki varsınız.

Bursanın daha güzel yarınlara kavuşması için ben yazmaya devam edeceğim.

bobik
15 yıl önce - Cum 27 Nis 2007, 02:46

OH BE  
EN SONUNDA BU AHI GİTMİŞ VAHI KALMIŞ OTOBÜSLERDEN KURTULUYORUZ ÇOK SEVİNDİM

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara