Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Tower Plaza yıkılıyor
« önceki   123 ... 282930   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 2
hasan_13
14 yıl önce - Prş 15 Hzr 2006, 19:09

yuksek binaları seviyorum.fakat bana kalırsa guzel bir bina degil.yıkılması taraftarıyım

baharyeli
13 yıl önce - Cmt 19 Ağu 2006, 20:12

bence yıkılmamalı,değerlendirilmeli...etrafına yine onun gibi yüksek binalar yapılarak o bölgenin modern bir görüntüye kavuşturulması hiç te fena olmaz...tabii zemin etütleri yapılarak dikilmeli yüksek binalar...bu ve bunun gibi birkaç bina ne hoş bir görüntü oluştururdu...şehrimize çok modern bir hava verirdi diye düşünüyorum...

i.osmanoğlu
13 yıl önce - Cmt 19 Ağu 2006, 22:04

Bende yıkılmaması gerektiğini düşünüyorum. Ama yıllardır atıl durumda. Birilerinin bu binayı güzel bir şekilde değerlendirmesi gerekiyor. Örneğin alışveriş merkezi olabilir... Ne olura olsun bu bina bu boş haliyle Bursa'ya hiç yakışmıyor.

İ.Osmanoğlu

Salih Kuş

13 yıl önce - Pzr 20 Ağu 2006, 00:19
TowerPlaza

Alıntı:
etrafına yine onun gibi yüksek binalar yapılarak o bölgenin modern bir görüntüye kavuşturulması hiç te fena olmaz

Tower Plaza o bölgede görüntüyü bozuyor.Altıparmak civarında tüm binalar aynı yükseklikte sadece o bina aşırı yüksek.Daha önceki mesajımda belirttiğim gibi burası alışveriş merkezi olunca o bölgede aşırı trafik oluyor.Stadda hergün maç olduğunu düşünün aynı durum.Ayrıca bu bolge suanda yüksek binaları kaldıracak trafik durumuna sahip değil gerek altıparmak caddesi gerekse stadyum caddesi(merinosa inen cadde)..Yüksek binalarda tek tek olunca modern bir görüntü değil yakışıksız bir görüntü oluyor.Şuan yüksek bina yapılabilecek en uygun bölge şehreküstü civarlarıdır.orası en azından tower plaza gibi yukardan bakınca sırıtmıyor.

Saygılarımla

Deniz.Ylçnky
13 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 18:55

Bencede yıkılmalı çünkü bu binanın değerlendirilmesi için çok zor tartışmalar olabilir. binanın yapılması zaten yanlış bir hamleydi ama yıkıldıktan sonra daha alçak bir alışveriş mekezi kurulabilir.
   Keşke bu binayı Fomara ve Fevzi Çakmak caddesi kenarına yapsalarmış o bölgenin silüyeti yüksek binalar için uygun bence. Halk Meydanı'nın yukarısında yüksek binalar. evet bursanın bir bölgesini bunu için ayırmlılar. geri kaln yerler se aynı düzlemde binalar olmalı. Uludağı görebilmek için.

ŞaHiNn
13 yıl önce - Çrş 30 Ağu 2006, 22:03

bencede yıkılmamalı aksine bursaya bunun gibi modern yüksek iş hanları, alışveriş merkezleri yapılmalı...  

gökselcengiz

13 yıl önce - Cum 09 Mar 2007, 03:29

Şimdi yıkılsa ayrı dert,öylece bırakılsa ayrı dert..Bir şeytanlık düşünmek lazım...

1-O binanın etrafındaki diğer binalara(yani aynı kadraja giren 10 tane falan apartmandan bahsediyorum),tıpkı o bina gibi camlı dış cephe giydirmesi yapılması.
2-Yüksek binamızın da kırmızıya yakın kısımlarının cama daha yakın bir renge boyanması.(gri tonları)
3-Binanın tekrar faal hale getirilmesi ve en üst kata bir cafe-restoran açılması(ara katlar sanırım otel olacaktı(?)).
Böylelilke orada birbirine benzeyen bi kaç bina olacak,eskisi kadar sırıtmayacak ama tabi biraz daha alçak olsaydı daha sonuç alınırdı.Ve o bölge sırf tower plaza olarak değil,bütün bir blok halinde modern bir görüntü arzederdi.Hatta yabancı olanlar,diğer apartmanlara da alışveriş merkezi sanıp dalabilirlerdi
4-Trafik sıkışıklığı konusuna gelince:O caddenin sağ tarafında bir dere akıyor.Kapatılırsa bir şerit ek yol artı bir de çevre düzenlemeli yemyeşil ağaçlarla dolu bir kaldırım haline gelebilir.
5-Kısaca bölge canlanır,yenilenir.Vatan millete hayırlı olur..

orhans
13 yıl önce - Cum 09 Mar 2007, 10:03

Tower Plaza'ya daha ilk açıldığı zaman gitmiş,
daha otoparkına girerken bir daha gelmemeye karar vermiştim.
Bina kesinlikle bir alışveriş merkezi veya yoğun trafiğe göre tasarlanmamış.
Katlar dar ve gezilecek yer yok.
İki adımdan sonra merdivenle biryerlere çıkmanız lazım.
Dış görünüşünün de Bursa'ya yakışmadığını düşünüyorum.
Yüksek binalara karşı değilim.
Yine de her yere yapılmamalı.
Bursa'nın birçok yerden bakınca dağıyla, Tophane sırtlarıyla klasik bir manzarası var.
Bu manzarayı yüksek binaşarın arkasında bırakmayalım.
Bence yıkılırsa Bursa'ya büyük bir hizmet yapmış olurlar.

Tolga KANDEMIR

13 yıl önce - Cum 09 Mar 2007, 11:17

Arkadaşlar, çok değil haziran ile ağustos ayları arasında yeni stadyumun temeli atılacak mayıs 2009 da ise açılışı yapılacak bu sebepden dolayı mayıs 2009 da 60 yıllık tarihi anılarla dolu olan Atatürk Stadyumu yerini, yüzme havuzu, spor salonu, lojmanlar hatta liseyi de içine alarak yavaş yavaş yeni yerleşim, iş ve alışveriş merkezine bırakacak... Bundan dolayı Tower Plazanın da bu durumdan yararlanarak yapı kullanım izni alacağını düşünüyorum...İşin tek kötü yönü çocukluğumuzun çimlerinde koşarak geçtiği, bugün hala gidip oturduğumuz, kentin merkezinde, Londra'nın Hyde' ı , NY'un Central' ı gibi olan parkımızın giderek küçülüp yok olması...

Serdarjr
13 yıl önce - Cum 09 Mar 2007, 11:30

Tophane sırtlarından ovaya baktığımda,bu iğreti yapı her daim beni rahatsız etmiştir.Bursa'nın dokusuyla uyuşmayan,şehrin panoramasını bozan bu binanın,ne olursa olsun yıkılmasını dört gözle bekliyorum

sayfa 2
« önceki   123 ... 282930   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet