Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Tower Plaza yıkılıyor
123 ... 282930   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 1
yasemin şahin

14 yıl önce - Prş 29 Eyl 2005, 20:34
Bursa Tower Plaza yıkılıyor

Tower Plazanın yıkılacağı söyleniyordu. İşyerleri kiralandı mı? Bir hareket var mı?
Ayrıca benim kişisel görüşüm hiç kimsenin böyle kötü görüntülü bir binayla Bursa'nın simasını değiştirmeye hakkı yok.

sarper71
14 yıl önce - Çrş 19 Ekm 2005, 00:42

yapımındada sorun yaşanmıştı,üst katta çökme olmuştu.Bursanın görüntüsü bozan tower plaza yıkılacak.esas sorun ,yapımına nasıl izin verildiği!

enderakay
14 yıl önce - Prş 02 Mar 2006, 13:59

bu bina madem yıkılacaktı yapılarken niye mudahale edildi ve o bölgede çok çirkin bir goruntusu var. yıkılacak sad a hemen yıkılmalı.

Musa

14 yıl önce - Prş 02 Mar 2006, 14:23

Bu kadar büyük ve yüksek maliyetli bir yapıyı bu saatten sonra yıkmak bence hiç akıllıca değil... mevcut binayı değerlendirmek lazım bence... baştan yapılmasına engel olunacaktı. İş işten geçmiş artık...

Alper Bozkurt

14 yıl önce - Prş 02 Mar 2006, 14:43

Ben iş işten geçmiştir mantığına şiddetle karşıyım. Bu bina yapılırken ses edenlerin cebine harçlık kondu susturuldu. Bundan sonra gelenlerde olmuş artık deyip başlarından savarlarsa kaçağın önüne geçilemez

Kaçak yapılmış olan Çin Seddi olsa indireceksin masraflarıda onu oraya dikene ödettireceksinki bir caydırıcılığı olsun

Bence yıkılmalı ve bir emsal teşkil etmeli

Bundan sonra yapmaya kalkanlar en azından 2 kere düşünsünler

SABRİ BİLGİN
14 yıl önce - Cum 03 Mar 2006, 16:25

Ben yıkılmasına karşıyım malesef.Belki biraz duygusal davranıyorum, belki hukuk yıkılmasını söylüyor ama yıkılması hiç akılıca olmaz.Tower Plaza açıldığı ilk günlerde çok hoş bir alışveriş merkeziydi;Bursa'da yaşayanlar bilirler.İçi de oldukça moderndi.İçerideki mağazaların çoğu camdan bölmelerle ayrıldığından bir mağazadan birçok mağaza içini görebiliyordun.Darmstad daha hareketliydi.

Bina alışveriş merkezi olarak yapıldığından bundan sonra da aynı şekilde değerlendirilmesini diliyorum.Tekrar ediyorum buranın yıkılmasını isteyen arkadaşlara saygım sonsuz haklı olabilirler, ama burayı yıkana kadar usulsüz yapılıp yıkılması gereken  o kadar çok yapı var ki Bursa'da önce onlar yıkılsın.Haşim İşcan'dakiler de yıkılsın öyleyse.Zaten yeterince yüksek bina yapmıyoruz; en azından olanlara izin verelim.

Alper Bozkurt

14 yıl önce - Cum 03 Mar 2006, 18:03

Benim bu binaya olan tepkim birazda yüksek binaları sevmememdendir. Bu bina alışveriş merkezi olacaksa Zafer Plaza yada Yeni Kent Meydanı tarzında yerin 9 kat dibine yapılmalı.Nekadar derinde o kadar iyi ayrıca yıkma derdide yok   Hatta o kadar derine insinlerki yere kulağı dayayınca cehennemden gelen sesleri duyalım    ama yukarı yapılmasın. Yapılıyorsada belirli bir yerde olsun mesela Haşim İşcan bu iş için çok iyi hem zaten şu anda doldurulmaya başlamış durumda o bölgenin öyle bir özelliği olur dimi böyle yükseğiz biz gökdeleniz böyle onların arasındada bir bütünlük olsun bi sinerji yaratsınlar böyle falan dimi  

Aslında yapılaşma iyidir güzeldirde arkadaşım o tophaneden falan bakarken nasıl insanın gözünü tırmalıyo öyle yırtık dondan çıkar gibi

Velhasıl bin kelam nası biliyolarsa öyle yapsınlar bu saatten sonra

sercancn
14 yıl önce - Sal 13 Hzr 2006, 01:13

yıkılmasına kesinlikle karşıyım.çünkü resimlerde görüldüğü gibi büyük paralar harcanarak yapılmısa benziyor.acil olarak bu yapı degerlendirilmesi gerekiyor.bahsettiğiniz gibi çirkin bir yapıda degil.O bölgeye son derece modern bir hava katıyor.Mimarisi son derece degisik bir yapı benim fikrimce tabi.hadi size göre çirkin olsun.allah aşkına cevresindeki binalar cok mu guzel, heybeti bozulacak tarihi bir özellik mi taşıyorlar.aynı zamanda bursanın böyle alışveriş merkezlerine ve yüksek katlı yapılara ihtiyacı var.çünkü bursanın her gecen zaman nufusu hızla artıyor.insanların konut ihtiyacını en az yer isgal edecek sekılde karsılamak lazım.yoksa bu sefer bursanın daha degerli olan yesil dokusunu kaybetmek zorunda kalacagız.

oral ünlü
14 yıl önce - Sal 13 Hzr 2006, 20:55

Sana katılıyorum sercancn ama sanırım başka kimse bize katılmıyor ve katımayacak..herkes düşman çünkü bu binaya

Salih Kuş

14 yıl önce - Çrş 14 Hzr 2006, 19:51

bende bu bınanın yıkılması taraftarıyım.ben bursada dogdum ve bursanın goruntusunu bozan bu yuksek bınanın karsısındayım.bu bına yıkılacagı soylentılerı cıkınca yıkılmasını ısteyen u.ü. ogrencilerinin kulturparkta elele goruntulerını ceken bır televizyon kanalı (bina ile ilgili   ) ıste bu kafırler dıye soz etmıstı.. ayrıca o alsıverıs merkezı acıkken altıparmakta nasıl bır trafık oldugunu bılmeyenler var sanırım..

sayfa 1
123 ... 282930   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet