Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Kazandibi
15 yıl önce - Cum 21 Ksm 2003, 17:26

İnşallah bir daha asla böyle bir felaketle ne biz, ne de bir başkası karşı karşıya kalmak zorunda olur...

Ancak tüm kötü olasılıkları göz önünde bulundurmalıyız; zira eğer El Kaide bir daha bu tip bir eylem gerçekleştirecek olursa, bunu muhtemelen "yumuşak hedef"lere karşı, yani bu saldırıyı en az bekleyen şehirlerde gerçekleştirecek.

Ben şahsen Atina 2004 için çok endişe ediyorum, zira 11 Eylül'den sonraki ilk olimpiyat oyunları olacak...

Ben İstanbul için bir "öncelikli olarak korunması gereken yerler" listesi hazırladım. İsterseniz siz de eklemelerde bulunabilirsiniz.

İSTANBUL:

1) Havaalanları
2) Alışveriş merkezleri
3) Önemli oteller
4) Önemli iş merkezleri ve plazalar
5) Tarihi ve turistik yapılar - özellikle de Ayasofya, St. Antoine gibi kentteki ünlü "Hristiyan" yapılar
6) Boğaz ve Haliç'teki köprüler

Sedat
15 yıl önce - Cum 21 Ksm 2003, 17:46

Stad lari unutmayalim ve kapali sahalari...yani bütün uluslararasi ile ilgili yarismalarin yapildigi yerleri korumak lazim...

yani:

7 ) Stadlari ve kapali sahalari
8 ) Konsolosluklari
9 ) Devlet binalarini

messiah_haktan

15 yıl önce - Cum 21 Ksm 2003, 18:36

Bin ladinin havalimani,alisveris merkezi gibi yerlere saldiracagini inanmyorum!Adam laf olsun diye, heryere degil ,bazi sembolik yerlere salidiryor,yani saldirilariyla bir baglanti kurulmasini istiyor,onun icin önemli olan insanlarin ölmesi degil,düsüncelerini dile getirmek!Onun icin havalimanini ,alisveris merkezlerine saldirirsa eline hicbirsey gecmez!

Mehmet CK
15 yıl önce - Cum 21 Ksm 2003, 18:59

VAllaha 5 gun once bir saldiri yapildi, ISrail bizi gene saldiri olacak diye uyardi, ama nedense bizim hukumet kilini kipirdatmadi...

Eeee bunlarin liderinin onunde diz cokmus bizim ebu tayyip. Hic onlarin isine comak sokar mi?

Alp
15 yıl önce - Cum 21 Ksm 2003, 20:05

TEKİR dostum iddaaların olsun tavrın hep ciddiyetten uzak be birazcık bırak dünya işlerini de güzel bir tatile git istersen...Nerede görsem hangi konu başlığında adını görsem mutlaka çok ciddi yazıların ya da yorumların altında ayağı kokan yok yunan bizi alsın tarzında yazılar....Merak etme Yunanlı Amerikada yaşayan Türke dokunmaz gelir ülkemize güzel misafir ederiz sonra da o 60 yaşındaki her yunanın babası Türktür gibi şimdi de aynısını yaparız sen oradan yorulma....
Biraz ciddiyet çok şey istemiyor insanlar senden..... ki sen bu sitedeki en güzel bilgileri gazete gibi veren adamdın bu sermeciliği anlayamadım.

Mehmet CK
15 yıl önce - Cum 21 Ksm 2003, 20:07

tayyip in ayaklari altinda ezilecegime, yunanin kolesi olmayi tercih ederim...

xgokhan
15 yıl önce - Cum 21 Ksm 2003, 21:49

Tekir demiş ki:
VAllaha 5 gun once bir saldiri yapildi, ISrail bizi gene saldiri olacak diye uyardi, ama nedense bizim hukumet kilini kipirdatmadi...

Eeee bunlarin liderinin onunde diz cokmus bizim ebu tayyip. Hic onlarin isine comak sokar mi?

Ne tur bir kipirdatma olacakmis bu, her binanin onune bariyer mi dikilecek? Guvenlik gorevlilerinin atesi bile durduramamis kamyoneti, neyle onlenecek yeri belli zamani belli degilse? Polemikten bol bir sey yok sende.

Mehmet CK
15 yıl önce - Cum 21 Ksm 2003, 21:54

11 eylul den sonra ABD bir daha izin verdi mi terore?

Britanya konsoloslugunun , ABD konsoloslugunun, Israil konsoloslugunun asiri derecede guvenlik onlemleri ile korunmasi gerekmez miydi?

Kibris bir, bu iki... Biraz baskalarinin ne yaptigina bak, ona gore yorumun yap.

Ileriki gunlerde, ABD hedefleri bombalanacak, sira ABD 'de. Bunda da basarili olurlarsa, o zaman imaj falan kalmaz bizde...

Kibris konusunda susturdum seni, bu konuda da hic zor olmaz benim icin...

Ibrahim
15 yıl önce - Cum 21 Ksm 2003, 22:00

Ya nasil heryeri koruyacaksin kardesim 15 milyonluk sehirde ??

bunu nasil yapacaksin imkansiz bise günde kimbilir kac tane uyari geliyordur hepsinin dogru olup olmadigini nerden bileceksin?

kANAT
15 yıl önce - Cum 21 Ksm 2003, 22:03

Etki altında kalmamış zamanında İSTİHBARAT, DEĞERLENDİRME ve düzgün bir Koordinasyon ile pekala yapılabilinir!

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET