Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
mehmetkoru
16 yıl önce - Sal 17 Nis 2007, 21:08
[İST-G1.120] - İstanbullular Projeleriyle İstanbul'a Yön VereceklerEvet Ulaşımcılar görelim projeleri

Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un problemlerini çözümünde projesi olan vatandaşlarla işbirliği yapıyor. Kentin problemlerinin çözümü, sosyal ve kültürel hayatın geliştirilmesi, halkın ve sivil toplum örgütlerinin yönetime katılmasını sağlamayı ve bu alanda projeler üretilmesini teşvik etmeyi öngören “İstanbul için 1 Projem Var” çalışmasının yönetmeliği Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülerek kabul edildi.

Kabul edilen yönetmeliği göre, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet verdiği tüm alanlarla ilgili, İstanbul’da ikamet eden vatandaşlar ile yine İstanbul’da faaliyette bulunan tüzel kişiler, orta öğretim kurumları veya öğrencileri ile sivil toplum kuruluşları ve belediyeye bağlı kuruluşlarında çalışanlar proje sunabilecekler.Projelerde, özgün olma, daha önce herhangi bir platformda sunulmamış olma, uygulanabilir, gerçekçi ve belediye hizmetleri ile ilgili çözüm üretici olma şartları aranacak. Proje Kurulu’nun desteğe değer gördüğü, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş veya Genel Sekreter Mesut Pektaş’ın onayından geçen projelere 5 bin YTL’ye kadar destek verilecek.

Bilgisayarda giriş-gelişme-sonuç bölümlerine dikkat ederek en fazla 3 bin kelime olarak hazırlanacak proje, 5 nüsha ve bir kopyası CD’ye kaydedilmiş olarak posta, internet ya da kargo yoluyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ulaştırılacak. Teknik ve mimari projelerde ayrıntılı çizimler de dosyanın içinde yer alacak. Proje sahibine belediye tarafından logolu ve projenin kendisine ait olduğuna dair bir belge verilecek. Yönetmeliğe göre yılda en fazla 100 projeye destek verilmesi mümkün olacak ve ödemeler sözleşme tarihinden itibaren en geç 3 ay içinde yapılacak.

 

İBBWEB


Uğur1
16 yıl önce - Çrş 18 Nis 2007, 00:49

Mecidiyeköydeki köprü altında kullanılmayan bölge daha doğrusu sürekli kullanılan ama boş kullanılan sadece çadır kurulması için alanları bulunan bölge için bir proje yapmayı düşünüyorum.. Zaten evime de 300 metre.. E bir de peyzaj mimarlığı öğrencisiyim.. Bakalım dedikleri gerçek mi? Ne kadar ilgi gösteriyorlar projeye.. Fiilen bir fikir sahip olma şansı elde ederim böylece.. Dedikleri gibi destek veriyorlar mı bakalım..

Eğer bu yer hakkında ilgi çekici ya da çekmeyici elle tutulur ya da tutulmaz kelimelere dökülebilmesi yeter fikirleri olan insanlar varsa bana da katkıda bulunabilirler.. Her türlü öneriye açığım..


ANA SAYFA -> ULAŞIM