Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Mehmet Kasım
15 yıl önce - Sal 17 Nis 2007, 17:54
[İST-C6.34] - Fransa'dan Metro'ya 120 Milyon Avroluk Kaynak Teklifihttp://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=528843

Fransa'dan İstanbul metrosu için kaynak önerisi

Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) Genel Müdür Yardımcısı Jean-Michel Debrat, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin metro projesine 120 milyon avroluk teklif verdiklerini bildirdi.

Debrat başkanlığındaki AFD heyeti, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'nı (TSKB) ziyaret etti. Burada, kurumunun faaliyetlerine ilişkin bilgi veren Debrat, Türkiye'de bankalara ve firmalara kredi temin ettiklerini belirtti.

Bu kredi  nakit olarak sağlanırsa 3 proje birden başlayabilir.


vestaerhan
15 yıl önce - Çrş 18 Nis 2007, 18:24

Fransızları sevmem ama paranın dini ve milliyeti olmaz. Seçim gazına inşallah teklif kabul edilir de 2020lerden önce adam akıllı bitmiş bir kaç metro hattımız olur.

Mehmet Kasım
15 yıl önce - Prş 19 Nis 2007, 16:31

Paranın dini millet olmaz.Bu kaynaktan yararlanmak lazım.Sonuçta bedava vermeyecek.Onunda kazançları olacaktır mutlaka.

Örneğin metro güzegahlarında kendi şirketlerinin , mağazlarının , alışveriş merkezlerinin olduğu yerden geçmesini isteyebilirler.


mbedir
15 yıl önce - Prş 19 Nis 2007, 16:39

Hatta metro hattınına 5 km mesafedeki bütün yer altı ve yer üstü kaynaklarını kullanma hakkını bile isteyebilirler... Olmaz mi ???

Olur Anadoludaki tren yolları Osmanlı döneminde yapılırken almanlarla buna benzer tren yollarına 20 km mesafedeki bütün yeraltı ve yerüstü kaynaklarının kullanımının Almanlara verileceğine dair bir anlaşma imzalanmıştı.

Batı işte bu yüzden zengin ve ferah içerisinde.


seyhun_k

15 yıl önce - Cum 20 Nis 2007, 09:37
Fransizlarin metroya olan ilgileri...


Fransada son gelisen bir olay yuzunden bu yardimi TR'ye oneriyor olabilirler.

Paris ve cevresinde gorev yapacak olan TER (bolgesel trenler) trenlerinin yenilenmesi ihalesini 4 milyar euro ile kanada sirketi Bombardier kazandi. Fransiz firmasi Alstom kaybetti bu ihaleyi bu aralar sirketin gelecegi ve issizlik sorunu konusulmaya baslandi. Bu yuzden fransizlar Alstom ve benzeri sirketleri ile bizim pazara girmeye calisiyorlar sanirim.

Bu parada agzimiza bal calmak tarzinda bisi bence iyice bastirir ve akillica davranirsak cok daha buyuk bir yardimi cok daha uzun vadeli kredileri koparabiliriz. Fransizlarin bize teknoloji transferi yapacaklarini sanmiyorum sadece kendi sirketleri issiz kalmasin.ANA SAYFA -> ULAŞIM