Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara EGO gece otobüs seferleri koymalı mı? Kullanır mıydınız? [ANK ]
« önceki   123 ... 606162636465   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 61

EGO Gece Otobüs Seferi Koysa Kullanır Mısınız?
Evet-Kesinlikle Kullanırım 94.4%  94.4%  [34]
Hayır-Kullanmam 5.6%  5.6%  [2]
Toplam Oy : 36

Misafir 448

5 ay önce - Prş 30 Ksm 2017, 19:16

Bu sabah ego cepteden 403-6 hattının 05.00 solfasol kalkışlı seferini takip ettim durum içler açısı.sefer Kızılayda son buldu.yani birlik Mah. yönüne çıkan son araç saat 04.00'de sıhıyeden hareket etmektedir.413 hattının ise akşam iyi 23.15 seferi eklendi.sabah ise kendi bindiğim duraktan 12418 kodlu birlik durağı'na sabah ilk otobüs 06.28 gelmekte.arada 2 saat var.bu iki saatin cevabını kim vericek?

Mehmet0660
5 ay önce - Prş 30 Ksm 2017, 19:31

Ben baştan beri 18 kasımdan beri yazıyorum bazı yerlere kıyaklar var bu konuda

İbrahim Ahıskalı
5 ay önce - Prş 30 Ksm 2017, 19:38

Alıntı:
bu iki saatin cevabını kim vericek?

Bırak 2 saatte kalsın . Yıllarca 6,5-7 saatın hesabını tutturamadık.

Mehmet0660
5 ay önce - Prş 30 Ksm 2017, 20:10

Asıl lazım olduğu yerde otobüs yok bencil olmayın bu şehirde insanlar o saate eğlence için dışarda olmuyor terminalden geliyor sabah hastaneye sıraya almaya gidiyor

onurnazliaka
5 ay önce - Prş 30 Ksm 2017, 21:03

Ön sayfadaki mesajımda da belirttim. Bu konuda en düzenlisi gerçekten 1. Bölge. Hepi topu dört tane sefer var ama onlar da layığıyla yerine getiriliyor. Sabaha dek özellikle takip ettim, en ufak bir aksama görmedim. Planlama gerçekten uygun yapılmış. Bana kalırsa diğer bölgelerin o son seferleri de Kızılay ya da Sıhhıye'de son bulmamalı, tam tur devam etmeli. Zaten garaja dönmek için yol yapacaklar, onun yerine seferi tamamlasınlar. O aradaki iki saat boşluk da bir saat olsun, 24 saat ulaşım gerçek anlamını bulsun. Evet, düşünce gayet güzel ama bunu tam anlamıyla uygularsak işe çok daha fazla güzellik katabiliriz.

Misafir a8c

5 ay önce - Cum 01 Arl 2017, 08:09

Kurtuluşta sefer koyulmasina ihtiyaç yok hocam. Burada gruplar halinde köpek sürüleri var. Gece kolay kolay kimse çikmiyor disariya.
Çocuğu bina önünden sabah karanlikta servise bindirirken bile kalin büyük sopa edindim öyle servisi bekliyoruz. Çocuklarin psikolojisi kötü durumda.

Emir GÖKER
5 ay önce - Cum 01 Arl 2017, 17:38

Alıntı:
Kurtuluşta sefer koyulmasina ihtiyaç yok hocam. Burada gruplar halinde köpek sürüleri var. Gece kolay kolay kimse çikmiyor disariya. 
Çocuğu bina önünden sabah karanlikta servise bindirirken bile kalin büyük sopa edindim öyle servisi bekliyoruz. Çocuklarin psikolojisi kötü durumda. 

Öyleyse köpekler belediye tarafından toplatılmalı. Barınağa yollanmalı. Birde belalı adamları gören olursa polise ihbar etmeli.

Mehmet0660
5 ay önce - Pzr 03 Arl 2017, 13:12

1. Bölge nin gercekten 201 hattıda iyi hiç kayıpları yok ama 3 bölge öylemi ilk hareket yerinin kızılay olması zaten sıkıntı normal saatinde 23 30 son otobüsü var bütün yolcu bitmiş tekrar 00:00 da otobüs var yolcu tabi yok bunu hangi akıllı düşünmüş saat 1/2 5 de otobüa kazım sen 4 de bitir 1. Bölgenin 6 seferi varken diğerkerinde 5 sefer var benim son otobüsüm 04:00 bitiyorsa ve ilk normal servisim saat 06:50/07:00 da kızılaydan hareket ediyorsa arada tam 3 saat var birileri milletin aklı ile dalgamı geçiyor

onurnazliaka
5 ay önce - Pts 04 Arl 2017, 00:24

Evet, dün de gece seferlerini büyük bir istikrarla kullanmaya devam ettim.

(+)

111 Bilkent Metro-Bilkent hattının 00.00 Bilkent Metro kalkışlı seferinin dönüşüne binerek 00.33'te metro istasyonunda oldum. Son sefer beklenenden biraz geç geldi.

(+)

Metronun son seferinde kayda değer bir yolcu vardı. Yukarıdaki fotoğraf ODTÜ istasyonuna gelmeden önce çekildi. Özellikle Millî Kütüphane istasyonundan çok sayıda insan metroya bindi. Tabi ki öyle koltuklar falan dolmadı ama misal 22.00 sularındaki bir seferden daha çok yolcu olduğunu söylemek olanaklı.

(+)

Çayyolu metrosu tam olarak 01.00'de perona girdi. Ben Batıkent metrosuna devam edeceğim için biraz endişelendim. Çünkü hem Çayyolu hem de Batıkent metrosunun son seferi 01.00'de kalkıyordu. Ancak bu endişenin yersiz olduğunu anlamam çok uzun sürmedi. Batıkent metrosunun Çayyolu metrosunun son seferini özel olarak beklemesini bırakın, her iki metro da 01.08'de yani sekiz dakika gecikmeli kalktı, metrolar kalkmadan önce de anons yapılarak son seferin kalkacağı ısrarla duyuruldu. Gerçekten tedbirli ve isabetli bir yaklaşım.

(+)

AKM istasyonunda Keçiören metrosuna aktarma yaptım. Metroda toplam on dört yolcu olduk. Tarifesine göre 00.25'te kalkış yapması gereken son sefer 00.17'de kalkış yaptı. Durumu ilgili yerlere bildirdim. Bir daha böyle bir olay olmamalı. Diğer metroda tedbiren sekiz dakika geç kalkılırken burada sekiz dakika erken kalkmak neyin kafası? Bu metroyla Belediye istasyonuna ulaştım ve buradan da arkadaşlarımla çay içmeye gittim.

(+)

Çay pek taze değilmiş, oralet ve kivi içtim. 415-6 Aktepe-Yeşiltepe-Kızılay hattının 02.00 kalkışlı seferinin dönüşüne 02.40 sularında Şose civarından binerek Ulus'a 02.52'de vardım.

(+)

185-6 Oran Sitesi-Ulus seferine 03.00'te bindim. Kızılay'dan da iki yolcu bindi, sefere üç yolcu olarak katıldık. Bu sırada Kızılay'daki durakta Çukurambar'daki Ufuk Üniversitesi'ne gitmek isteyen iki yolcuyu otobüse alan şoför onları Yargıtay önündeki durağa bıraktı ve hemen arkadan gelen 107-6 Gölbaşı-Ulus hattına binmelerini sağladı. Eve vardığımda saatler 03.22'yi gösteriyordu.

Evet, gece seferleri güzel işliyor. Bir süre daha böyle işlemeye devam etmesi gerek. Biraz daha otursun, sonra birtakım düzenlemeler gelebilir. Özellikle 1. Bölge dışındaki hatlarda şu en az iki saatlik boşluğa çözüm bulunmalı ve hatların yolcu sayıları gözden geçirilmeli. Belki otuz beş hat değil, birkaç hatta küçük kırpmalar olabilir ama sayı kesinlikle otuzun altına inmez. Bu manzara beni mutlu ediyor. Gecenin 03.00'ünde Keçiören'den evime otobüsle gelmenin keyfi bir başka. Şoför de kaloriferleri iyi yakmıştı, üşüyen ayacıklarımı ızgara bile yapma imkânım oldu. Konfora gel!

Misafir cea

5 ay önce - Sal 05 Arl 2017, 20:38

Bu 403-6 ve 304-6 hatlarını gece kullanan varsa fotoğraf atabilir mi?403-6 hattı sanırsam tam birlik Mah. içine girmediğinden tercih edilmiyo.malum o saatte aşırı köpekler olmakta.

sayfa 61
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 606162636465   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet