Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara EGO gece otobüs seferleri koymalı mı? Kullanır mıydınız? [ANK ]
« önceki   1234 ... 646566   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3

EGO Gece Otobüs Seferi Koysa Kullanır Mısınız?
Evet-Kesinlikle Kullanırım 94.4%  94.4%  [34]
Hayır-Kullanmam 5.6%  5.6%  [2]
Toplam Oy : 36

Ömer KUTLU
11 yıl önce - Prş 19 Nis 2007, 12:46

İlla kapımızın önüne kadar olmasada yani güzdüz ve akşam yapılan servis gibi olmasada belli başlı güzergahlara gitmesi daha iyi olur.Keçiören için mesala Belediye-mecidiye-kuyubaşı-dutluk-gazıno-sanatoryum-kalaba gibi genelle olsa bile bizim açımızdan çok daha iyi olur.En azından yakın mesafeden yürüme imkanımızda olur.

orhuncet
11 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 02:13

Ya en son seferle ilgili daha geç vakte alınabilir.Ya da gece seferi yapılabilir.Bugün ulus-sincan otobüsü gördüm gece zannederim son seferini yapıyordu ancak otobüs oturaklar dolu, ayakta 8-10 yolcuyla ilerliyordu.Daha sonrada eryaman otobüsünü gördüm oda aynı şekilde doluydu.Bu konuyla ilgili bir düzenleme kesinlikle yapılmalıdır.

Ömer KUTLU
11 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 03:05

Alıntı:
Ya en son seferle ilgili daha geç vakte alınabilir.Ya da gece seferi yapılabilir

EGO bunu yapmak için personel düzenlemesine gitmesi gerekiyor öğlen vaktinde otobüsü alan personel saat 24:00 kadar direksiyon sallıyor birde bu zaman dahada uzarsa personelin eve gitme saati daha geç olacak dinlenmeye vakti olmadan ertesi gün kalkıp işe gidecek bu nedenle eğer bu uygulamaya geçilirse otobüsü kullanan personel sayısı 3 çıkmalı yada ek sefer yapılıp bölgelerden araçlar çıkarılıp takviye edilcek yolculara hissettirmeden yapılacak zaman aralığı fazla olursa bir anlamı olmaz bu uygulamanın.

Altan Varol
11 yıl önce - Cum 11 May 2007, 10:45

Hürriyet Gazetesinin bugünkü Ankara ekinde bu sorun ele alınmış. İstanbul ve İzmir' de ana arterlerle kalabalık semtlere otobüs seferleri yapılmasına rağmen, Ankara' da saat 23.00 de otobüs seferlerinin bitmesi eleştirilmiş ve Türkiyenin başkentindeki bu uygulamanın çağdışı olduğu vurgulanmış. Bu sorunu daha önce bizde bu sitede ortaya koyduğumuz için konu gündemine bu bilgiyi taşıdım.

onurnazliaka
10 yıl önce - Cum 07 Arl 2007, 02:16

İlk olarak birçok hattın son seferi saat 23.00 civarı.Hareket noktalarından kalkan araçlar aldıkları yolcuları bırakıp garaja gidiyorlar.Bunun yerine;araçlar devam etse;bir de Kızılay veya Ulus'a vardığında yolcuyu alıp seferini tamamlayarak garaja gitse daha iyi olabilir.
İkinci olarak belli hatlarda gece seferleri konmalıdır.
Bence bu hatlara gece seferleri eklenebilir;

510 Sincan-Ulus-Sıhhıye
540-Eryaman-Ulus-Sıhhıye
120-Konutkemt-Ulus(5. bölgedeyken 590 nolu Ümitköy-Ulus olarak işleyen hat yerine)
413-Altınpark-Çankaya
340-Ege Mahallesi-Beşevler
266-Bağlum-Kızılay-Ulus
420-Keçiören-Ulus
440-Pursaklar-Sıhhıye-Ulus
263-Etlik-Ulus-Kızılay
185-Oran Sitesi-Ulus
145-Atatürk Sitesi-Ulus
220-221 Mamak-Kızılay-Batıkent (ÖHO veya geceleyin belediye)

Ömer KUTLU
10 yıl önce - Pzr 09 Arl 2007, 02:15

Hareket noktalarından son servislerini alan araçlar yolcuları bırakıp garaja gitmiyor.Burada bir düzeltme yapalım.Son servisleri alan araçlar servisini tamamlayıp hareket noktasına tekrar dönüyor.Bahsetmiş olduğunuz araçlar son servisten önce Kızılay garaj servisini alan araçlardır.Belli başlı semtlere ise gece saat 24:00'te araçlar servise verilmektedir.Bu araçlarda bölgelerdeki personel servisleridir.4. bölgede 410-Aktepe-Kuyubaşı hat numarası ile bu araç şoseden girip, kuyubaşından aktepeye ordan gazinoya asfalttan sanatoryum caddesine ordanda 4. bölge garajı olan akköprüye geri döüyor.Bu gibi araçlar diğer bölgelerdede hizmet vermektedir.Tek seferdir vede güzergah uzun bölgede manevrada çalışan personel tarafından araçlar kullanılmaktadır.

safakis
10 yıl önce - Pts 10 Arl 2007, 18:15

Bence de kesinlikle belli güzergahlarda gece otobüsleri olmalı (mesela saat başı) Ücretlendirme olarak da çift ücretlendirme olabilir, ya da yüzde elli fark. Böylece prim sistemi gibi bir sistem kurulabilir, bu da sürücülere cazip gelebilir. Ayrıca metro da, en azından cuma ve cumartesi geceleri 12 yerine 1 ya da 2'de kapanmalı diye düşünüyorum. Tıpkı İstanbul'daki gibi.

Zaza Ackgz

10 yıl önce - Pts 10 Arl 2007, 20:35

Kesinlik ve kesinlikle olmalıdır kayseride bile var gece 11 diyince ankarada bir yerden başka yere taksi dışında gidilmiyor başkente yakışmıyoorrrrrr

osman karakas
10 yıl önce - Prş 03 Oca 2008, 13:46

ewet!kesinlikle olmalı!ben samsunda okudum 4 sene orda gece 1 de bile bir yerden baska bir yere ulaşma imkanı bulmustum.Ankara dışarıdan durgun gözüksede 24 saat yaşayan bir şehir...kesinlikle gerekli

İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Prş 03 Oca 2008, 13:53

En azından yazın şöyle bir uygulama olabilir.

1=>Kızılay-Kuğulu-Atakule-Çankaya-Oran
2=>Kızılay-Batıkent-Eryaman-Fatih-Sincan
2=>Kızılay-Aşti-Ümitköy-Çayyolu
4=>Kızılay-Dışkapı-AydınlıkEvler-Subayevleri
5=>Kızılay-Dikmen-Atatürk Sitesi

Bunun gibi hatlarda saat başı hareket ederek gece ana artelerde ulaşım sağlanmış olur.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 646566   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet