Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara EGO gece otobüs seferleri koymalı mı? Kullanır mıydınız? [ANK ]
123 ... 606162   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1

EGO Gece Otobüs Seferi Koysa Kullanır Mısınız?
Evet-Kesinlikle Kullanırım 94.4%  94.4%  [34]
Hayır-Kullanmam 5.6%  5.6%  [2]
Toplam Oy : 36

orhuncet
10 yıl önce - Pts 16 Nis 2007, 20:15
Ankara EGO gece otobüs seferleri koymalı mı? Kullanır mıydınız? [ANK ]

İETT ve Eshot gibi EGO'nun da gece seferleri koyması gerekli midir?Gerekliyse nerelere gitmelidir?Kentimize yararlı olur mu?

Bu sorularla ilgili düşüncelerimizi bu başlığa yazalım.

A.Şafak

10 yıl önce - Pts 16 Nis 2007, 20:19

Ankara'da özellikle yaz aylarında koyulmalıdır.Arkadaşlarımda vakit geçirince akşam saat 11:00'i geçtiyse eve gitmem çok zor.Ancak Kızılay'dan taksi dolmuş yaparak gidebilirim.

Ayrıca normal zamanlarda da aşti'ye gece servisi olması lazım.

m.yolaşan

10 yıl önce - Pts 16 Nis 2007, 20:39

Gece saat 23.00' de seferlerin sona erdirilmesi toplum hayatını, sosyal yaşamını engellemektir. Meseala ben Çayyolu' nda oturuyorum ve Ankara' ya olan uzaklığım yaklaşık 25 Km. dir.  Bir Sincan, bir Etimesgut, bir Eryaman yada Elvankent, bunların uzaklığı bizden çok daha fazladır. Konsere, tiyatroya, yada düğüne veya bir dostunuza gezmeye gittiğiniz zaman eve dönmek için ya etkinliği yarıda kesip erken çıkacaksınız yada paranız varsa taksiye bineceksiniz. Bu Ankara' lıya zulumdür. Gökçek' ten önce Karayalçın döneminde gece uygulaması vardı. Kerameti kendinden menkul bay Başkan!!!!!! belediyenin başına gelince bu uygulamayı ben serhoş takımını taşıyamam diye iptal etti, birilerine hoş görünmek için, sanki Ankara' lı onun gibi düşünmek zorundaymış gibi. Kendilerinde ne gibi bir hak görüyolarda toplumu kendi düşüncelerine göre zorlamaya kalkıyorlar. Çayyolu halkı bastırınca gece 24.00' de Ulus' tan kalkan Kızılay' a uğramadan Necatibey Caddesi üzerinden Ümitköy-Konutkent bağlantılı birleştirilmiş sefer koymak zorunda kaldı. O servisin adı da EGO' da serhoş servisi oldu. Bu servis en çok oyu aldığı Sincan, Etimesgut gibi bölgelerden esirgendi. Şimdi Çayyolu 1. Bölge' ye geçti, bakalım gece servisi uygulaması devam edecekmi? Onu bilmiyorum. Göreceğiz. Benim görüşüm belediye kamu hizmeti yaptığı için gece servislerini saatte bir olsada başlatması lazım.

özkanakkaya
10 yıl önce - Pts 16 Nis 2007, 20:44

bencede gece 4-5 yöne saat başı seferler koymalı.saadece gezmeye, konsere gidenler değil gece geç saatlere kadar çalışan kişiler içinde faydalı olur.Evinin yakınına kadar gelir 15-20dk da yürür.

orhuncet
10 yıl önce - Pts 16 Nis 2007, 20:57

Örneğin:

-Kızılay-Batıkeny-Eryaman-Fatih-Sincan
-Kızılay-Çankaya-Dikmen-Balgat-Bahçeli
-Kızılay-Bilkent-Ümitköy-Çayyolu-Konutkent
-Kızılay-Aydınlıkevler-Keçiören-Etlik-Yenimahalle
-Kızılay-Dikimevi-Altındağ-Mamak

olabilir.Ücretleri ise 2 binişlik ücret olabilir.Böylece vatandaş taksiye 15-20ytl ye gideceği yere 2.5 ytl ye gider.

uğurkoç

10 yıl önce - Pts 16 Nis 2007, 22:18

Evet gece 10-11 oldu mu , sindirella misali evimize mecbur kaçıyoruz , saatte bir koysalar , binilir, hem de çok makbule geçer,
eryaman ,sincan fatih , batıkent e mutlaka koyulmalı.

ferruheser
10 yıl önce - Sal 17 Nis 2007, 11:00

Kesinlikle koyulmalı

Zaten Başka Bir konuda Metro semt servisleri.

Eryamana son servis 22.30 da ama metro 00.30 a kadar çalışıyor

Ömer KUTLU
10 yıl önce - Sal 17 Nis 2007, 11:20

Arkadaşlar bu konuda kesinlikle haklısınız ama birde bunu belediye açısından düşünelim.Zaten şu anda çalışan personeller sabah saat 6:00 ilk servislerini alıyorlar.Öğlene kadar çalışıyorlar.Öğlende karşılığına yani diğer şöföre otobosü teslim ediyor.O arkadaşta akşam saat 22:00 veya 23:00 kadar çalışıyor.Son servisini atıyor.Bölgeye otobüsü bırakıyor servise biniyor eve gitmesi gece yarısını geçiyor.Bu projeyi uygulamak için 3. şöför gerekiyor.Artı yakıt ikmali yapılacak otobüs temizlenip sabah tekrar servise hazırlatılacak bu zaman yeterli olmayacak.Otobüsü sabah servise vermeseler bu sefer sabah sıkıntı olacak.EGO'nun bunu kaldırabilmesi için ek otobüs alması lazım.

ferruheser
10 yıl önce - Sal 17 Nis 2007, 12:08

Ömer Kutlu Arkadaşım Haklısın ama Ankara Büyükşehir Belediyesinin Yönettigi O dev Yatırımların yanında bu uygulamanın çok basit kalacağıda bir gerçek.

Amaç Hizmet se Buda Hizmet

esra kahraman

10 yıl önce - Sal 17 Nis 2007, 12:49

Alıntı:
Gece saat 23.00' de seferlerin sona erdirilmesi toplum hayatını, sosyal yaşamını engellemektir. Meseala ben Çayyolu' nda oturuyorum ve Ankara' ya olan uzaklığım yaklaşık 25 Km. dir.  Bir Sincan, bir Etimesgut, bir Eryaman yada Elvankent, bunların uzaklığı bizden çok daha fazladır. Konsere, tiyatroya, yada düğüne veya bir dostunuza gezmeye gittiğiniz zaman eve dönmek için ya etkinliği yarıda kesip erken çıkacaksınız yada paranız varsa taksiye bineceksiniz. Bu Ankara' lıya zulumdür

Bunun üzerine söylebilecek pek bir şey bulamıyorum.Bu durumdan özellikle şehir merkezinden uzakta oturanlar musdarip çünkü taksi parası özellikle gece oldugu için iki katına çıkıyor.Dikmen-Çankaya civarındakilerin taksiye binme imakanları bizden daha iyi.Bence en acil olan semtler;

Çayyolu-Elvankent-Sincan-Etimesgut..

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 606162   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet