Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
macit yünter

11 yıl önce - Pzr 15 Nis 2007, 00:42
Kıbrıs'a neler verdik ne aldık

Alıntı:
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün konuşmasını bitirmesinin ardından, KKTC'yi Koruma ve Yaşatma Derneği üyesi ve Volkan Gazetesi köşe yazarı Seyyan Uzunoğlu'nun yüksek sesle, "Sayın Gül, referandumdan sonra 'Tüm dünyada KKTC'yi tanıtacağım, bunun için seferber olacağım' demiştiniz. KKTC'yi tanıtmadan hiçbir anlaşma yapamazsınız, boşuna uğraşıyorsunuz" diye bağırması üzerine Gül tekrar kürsüye gelerek, "Senin heyecanını anlıyor, anlayışla karşılıyorum" dedi.

Bu arada diğer bir dernek üyesi Makbule Ötüken ise, "Sen değil, siz deyin" diye karşılık verince Bakan Gül sert bir şekilde, "Hayrola bu tavırlar nereden çıktı, ben anlayamadım. KKTC için anavatandan askerlerimiz geldi. Bu topraklar için ve sizin için şehit oldu. T.C.'de topladığımız vergilerle sizin başınızı dik tutmak için gece gündüz çalışıldı. Dünyanın dört bir tarafını dolaşırken yaptığımız konuşmaların yarısı KKTC'yi anlatmakla geçiyor. Buradaki fert başına geliri 5 bin dolardan 12 bin dolara çıkarmak için gece gündüz desteğimizi verirken, bu tavırlar hiç hoşuma gitmedi" şeklinde konuştu.
Benim yıllardır duyduğum Kıbrıs'taki türklerin sonradan giden türkleri sindiremediği.Bu konu hakkında yapıcı mesaj yazalım.  

Osman Yavuz
11 yıl önce - Pzr 15 Nis 2007, 00:56

evrenpitrak
11 yıl önce - Pzr 15 Nis 2007, 01:32

Burak Arslan

11 yıl önce - Pzr 15 Nis 2007, 02:26

yusuf35
11 yıl önce - Pzr 15 Nis 2007, 02:31

macit yünter

11 yıl önce - Pts 16 Nis 2007, 02:10

Alıntı:
Yaptığınız iki ülke arasını daha da açmaktan başka bişey değil!!!
Ben bu başlığı açarken asla bir polemik yaratmak amacım yoktu.Oradaki bayanların TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nin bir bakanına davranışları beni çok üzdüğü için paylaşmak istedim,çünkü Türkiye bunları haketmiyor,biz bu vefasızlığı destek verdiğimiz çoğu yerden görüyoruz,bu yer ve kişileri sizler tahmin ediyorsunuzdur.Benim KKTC'de değişik görevlerde bulunan birçok arkadaşımın anlattıklarından edindiğim bilgilere göre durum böyle.Orada yaşıyan,özellikle genç nesilin geçmişi çok iyi araştırıp bu günlere nasıl gelindiğini öğrenerek, gerekirse fedekarlık yaparak olaylara ve bugüne bakması gerekir.Ama onlar biz rahat ve ekonomik yönden güçlü olalım gerisi bizim için önemli değil derse bence bunada TÜRKİYE izin vermez.Ayrıca ben KKTC'ni ayrı bir ülke olarak görmüyorum.

Burak Arslan

11 yıl önce - Pts 16 Nis 2007, 03:07

Alıntı:
Oradaki bayanların TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nin bir bakanına davranışları beni çok üzdüğü için paylaşmak istedim,çünkü Türkiye bunları haketmiyor,biz bu vefasızlığı destek verdiğimiz çoğu yerden görüyoruz,bu yer ve kişileri sizler tahmin ediyorsunuzdur.

Bu mesaja yazacağım cevabım aynısını şurda yazmıştım tekrar etmeye gerek yok sizler ordan okuyup cevaplayabilirsiniz...
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=452449#452449

Birde ekleyeceklerim var tabi.

Her insan birilerini sevmez. bunun belli bir oranı vardır. mesala burda her 10 insandan 1 i türkiyelileri sevmez... Nedenleri daha çok burda iş yapmak için gelip hırsızlık ve taciz olaylarına karışan bazı doğulu Türk vatandaşlarıdır.

O sevmeyen 10 da 1 de bazılarının destekleriyle hep ön plana çıkmayı başarabiliyor. Ve sanki bunların sayısı dahada çokmuş gibi gözüküyor.

Tabi birde önyargılar ve birbirini doğru tanımamalar da tuzu biberi...

M.O.Dikmen
11 yıl önce - Pzr 15 Tem 2007, 04:04

Alıntı:
BİZİ YABANCI BİR ORDU GİBİ GÖRENLER VAR..
KKTC TÜRK BARIŞ KUVVETLERİ KOMUTANI KIVRIKOĞLU'NDAN SERT MESAJLAR..

Kıbrıs Türk Barış Kuvveti'ne bağlı Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alayı, Komando Alayı ve Topçu Alayı'nın sancak devir teslim töreninde bir konuşma yapan KTBK Komutanı Korgeneral Hayri Kıvrıkoğlu önemli mesajlar verdi.

"Kıbrıs'ın tarihini, özellikle yakın tarihini bilmeyenler, Kıbrıs'taki mevcut olağanüstü koşulları ve Kıbrıs sorununu bir bütün olarak algılayamayanlar ya da tarihe ve içinde bulunduğumuz koşullara, sadece belli bir ideolojinin penceresinden bakabilenler, suni yetki tartışmaları meydana getirmekte, Türkiye'yi Anavatan gibi değil, sıradan komşu bir yabancı ülke, Türk ordusunu, o yabancı ülkenin ordusu gibi görmekte ve Türkiye'ye karşı egemenlik iddialarında bulunmaktadırlar.

Ancak, Kıbrıs gerçeğini çok iyi bilen ve ordusunu bağrından çıkaran KKTC halkının, hiçbir zaman desteğini alamayan, kahraman halkımızın hiçbir kesiminden itibar görmeyen bu kişiler, KTBK Komutanlığı'na veya KTBK Komutanlığı üzerinden Türk Silahlı Kuvvetleri'ne dil uzatmayı, belli bir kesime karşı rüştünü ispatlama ve mevzi kazanma yöntemi olarak görmektedirler.

KKTC halkının hedefine ulaşmasına yönelik gayretlerin dışında kalan, adeta Rum propaganda ve politikalarına alet olan ve oldukça marjinal bir grubu temsil eden bu hayalperestleri, dikkat, ibret ve teeşşürle izlemekteyiz.

Unutulmamalıdır ki; Kıbrıs Adası'nın içinden ya da dışından, bilerek veya bilmeyerek, doğrudan ya da dolaylı olarak Rum politikalarına söylem, eylem ve uygulamalarıyla destek veren, katkıda bulunan kişi, kurum, kuruluş ve örgütler, geçmişte olduğu gibi, günümüzde de Türk ulusunun şaşmaz sağduyusu ve Türk askerinin daima hukukun içinde kalan kararlı duruşu karşısında, hüsrana uğramakta ve yok olmaktadır.

Bu kesimlere boşa çaba harcamak yerine, Türkiye'nin ve KKTC'nin güvenliklerini ilgilendiren milli ortak sorunu olan Kıbrıs sorununun, kapsamlı, adil ve kalıcı çözümü yönündeki gayretlerimize katılarak, müşterek enerjimizin yaratacağı sinerjiyi hatırlatmakta yarar görüyorum"

Ancak beni esas kahreden kısım aşağıda yeralan gelişmedir;

Alıntı:
Kıvrıkoğlu, adada misafir olduklarını savunan kesimlere ise, "Öz be öz Türk yurdunda, Türk ordusu misafir değildir. Kalıcı bir anlaşma olana kadar da adada kalacaktır" cevabını vermişti.

Bunun üzerine CTP’nin yayın organı Yeni Düzen gazetesi imzasız okur mektuplarıyla, "Yine de Kıbrıslı Türkler misafirlerine karşı hoşgörülüdür. Görev için birkaç yıllığına adaya gelen kişiler gidecek ama bizler buralarda olacağız" dedi.

Sanıyorum KKTC'de ki vatandaşlarımızın arasına bizdeki DTP'lilerin değişik versiyonlarından karışmış..
Görünen o ki bir temizlik de orada yapılacak..

Sevgiler..

Olgun AKBAL
11 yıl önce - Pzr 15 Tem 2007, 05:27

hasan köse
11 yıl önce - Pts 16 Tem 2007, 00:23

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET