Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Diyarbakır - Dicle Vadisi Projesi
« önceki   123 ... 737475 ... 787980   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 74
Kurtuluş21

9 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 18:22

Dicle nehrinin kent içinde akan kısmının ıslahı Diyarbakır için güzel bir nefes alma yerine, kaliteli bir kent peyzajına zemin açısından oldukça önemli bir gelişme, umarım süreç olabildiğince iyi yönetilir.

Nehrin on gözlü köprüden sonraki kısmında yoğun bir ekolojik yaşam söz konusu Atlas Dergisi Diyarbakır-Bismil arasında kalan bu saklı cennet için pek çok sayıda geniş yer ayırdı. Umarım o kısma pek dokunulmaz veya daha temkinli dokunuşlar yapılır zira doğayı kent ihtiyaçlarına göre şekillendirirken çok ince hesaplar gerekiyor.

Islah çalışmalarının ne zaman biteceğine dair bir bilgiye rastlayan var mı?

osman21
9 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 19:59

Alıntı:
Islah çalışmalarının ne zaman biteceğine dair bir bilgiye rastlayan var mı?

Kurtulus, şimdiye kadar yapılan açıklamalarda zamanla ilgili bir açıklama yapılmadı . Ancak daha once calisma yapilan bolgede 20 tane iş makinasini saydim.

Doğal hayatı koruma konusundaki endisene ben de katılıyorum. Özellikle hevsel bahçeleri civarında fotoğraflanan su samuru ailesine zarar verilebilecegini düşünüyorum . Yetkililerin, uzmanlardan olusan bir kadroyla bu konuda gerekli arastirmalari yapip tedbirleri almalari gerekiyor.

Bu konuda bizim ulasabilecegimiz büyükşehir belediyesine ve valiliğe durumu anlatmamiz yardımcı olabilir. Ben whatsup üzerinden belediyeye mesaj yazacağım. Mesaj gönderenlerin sayısının artması farkındalık yaratabilir..

Büyükşehir belediyesi; whatsup hattı: 0501 121 21 21

taygun21
9 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 20:10

Alıntı:
Atlas Dergisi Diyarbakır-Bismil arasında kalan bu saklı cennet için pek çok sayıda geniş yer ayırdı.

Kurtuluş çalışma bildiğim kadarıyla silvan köprüsünden ongözlü köprü arasında yani şehir içindeki 5 km alanı kapsıyor. Diyarbakir Bismil arasında çalışma yok.Yine de dikkat edilmesi gerekiyor .Muhakkak islah yapılan alanda da ekolojik yapı devam ediyordu.Whatshapp hattına ben de mesaj yazarim

Misafir 2fb

9 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 23:06

Bence hevsel ve ongözlü arasindaki alana karışılmamalı. Bismil yolundaki ile dicle üniversitesine giden köprüler arasinda calişma yapilmasi yeterli.

Nehrin ortasindaki adacıklar bence güzel bir görünüm katiyor bölgeye. Doğal yolla oluşmuşlar ve katişilmamalı. Onun yerine O adacıklarıda ihya ve islah etmeliler. Düşünsrnize o adaciklara bağlanan küçük köprüler(ahşaptan örneğin). Gerçekten güzel olur diye düşünüyorum.

Misafir 2fb

9 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 23:18

Ben hep adalardan birine gidip siirtimi bir ağaca dayamayı hayal ettim. Ama imkan ve zaman olmadı. Nehrin tam ortasinda suyun sağimdan solumdan akişini dinlemek güzel olur. Hele yaz günlerinde o adaciklardan birinde piknik yapmak daha güzel olurdu. Ama bu seferde herkesin oralara akın edebileceğinden korkuyorum. daha önce hiçbir dünya sehrinde görmediğin birşey olur o adaciklar, ihya edilir ise.

sayfa 74
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 737475 ... 787980   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler