Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Santral Garaj Kentsel Dönüşüm Projesi
« önceki   1234 ... 151617   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
umutberk
6 yıl önce - Prş 14 Hzr 2012, 03:41

Alıntı:
.Doğanbey faciasından sonra sence olamaz yapılamaz diyebileceğin ne kaldıki?

İşte tam da bu yüzden güzel bir proje ortaya çıkacaksa bile karşı çıkılacak , iptal ettirilecektir.

Bana kalırsa buraya güzel bir gökdelen projesi yapılabilir hatta bir tane yerine Hilton binaları gibi birbirinin benzeri 2 - 3 gökdelen yapılıp ilgi çekecek bir alan haline getirilebilir. Bu bölge bu tarz bir proje için uygun ; tarihi merkezden uzak , ana yolların kesişiminde , metro bağlantısı var. Diğer taraftan ise Doğanbey faciasını yaşadık !! Bu konuda söylenmiş bir atasözü her şeyi anlatmaya yeter sanırım
" Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş."

Efe Elaldı

6 yıl önce - Cmt 16 Hzr 2012, 00:41

bu bölgede yıkımların ardından yüksek katlı bir proje çıkmaz diye düşünüyorum yeteri kadar alanda ticaret merkezleri oluşturulacaktır geri kalan alan meydan olarak yapılabilir ilk şu yıkımlar bi bitirilsin uzun zaman alabilir yıkımlar

Sezer__Bursa
6 yıl önce - Cmt 16 Hzr 2012, 20:12

Nedir bu şehir merkezini yüksek binalarla boğma isteğiniz anlamış değilim. Bırakında ferah ferah yerlerde oturalım Bursa'da gökdelenlerin yeri şehir merkezi değil Nilüfer ve Yalova Yolu bölgeleridir.

aykut_aykut
6 yıl önce - Pzr 17 Hzr 2012, 01:32

Yıktıkları bütün bölgeyi yine 5-6 katlı onlarca bina ile doldurmaları mı seni ferahlatacak onu anlamadım.Ben diyorum ki onlarca bina kalabalığı olacaksa bunun yerine tek bir tane gökdelen yapılsın.Sonra da geriye kalan binlerce metrekare alana yeşil alanlar yürüyüş yolları süs havuzları yapılsın.Hangisi daha ferah olur acaba? İlk önce bir yazdığımı dikkatli oku ondan sonra konuşalım konuyu.
İlk önce gerçekleri gör.Burası yıkıldığında belediye yıkıma harcadığı milyonlarca lirayı çıkartmak isteyecek mi istemeyecek mi? Eğer istemez dersen bu saflık olur günümüz şartlarında.Eğer çıkartacaksa bölgeyi 5-6 katlı onlarca binayla doldurmasını mı istersin yoksa tek bir yüksek binayla binlerce metrekare yeşil alan ve meydan kazanmayı mı?
Yorumları tam anlamadan üstüne yorum yapmayın.

Berktuğ
site denetçisi

6 yıl önce - Pzr 17 Hzr 2012, 19:14

Sezer__Bursa demiş ki:
Bırakında ferah ferah yerlerde oturalım Bursa'da gökdelenlerin yeri şehir merkezi değil Nilüfer ve Yalova Yolu bölgeleridir.

Sezer arkadaşım haklı gökdelenlerin yeri aslında Yakın Çevre Yolu(Avrupa Konseyi Bulvarı) ile Santral Garaj arasında bulunan semtler ve Doğu Yakın Çevre Yolu kıyısında bulunan şu anki çöküntü bölgeleridir. Gökdelenler o bölgelere hem düzen hem de güzellik katar. Tabii ki oranları ve mesafeleri iyi ayarlanarak işin içine rant karıştırılmazsa.

Gelelim asıl konumuza Santral Garaj projesi yanlış bilmiyorsam bir önceki dönemden beri gündemde. O bölgede bulunan düzensiz yapıların tümü yıkılarak 2 veya 3 kat üzerine düzenli bir yapılar oranlanıp geriye kalan kısmı meydan olarak düzenlenecekse ben açıkçası bunun altına imzamı atarım.

Sezer__Bursa
6 yıl önce - Pzr 17 Hzr 2012, 23:25

Sizin dediğinizi anlıyorum ama sürekli çimenlik boş alanlar yapılıyor sadece yürüyüşten başka bir işe yarar yanı yok. Kültürpark, Merinos Parkı ve yeni yapılan Hüdavendigar Parkı yeterli bence. Küçücük yere yeşillik yapmanın anlamı yok. Ha yapılacaksa sıcaksu kentsel dönüşüm projeside var oraya istedikleri kadar ufak çaplı yapabilirler
Gökdelen olayına gelirsek dediğim gibi Bursa'nın yüksek kesimlerinde gökdelen şahsen ben istemiyorum dağın görüntüsünü kapatıp uzak bölgelerden bakanlar için kötü görüntü oluşturuyor. Yani anlayacağınız boş bir yeşillik alan için dağ manzarasındaki yeşilliği kapatan gökdelenli bir bölge olacağına "en fazla" 4 katlı binalarla, kafelerle dolu düzenli hareketli, eğlenceli bir yer olmasından yanayım. Herkesin görüşlerinede saygım sonsuz.

Efe Elaldı

6 yıl önce - Pts 18 Hzr 2012, 00:55

tartışmaya gerek yok hepimiz bursa için yorumlarımızı ortaya koyuyoruz belediye harcadığı parayı geri almak isterse yüksek katlı bina yapabilir ama ben osmangazi belediyesinin böyle bir şey yapacağını pek sanmıyorum başkanın açıklamasında bölgeyi gezip dolaşılabilen bir yer yapacağı izlenimi edindim irili ufaklı binalarla cafe ticaret merkezleri vs gibi yerler oluşturup orta bölümede bir meydan yapılacağını zannediyorum yanında kent meydanı avm varken büyük bir avm gibi bir projede yapmazlar inşallah bursaya yakışan bir alan olur

tolga yılmaz
6 yıl önce - Pts 18 Hzr 2012, 01:17

ben olsam kent meydanıyla osmangazi belediyesinin arasını tamamen boşaltırdım fakat kamulaştırmaya verilen parayı belediye çıkarmak isteyecektir

aykut_aykut
6 yıl önce - Pts 18 Hzr 2012, 10:15

Tolga ben de seninle aynı fikri taşıyorum.Keşke o bölge tamamen boşaltılsa.Ama 5 yılda ancak 5 tane katlı otopark yapabilecek kapasitesi olan bir Osmangazi Belediyesi kamulaştırmaya harcadığı milyonlarca lirayı bir şekilde çıkarmadan nasıl ayakta kalabilir.Belediye nasıl olacağını bilemem ama bir şekilde kesinlikle bu paraları çıkarıp bütçesine geri koymak durumunda ve koyacaktır.
İşte o yüzden bende diyorum ki bir sürü abuk subuk binayla o bölge doldurulup yine Bursa'nın her tarafında olduğu gibi boğulacağımız mekanlar yapılacağına, oradaki yer sahiplerine birer ofis verilebilecek ve (tabiki doğanbey gibi değil) estetik açıdan Bursa'nın sembolü olabilecek tek bir gökdelen yapılıp binlerce metrekare ferah alanlar kazanılabilir.Tabi yorumum yanlış anlaşılmasın yine.Bir kaç tane gökdelen değil sadece tek bir tane ve alışveriş merkezi tarzında değil şirket ofisleri olabilecek tarzda.
Bu şekilde bir uygulama ile hem belediye kamulaştırmaya milyonlarca lira harcamaktan kurtulur hemde müthiş meydan uygulamaları yapabileceği binlerce metrekare alan kazanmış olur.Işıklandırılmış süs havuzları yapılıp bina değil büfe tarzı kafelerin masa ve sandalyelerini dışarı atabileceği şık ve avrupai tarzda mekanlar yapılabilir.Bir yerde kafe olması için illa bina olması gerekmiyor.Starbucksta elemanların çalıştığı bölüme bakın en fazla 5 metrekare.Verin starbucks gloria tarzı kafelere 20'şer metrekare yer şahane donatırlar masa sandalyelerle o bölgeyi.Konuyu uzatmak mümkün ama gerek yok.Bir sürü abidik gubidik çirkin bina yapılmasına gerek yok buraya onu anlatmaya çalışıyorum.Geniş ve ferah alan açabileceğimiz nadir yerlerden biri olarak kaldı burası şehir merkezinde.Harcamayalım burayı da yazık olur.Çirkin ve itiş kakış dip dibe binalardan bıkmadık mı artık Bursa'da.

murat159357
5 yıl önce - Cmt 13 Tem 2013, 01:32

bölgede durgunluk var bir an önce yıkılıp bursaya yakısır büyük bi gökdelen felan yapsalar güzel olur bence sonuçta kent meydanı şehiri simgeliyor aynı şakilde kent meydanınn karsı tarafıda yıkılması gerekiyor kos koca kent meydanın karsısında 2-3 katlı evler istanbulda olsa direk yıkarlar istanbulda oturdugumdan söylüyorum gökdelen yapsalar daha iyi 5- 6 katlı iş yeri yapılırmı ya kos koca kent meydanına zaten doganbeyde yüksek binalar var ordada olması gerekli örnek veriyim size istanbul maltepe dap yapı gibi bi gökdelen yapılsa harika olur googleden araştırabilirsiniz istanbul,ankara ,izmirin kent meydanları süper bursanın güzel degil neden hep nilüfer tarafına bakım yapılıyor önemli olan merkezi yerler oralar degilki gidecegin bi şehirde sabahlamak istedigin cafeler felan olucak bursanın kent meydanında gece 2 den sonra içkiciler sarhoşlar felan geziyor kaçak sigaralar satılıyor bu bölgeye hiç bakım yapılmıyor geç bakım yapılıyor önce kent merkezi düzeltilmeli ondan sonra nilüfer bölgelerine ya da yıldırım bölgelerine bakım yapılmalı.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet