Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
Melih Yavuz
7 yıl önce - Çrş 11 Nis 2007, 00:36
İstanbul'dan Son Dakika "Su Kesintisi" Haberleri

Alıntı:
Ömerli-Çamlıca Ana İsale Hattı ve Dudullu içme suyu depolarındaki bakım, onarım ve yenileme çalışmaları nedeniyle İstanbul'un bazı semtlerine yarın 30 saat süreyle su verilemeyecek.

Yapılan açıklamaya göre, 11 Nisan Çarşamba günü 08.00 ile 12 Nisan Perşembe günü 14.00 saatleri arasında su alamayacak yerler şunlar:

Anadolu yakası: Kadıköy, Üsküdar, Kavacık, Sarıgazi ve Çekmeköy çevresindeki askeri birlikler, Samandıra'nın bir kısmı, Kozyatağı, Küçükbakkalköy, Ataşehir, Çekmeköy, İmes Organize Sanayi Bölgesi, Yukarı Dudullu, Ümraniye'nin bir kısmı, Yukarı Çamlıca, Ferhatpaşa, Kayışdağı ve çevresi ile İçerenköy bölgesi. Avrupa yakası: Bakırköy (Yeşilyurt ve Yeşilköy hariç), Zeytinburnu, Eminönü, Beyoğlu ve Beşiktaş ilçeleriyle Fatih'in sahil kesimi ve alçak kotları, Sarıyer'in sahil kesimi.

Kaynak

burakerkıral

7 yıl önce - Çrş 11 Nis 2007, 01:06

böyle sorunlara alternatif çözümler bulunması gerekir bence,koskoca İstanbul'da yani nüfusu bazı ülkelerden daha yüksek olan bir şehirde 30 saat su kesilmesi ilginç geliyor bana teknoloji buna bir çözüm bulamadımı yoksa bulamazmı acaba...

ELCIN19
7 yıl önce - Çrş 11 Nis 2007, 01:18

30 saat su kesilmesi                    

Insanlar banyo yapmadanmi islerine gidecek, ne kadar ilkel bir olay, 3.dünya ülkelerine yakisacak bir durum bu, koskoca istanbul bu tarz beceriksizlikler yüzünden bunlari yasamak zorund degil, KINIYORUM  

Burak Arslan

7 yıl önce - Çrş 11 Nis 2007, 01:39

Bunu bi avantaj olarak görelim, 40 yıl sonra susuz kaldığımızda provasını yapmıştık deriz artık...

Küresel ısınmaya çevirmeyelim konuyu hadi

Nasıl bir bakımdır anlamadım ki İstanbulun nerdeyse yarısını susuz bırakacak....  Birde 30 saat sürecekmiş... Heralde bayaadır bi bakım yapmamış olsalar. Yazık hakkaten yazık..

Armağan Örki
7 yıl önce - Çrş 11 Nis 2007, 03:49

Güler miyiz, ağlar mıyız bilemem...  
30 saat suların kesileceği biliniyor; ancak alınması gereken önlemler bilinmiyor... Ne iştir bu, hangi çağda yaşıyoruz ve bahsi geçen il, Türkiye'nin metropolü...
Ücra köylere hizmet götürme tartışmasından önce, elimizdeki büyüklükler nasıl korunur onu tartışmak gerekir demek ki...

Akın Kurtoğlu

7 yıl önce - Çrş 11 Nis 2007, 03:59

Bizim banyonun içi; su arıtma tesislerine döndü akşamdan beri.   Bulabildiğimiz her türlü materyalin içine su doldurup bir kenara koyuyoruz.   Kendimi bildim bileli İstanbul'da su kesintisi yapılır (tabi elektrik de )

İnşallah 22. Yüzyıl'a girdiğimizde (hadi bilemediniz, 23. Yüzyıl'ın ilk çeyreğinde ) bu su kesintileri bitecektir...  

Akın KURTOĞLU

Zeki Varış

7 yıl önce - Çrş 11 Nis 2007, 05:08

Susuz Yaz'dan önce son prova'mıdır nedir?..Haberi siteden öğrendikten sonra 185 Alo İski'yi arayarak 1'i tuşladım teyid için ve maalesef işin şaka götürür yanı olmadığını anladım .Bizim evlerde depo isteğe bağlı! dolayısıyla olmadığı için ,Üstâdımın'da başvurduğu babadan kalma yöntemleri devreye soktuk ve büyük küvet,çocuk küveti,kova,maşrapa,eski kurna,şişe,bardak ne bulduysam doldurdum.En son gözüm boş bekleyen yedek damacana'ya takıldı,onu da doldurdum.Bulaşıklıkta ki iki tencereyi de canımız makarna falan çeker düşüncesiyle doldurmayı ihmâl etmedim.Şimdi sıra iki kez dişlerimizi fırçalayıp,çift perde traşımızı olduktan sonra duşumuzu da alıp imsâk ezanını bekler gibi saati beklemekte,yapacak başka bir şey yok.Hani gece olmasa arabayı yıkayıp kaldırıma da bir su tutacaktım ama hadi dedim o kadar abartmayalım .
Artık eskisi gibi susuz kalmıyoruz bu doğru.Kuraklıktan etkilenmeyelim diye üretilen projeler hatta deniz suyundan nasıl yararlanabiliriz diye dünyada ki son teknolojilerin incelenmesi falan var,bunlarda doğru.Ama atlanılan bir ayrıntı var.Hepsinden önce biz mevcudu islâh edip de bu rezillikleri bir an önce ortadan kaldırsak daha doğru olmaz mı?Hayata geçirilmesi düşünülen projelere kimsenin bir itirazı yok zaten,bilâkis seviniyoruz.
İSKİ'ye en derin saygılarımla ..

GüzeyS

7 yıl önce - Çrş 11 Nis 2007, 05:17

burasi türkiye...biz Türkiye'yiz..yarimadayiz,etrafimiz su dolu...ama ne yazikki sistem yokki,hala sular ve elektrikler kesilir..
Ben bu konuda yöneticileri kiniyorum. Vatandaslar eziyet cekiyor. Yeri gelince parasini almasini iyi bilirler!
Birde bu Istanbul gibi büyük,gelismis bir sehirin basina geliyorsa,vay türkiye'nin haline! Yazik..
Bu kesintiler ne zaman kalkacak?!
2007 yilindayiz,senelerdir hickimse düzeltemedimi?! yaziklar olsun...! Cok basit konular bunlar,cok kolay cözülür konular!

Melih Yavuz
7 yıl önce - Pts 30 Nis 2007, 00:38

İkinci bir kesinti  

Alıntı:

İstanbul'da 30 saatlik su kesintisi

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Küçükçekmece Halkalı TOKİ 2 numaralı kavşak inşaatı çerçevesinde gerçekleştirilecek bağlantı çalışmaları nedeniyle bazı semtlerde su kesintisi yapılacağını bildirdi.

İSKİ’den yapılan açıklamaya göre, 30 Nisan pazartesi saat 08.00 ile 1 Mayıs Salı günü 14.00 saatleri arasında Küçükçekmece Halkalı Toplu Konutları, TOKİ, İkitelli Ziya Gökalp Mahallesi, İstasyon Mahallesi üst kotları, Askeri Bölge Polis Lojmanları ve Halkalı Caddesi’nin doğusu ile TEM Havaalanı bağlantı yolunun batısı ve arasında kalan mahalle ve semtlere su verilmeyecek.
Kaynak

kadirbaba
7 yıl önce - Pts 30 Nis 2007, 00:48

İlk kesinti haberinde Beşiktaş ilçesi de kesintiye dahildi. Ama bizim burada (Dikilitaş) hiçbir şey olmadı. Hakikaten o kesinti gerçekleşti mi, yoksa bizim mahalle istisna mı? Geçen senelerde de aynı şey olmuştu. Üç gün su kesilecekti ama bir şey olmamıştı. Bu kesintileri yaşayan birileri var mı? Yoksa bu haberlere bir daha inanmayacağım.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet