Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Gökhan Erdoğan

11 yıl önce - Sal 10 Nis 2007, 15:07
Kayseri Ali Dağı'nda Yamaç Paraşütü


Ali dağını tanıtmaya gerek yok zaten sitede kendi başlığı var.Ben sadece dağın yamaç paraşütü için ne kadar uygun olduğunu ve bu sporu yapanlara tavsiye niteliğinde olması açısından bu başlığı açma ihtiyacı duydum.Ayrıca hemen hemen hergün bu dağdan yapılan atlamaların fotoğraflarını ve dünya çapındaki organizasyonları bu başlıktan vereceğiz.Daha önce Dünya Hava Oyunları ile 2 kez Yamaç paraşütü dünya şampiyonası ayağına ev sahipliği yapan Ali dağı bu organizasyonlara daha sonrada ev sahipliği yapacaktır..
İlk fotoğraflar iki gün öncesinden


(+) 

(+) 

(+)


Not:daha evvel haberler sohbette açılan başlıklarla karıştırıp zaten vardı diye link yazmayalım.Amaçlar farklıŞ.Sarıgül

11 yıl önce - Sal 10 Nis 2007, 18:48

Birkaç yamaç paraşütü görüntüsüde benden...  


(+)

 

(+)

 

(+)

 

(+)

 

(+)


hilalacuner

11 yıl önce - Cmt 25 Ağu 2007, 15:43
dünya şampiyonası


ali dağı nın bugün kanatlı  açmış uçan paraşütçülerinin yarışı , az önce bitti.. şimdi de akrobasi görüntüleri alıyoruz. Talas'taki evimizde eşimle izledik... çoğu yarışmacı, Köşk Kışla'nın arkasına inmeyi öngördü...yorulanlar geri dönmeye çalıştı... hiç bir kaza olmadı... ben 38 yamaç atlayıcısı saydım....cıplak gözle tabi... halkın ilgisini buradan negatif buluyorum.. kimse balkonda değil.....Gökhan Erdoğan

11 yıl önce - Cmt 25 Ağu 2007, 16:19

Alıntı:
halkın ilgisini buradan negatif buluyorum.. kimse balkonda değil.....


Tüm wowcular takdir edersiniz ki hergün gördüğünüz şeyler ilginizi çekmez.Mesela İstanbulda yaşıyorsanız boğazı görmek dışardan gelenleri etkilediği kadar etkilemez.Burada da böyle bunu anlamak lazım.Hemen hemen hergün gerek kişisel düzeyde gerek takım atlayışları gerekse organizasyonlar çerçevesinde yamaç paraşütçüleri Ali dağından atlayış yapmaktadır.Halkta buna alıştığı için balkonlarda olmak zorunda değil , bunun üzerine de ilgisini negatif diye adlandırmak ta yanlış buradaki organizasyonu ve halkın ilgisini çok iyi bilmeden yorum yazmayalım.Diğer wowcuları yanlış bilgilendirmeyelim.
İyi günler


Gökhan Erdoğan

11 yıl önce - Prş 30 Ağu 2007, 13:58

YAMAÇ PARAŞÜTÜ DÜNYA ŞAMPİYONASI BAŞLADI

Talas Belediyesi kuruluşunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında organize ettiği Yamaç Paraşütü Dünya Şampiyonasını Ali Dağında başlattı. Şampiyonanın ilk gününde serbest ve gösteri uçuşları yapıldı. Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım Şampiyonanın oldukça canlı geçtiğini belirterek tüm Kayseri halkını bu heyecanı yaşamaya davet etti.
27 ülkeden 125 sporcunun katıldığı Dünya Yamaç Paraşütü şampiyonası 25 Ağustos -1 Eylül Tarihleri arasında 1750 rakımlı Ali Dağının zirvesinde yapılıyor. 2004 yılından sonra ülkemizde ikinci kez yine Ali dağında böylesine büyük bir organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Rifat Yıldırım Türk turizmine katkı sağladıklarını belirtti. Başkan Yıldırım, “İnşallah kazasız belasız bir dünya şampiyonası geçiririz. Bunun için tüm tedbirleri almış bulunuyoruz. Organizasyonun başarılı geçmesi için herkes elinden gelen gayreti gösteriyor. Geçen ay Yelken Kanat Kayseri kupasını başarıyla tamamladık. Bu günde Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonasını kazasız belasız sonlandırdık. Halkımızın bu organizasyonlara sahip çıkmasını bekliyoruz. İsteyen herkesi bu organizasyon içerisinde tandem paraşütleriyle uçurmak istiyoruz. Bu duyguyu tüm halkımıza yaşatmak istiyoruz” şeklinde ifade etti.
Yarışma direktörü Bekir Baştuğ Yamaç Paraşütü Dünya Şampiyonasının bir katağori yarışması olduğunu belirterek 5 ayrı ülkede yapılan yarışların bir ayağınında Kayseride yapıldığını ve dünyanın en iyi pilotlarının bu yarışmaya katıldığını belirtti. Ali dağının dünyada önemli bir merkez olduğunu belirten baştuğ bu sporu buraya kazandıran Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırıma teşekkür etti.
Yarışma Organizatörü Adem Hasgül yarışma için her türlü alt yapının hazırlandığını belirterek konuk pilotlara güzel bir Dünya şampiyonası geçirtmek istediklerini ifade etti. Hasgül Yamaç paraşütünde Talasın Türkiyede ve Dünyada bir marka haline geldiğini belirterek emeklerini esirgemeyen Başkan Yıldırıma teşekkür etti.

7. YAMAÇ PARAŞÜTÜ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

7. Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası Ödül töreni ile sona erdi. Talas Belediyesi sosyal tesislerinde düzenlenen ödül törenine yarışmacılar ve davetliler katıldılar.
Yamaç paraşütü açık Türkiye Şampiyonasına 11 ülkeden 77 sporcu katılarak mücadele ettiler. Yarışma sonunda dereceye girenler kupa ve madalya ile ödüllendirildi. Törene Vali vekili İbrahim Yurdakul, Ak Parti Kayseri Milletvekilleri Mustafa Elitaş ve Ahmet Öksüzkaya, THK genel Müdürü Aktuğ Atay, davetliler ve Dünya şampiyonasına gelen pilotlar katıldılar. Törende bir konuşma yapan Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım Kayserinin sanayisi , ticareti, ekonomisi, başarılı devlet adamlarıyla tanındığını belirterek bunun sırrının Kayseri halkının birbirini çok sevdiğini ,insanı ,devleti, milleti çok sevdiğinden kaynaklandığını belirtti. Başkan Yıldırım, “2004 yılında ilk kez düzenlediğimiz Dünya şampiyonasının ardından gerçekleştirdiğimiz başarılı organizasyonlardan birinin daha sonuna geldik. Türkiye Şampiyonasında mücadele eden yabancı, Türk ve ayrıca Kayserili sporculara katılımları için teşekkür ediyorum” dedi.
Türk Hava Kurumu Genel Müdürü Aktuğ Atay ise konuşmasında Hava sporlarının günümüzde öneminin anlaşılması ve yeteri derecede değer bulması için yaptıkları çalışmalar kapsamında Yamaç Paraşütü sporunun gelişmesi için bu organizasyonların sürekli düzenlenmesi gerektiğini belirterek yarışmaya katkılarını esirgemeyen Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırıma Teşekkür etti.
Ak Parti Kayseri Milletvekili ve grup başkan vekili Mustafa Elitaş Kayserinin sanayide, ticarette ve sporda öncü bir il olduğunu belirterek Türkiyede ve Dünyada anılan bir yer olduğunu ifade etti.
Vali Vekili İbrahim Yurdakul ise Türk ve yabancı sporcuları Kayseri de ağırlamaktan onur duyduklarını belirtti.
Daha sonra ödül törenine geçildi. Türkiye Şampiyonasında 1.Hilmi İnce 2. Özay Zorlu 3. Tuncay Tahtakıran ödüllerini alırken,
Takım sıralamasında 1. Tamam takımı 2.XC1, 3.XC2 takımı ödüllerini aldı. Genel klasmanda 1.Brett Zaenglain, 2. Hilmi İnce , 3. Özay Zorlu kupasını aldı. Yarışmaya katkı sağlayan kurum ve kuruluşlara teşekkür plaketi verildi.
Alıntı:
Kaynak;talas.bel.tr
sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KAYSERİ