Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
İzmir Özdere
« önceki   12345 ... 171819   sonraki »
Ana Sayfa -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Nejdet Düzen

7 yıl önce - Pts 23 Tem 2007, 19:57
Özdere'de günbatımı...

(+)

(+)

Nejdet Düzen

7 yıl önce - Cum 27 Tem 2007, 12:14
Özdere Koyları...

(+)

(+)

(+)

Nejdet Düzen

7 yıl önce - Prş 02 Ağu 2007, 07:52

(+)

Nejdet Düzen

7 yıl önce - Pts 06 Ağu 2007, 08:03

(+)

Engin

7 yıl önce - Cum 24 Ağu 2007, 11:42

Özdere Havacılar Kampı'ndan Fotoğraflar:
Gümüldür'den Özdere'ye giderken sağınızda başlayan beton duvarların ardını sivillerle paylaşmak istedim. Astsubay Subay ve Amiral-General kısımları var. Kampa günübirlik gidilebileceği gibi dönemlik kalmak için de yıl içerisinde başvurulabiliyor. Yaz sezonu muazzaf askerler öncelikli, diğer sezonlar emekliler.

Günübirlik sivil girişi yasak, ancak dönemlik kamp hakkı kazananlar sivil misafir alabiliyor kendileri ile kalmak üzere.

Araba yıkatma, kuaför, berber, sahilde bir balık restaurant, bir kaç çaybahçesi, çeşitli yerlerde bir çok barı, mangal yeri, pide lahmacun salonu, su sporları, internet cafe-atari-ps salonu, reviri, açık hava sineması, çamaşırhanesi ve bir diskosu mevcut. Basit bir fitness salonu bir kaç basketbol ve tenis sahası bir voleybol bir de plaj voleybolu sahası var. Hamak alanları ve her dönemlik kalan aileye tahsisli iki şezlong var.

Motellerdeki standartlar rütbeye göre belirlenmiş. Albay ve üzeri iseniz suit motel veriliyor. TV, buzdolabı var. Denize yakın, tek katlı. Klima mevcut, çalıştırmak kart ile, kartı yüklemek de para ile.

Aspiratör de var lakin ocak yok  

Rütbe yarbayken geldiğimizde iki katlı motellerde daha dar odalarda kalmıştık. Denize nispeten daha uzak, klimasız ve TV'siz di.

Barlar ve diskonun 24'de kapanması ile 23.45'de biten açık hava sinema yahut maç gösteriminden sonra eğlenmek pek mümkün değil. Kumsal ve denizde tek bir yosun yahut taş yok. Kamp arazisinin devralındığı zamanda çekilmiş hava fotoğrafına bakılırsa buraya yeşil bir cennet yaratılmış.

Kampta geçmiş yıllara oranla bir çok işletme özelleştirilmiş. Fiyatlar özelleşen işletmelerde bile çok ucuz. Bu özelleştirme furyasını askerlerin üstlere değil vatana hizmet etmesi gerektiğine inandığımdan dolayı sonuna kadar destekliyorum.

Kampa ulaşım Özdere minibüsleri ile Gaziemir'den 5, İzmir Garajlardan 6, Özdere Merkez'den 1 YTL. (2007 Ağustos fiyatları) garajlardan 1 saat 45 dakika sürüyor.

Geçmiş dönemlerde animasyon vs. de olmuş ama bizde olmadı. Kamp ateşi yakılırdı son gün, ben giderken akşam halen yanmamıştı, belki gelenek değişen komutanla son bulmuş olabilir.

Sanırım internetteki tek askeri kamp inceleme yazısı ile tarihe geçtim  
Seneye kamp formuna burayı yazacak asker üyelerimize duyurulur!

(kamp çıkmaz ise çevrede günlük 35 40 ytl ye pansiyon ve ev bulmak mümkün, tutun, günübirlik gidin!)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İZMİR