Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Berk Kale
13 yıl önce - Pzr 08 Nis 2007, 23:30
Üniversitelerimizde son günlerde neler oluyor?

Samanyolu Haber'in web sitesinden:
Alıntı:
Gazi Üniversitesi Rektörü Kadri Yamaç'ın Akademik kurulda söylediği sözler, Türkiye kamuoyuna bomba gibi düştü.

Yamaç, Gazi Üniversitesi'nde yaptığı konuşma esnasında önce istihbarat toplama konusunda ne denli yetenekli olduğuna dair bilgiler veriyor.Video için tıklayınız  

Gazi Üniversitesi Rektörü ilginç açıklamalarda bulunmuş. İlgili linke göz atıp konuyla ilgili yorum yapmanızı istiyorum. WowTurkey grubundaki üyelerin bu konudaki bakış açılarını merak ediyorum.

Son günlerdeki bazı gelişmeler:
Alıntı:
Köşk mitingine adam toplamak için üniversiteden ücretsiz otobüs Atatürkçü Düşünce Derneği'nin, Köşk seçimiyle ilgili mitingine en büyük desteği bazı rektörler veriyor. haberin devamı    

Alıntı:
Türkiye'yi antidemokratik bir zemine taşımak isteyenler tıpkı 80 öncesinde olduğu gibi öğrencileri sokaklara dökmeye çalışıyor. haberin devamı

İnternethaber'den:
Alıntı:
Üniversitede sorulan sınav sorusu kafaları karıştırdı. Erdoğan'ın Köşk'e çıkmasını engelleyecek bir kampanya nasıl yapılır?  haberin devamı

Alıntı:
YÖK Başkanı konuştu rektörler alkışladı. Teziç'in sözlerinin ardından ayağa kalkan rektörler tam 41 saniye alkışladı.haberin devamı

En son Berk Kale tarafından Pts 09 Nis 2007, 00:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

gürkang
13 yıl önce - Pzr 08 Nis 2007, 23:42

Haberin kaynağı pek güvenilir gelmiyor, o yüzden ciddiye almıyorum. İnönü Üniversitesi için de ortaya laf atıldı yok efendim eyleme öğrenciler gitsin diye sınavlar iptal edilmiş. Rektör çıktı "Yok öyle bir şey" dedi! Biraz güvenilir kaynaklardan haber alalım arkadaşlar, her yazılana inanmamak lazım.

burakerkıral

13 yıl önce - Pzr 08 Nis 2007, 23:43

bence şimdilik ordunun müdahele edeceği bir durum daha doğmadı halk tepkisini sandıkta koyar ama ilerde bir müdahale olabilir gidişata göre herşey değişebilir,rektörün açıklamalarını doğru buluyorum ve katılıyorum...

burakerkıral

13 yıl önce - Pzr 08 Nis 2007, 23:46

Galatasaray Üniversitesi'ninde Atatürkçü düşünce kolu okulda heryere başbakana karşı cumhurbaşkanı olmaması için üzerinde çeşitli sloganlar basılı kağıtlar bu kağıtlar bana sanki cumhuriyet gazetesinin reklamını anımsattı...

Berk Kale
13 yıl önce - Pzr 08 Nis 2007, 23:52

gürkang demiş ki:
Alıntı:
Haberin kaynağı pek güvenilir gelmiyor, o yüzden ciddiye almıyorum. İnönü Üniversitesi için de ortaya laf atıldı yok efendim eyleme öğrenciler gitsin diye sınavlar iptal edilmiş. Rektör çıktı "Yok öyle bir şey" dedi! Biraz güvenilir kaynaklardan haber alalım arkadaşlar, her yazılana inanmamak lazım.

Mesajım tam olarak incelenmemiş sanırım. Daha önce de gönderdiğim şu linkte rektörün açıklamaları video dosyası olarak mevcut.

Alıntı:
Türkiye'yi antidemokratik bir zemine taşımak isteyenler tıpkı 80 öncesinde olduğu gibi öğrencileri sokaklara dökmeye çalışıyor. haberin devamı

Ayrıca internethaber web sitesi de habere yer vermiş. haber

En son Berk Kale tarafından Pts 09 Nis 2007, 00:06 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

erkan
13 yıl önce - Pzr 08 Nis 2007, 23:57

merak ediyorum, bu ülkede ne zaman atatürk'ün dediği gibi "egemenlik kayıtsız şartsız milletin" olacak? kemalistler neden saf değiştirdi? demokrat olmalarını beklerdim.

Yiğit cas
13 yıl önce - Pts 09 Nis 2007, 00:27

Alıntı:

O haberle "Ordu Göreve" pankartı ne alakadır kusura bakmayın ama. Bu pek gazetecilik değil. Haberde ordu sözü geçmiyor yapılacak eylemde öyle bir pankart açılcağı mı duyurulmuş? Provoke etme amaçlı konmuş o pankart oraya. Daha önce bir zaman açılmış bir pankart, açılmasını tavsip ettiğimi söyleyemem. Gene de böyle gergin bir ortamda habere iliştirilmesi saçma.

Alıntı:
merak ediyorum, bu ülkede ne zaman atatürk'ün dediği gibi "egemenlik kayıtsız şartsız milletin" olacak? kemalistler neden saf değiştirdi? demokrat olmalarını beklerdim.

Ama madem "egemenlik kayıtsız şartsız milletin", Cumhurbaşkanı'nı da Türkiye halkının %30 küsürünün oyunu almış ve halkın çoğunluğundan Cumhurbaşkanlığı seçimi için tepki almış bir parti, kafasına göre Cumhurbaşkanı seçemesin. Halka sorsun!

ADD'nin ben pek iyi Kemalistleri temsil ettiğini düşünmüyorum. Gerçi kemalist gibi hissetsem de kendimi Kemalist olarak tanımlama gereği duymuyorum. Ben en temel anlamını kullanıyorum. Söylemeden geçmeyim ADD'nin genel başkanı Emekli bir Orgeneral, derneğin askere daha yakın bir tavrı olması bundan olabilir. Gönül ister ki tam bir sivil toplum örgütü olsun...

Berk Kale
13 yıl önce - Pts 09 Nis 2007, 00:49

Yiğit cas demiş ki:
Alıntı:
O haberle "Ordu Göreve" pankartı ne alakadır kusura bakmayın ama. Bu pek gazetecilik değil. Haberde ordu sözü geçmiyor yapılacak eylemde öyle bir pankart açılcağı mı duyurulmuş? Provoke etme amaçlı konmuş o pankart oraya. Daha önce bir zaman açılmış bir pankart, açılmasını tavsip ettiğimi söyleyemem. Gene de böyle gergin bir ortamda habere iliştirilmesi saçma.

Pankartla ilgili haberin detayları için tıklayınız.

OSMAN TUNCA
13 yıl önce - Pts 09 Nis 2007, 01:15

Pardon bu güne kadar Cumhurbaşkanları (ATATÜRK hariç onun yeri ayrı ) yüzde kaç oyla seçildi .
K.Evren darbe yaptı geldi rahmetli Özal iktidardı geldi çoban sülo iktidardı geldi karaoğlan şimdiki Cumhurbaşkanını dayattı seçtirip Türkiye tarihinin en ağır krizini şimdiki Cumhurbaşkanı ile elele verip yaşatmadımı bu ülkeye ? illaki kriz yaşamızmı lazım bu arada 12 eylül den önce Türkiye aylarca Cumhurbaşkanı krizi yaşamadımı ? ne çabuk unuttunuz.

Kerim Besler

13 yıl önce - Pts 09 Nis 2007, 01:25
Üniversiteler kullanılıyor mu?

.        Eskiden üniversiteliler kullanılıyordu ancak şimdi üniversitelilerin kullanıldığı gibi bir değerlendirmenin yanlış olacağını düşünüyorum. Rektörler ve YÖK başkanının açıklamalarına bakınca genel olarak sesi çıkan ve de tepki koyabilen insanların siyasi olarak tavır aldıkları izlenimi ortaya çıkıyor. İşin özü oyunu kazanma ihtimalin zayıfsa Fenerbahçe eski teknik direktörü gibi kafana çakmak da gelse bayılmış gibi yapıp oyunu iptal ettireceksin. Bu kadar heyecanlanmaya gerek yok %20 ler %0 bilmem kaç buçuk oluyorsa. Elbet %34 ler de hak ediyorsa %0 bilmem kaç buçuk olur. Erdoğan Teziç gibi Anayasayı bile duruma uydurmaya çalışmaya gerek yok. Üniversiteliler kullanılamayacak kadar bilgiye ulaşabilme imkanına sahipler eskiden manipülasyonlar yapılabiliyordu. Ama artık manipüle edebilecek üniversiteli bulabiliyorsanız sizi tebrik etmek lazım...

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET