Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
Ankara EGO Otobüsleri - Enteresanlıklar [ANK ]
« önceki   123 ... 171819 ... 424344   sonraki »
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
onurnazliaka
4 yıl önce - Pts 26 Nis 2010, 21:40

Geçen gün Oran Sitesi'nden eve gitmem gerekti. Oran Sitesi'nden kalkan 173 nolu Hilal Mahallesi-Ulus aracı evimin önünden geçtiği için onu beklemeye başladım. 5 dakika sonra 135 nolu Güvenpark-Oran Sitesi ve bir de 185 nolu Oran Sitesi-Ulus geldi, duraktakilerin hepsi araçlara bindi. Bu sırada 135'in ardından gelen 185'e bakınca bir gariplik fark ettim. 2007 model Man aracın ön tabelasında 185 hat bilgisi, sağ tabelasında 173 hat bilgisi yer alıyordu. Aracı zorla durdurdum ve nereye gittiğini, 185 mi olduğunu sordum. Araç 173'üm dedi ve benim 185'e bineceğimi zannedip kapıyı kapattı. Sonra bir daha kapıyı zorla açtırdım ve ''Abi tabelan yanlış'' dedim. ''Olur mu öyle şey, bu 173'' cevabı alınca kendisini dışarı davet ettim. Şoför değil de araçtaki bir diğer EGO görevlisi dışarı çıkıp garipliği görünce çok şaşırdı. Aracı hemen durdurup tekrar çalıştırdılar ve tabelaların her ikisini de 173 yaptılar. Daha sonra da öndeki 135'i yakalamak istedik, bir durakta selektör yapmamıza karşın 135 bizi görmedi ve inen yolcuları tekrar aracı bindirip 2 durak sonra 135'i yakalayıp Kızılay yolcularını ücretsiz biçimde o araca aktardık ve yola devam edildi.

Araçtaki EGO görevlisi tabelalardaki bu bozukluğun cep telefonlarından kaynaklandığını söyledi.

İ.Hakkı Erdoğan
4 yıl önce - Pts 26 Nis 2010, 22:05

Alıntı:
Araçtaki EGO görevlisi tabelalardaki bu bozukluğun cep telefonlarından kaynaklandığını söyledi.

Yalnız bu daha çok 99 modeller için söylenen bir durum.Ben ilk defa bir MAN için duyuyorum.Mustafa Özkan zamanında bu konuyla ilgili ne demiş?
Alıntı:
ayrıca bu retarderli araçlarda cep telefonun kapatılması retarderle ilgili bir sorun değil sizin araçlarınızdada dijital flamalar var sanırım bizde cep telefonlarinın kapatılma nedeni dijital flamaların hafıza kartlarının bozulmasına neden olmasıdır.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=363737#363737

Hakan_ank89
4 yıl önce - Pzr 16 May 2010, 16:46

Youtube'da rastladığım enteresan bir video, amcamız araç hareket halinde iken zurna çalıyor. Gerçekten enteresan olmuş

Ali Ank06
4 yıl önce - Cum 03 Eyl 2010, 16:41

bundan bir kaç gün önce bir olaya şahit oldum gördüğüm 07 -541 nolu araç ön kapısı açık bir şekilde seyir halinde idi hızlı geçtiği için görüntü alamadım benim bildiğim kapılar kapanmadan bu araçlar hareket etmiyor bunun nedeni nedir acaba?

İbrahim Sarıca
4 yıl önce - Cum 03 Eyl 2010, 18:59

Bazısında bozuluyor herhalde. 07-221'de de vardı o durum. Aslında yaz aylarında bütün 07 ve 08'lerin ön kapısı açılacak şekilde ayarlanabilir.

Yalçın TAŞDELEN

4 yıl önce - Cum 03 Eyl 2010, 19:19

Alıntı:
Bazısında bozuluyor herhalde. 07-221'de de vardı o durum. Aslında yaz aylarında bütün 07 ve 08'lerin ön kapısı açılacak şekilde ayarlanabilir.

sonuna kadar katılıyorum sana bu bir işkence ankara için

İbrahim Sarıca
4 yıl önce - Cmt 11 Eyl 2010, 15:16

Bugün Ufuktepe'de 11-208'i gördüm. Hat tabelasında 178 yazıyordu. 178 EGO'nun sitesinde sadece ÖHO gözükor, ama sanırım bir veya birkaç servisten sonra tekrar Bağlum'a dönüyordu. Artık 2. bölge otobüslerine binerken tabelaya 3 kere bakmak lazım. "Yok bizim duraktan başka hat geçmez" felan demeyin. Sonra yakınlarınız sizi Elmadağ'dan felan toplamasın.

erdoğan06tr
3 yıl önce - Sal 31 May 2011, 21:12

Belki bilen birisi çıkar. 92 model İkarus'lara en son reklam ne zaman alındı?
Çünkü bugün İvedik'ten metroya bindim ve giderken Akköprü yönünde İstanbul Yolu'nda 92-3XX (tam bakarken yanımızdan tren geçtiği için filo kodunu tam göremedim) şeklinde filo numarası olan İkarus gördüm ve üzerinde hala TAT firmasının reklamı vardı. Eski olduğu belliydi, neden silmemişler ki.

Cihan91
3 yıl önce - Sal 31 May 2011, 23:29

Hurdalığa gönderiliyordur belki de, çoğu Ikarus'un tavanında hala eski reklam kaplamalarının izi var.

Aslında EGO'nun bugün hem zarar beyn edip hem de şehrin her yerinde çalışan otobüslerine reklam almaması da enteresan. En azından Ikarus ve O345lere reklam alınabilir. Hem EGOya az da olsa gelir sağlar hem de bakımsızlıktan dökülen otobüslerin kaportalarını bir nebze örter.

erdoğan06tr
3 yıl önce - Sal 31 May 2011, 23:32

Alıntı:
Hurdalığa gönderiliyordur belki de, çoğu Ikarus'un tavanında hala eski reklam kaplamalarının izi var.

Bunda sadece logo var ve renklerde hafif solgunluk var. Onun dışında boya kalkmamış. Neredeyse ilk günkü gibi.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet