Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara EGO Otobüsleri - Enteresanlıklar [ANK ]
123 ... 646566   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 1
orhuncet
12 yıl önce - Cum 23 Şub 2007, 18:17
[ANK » A1.21] Ankara EGO Otobüsleri - Enteresanlıklar

“Ankara Şehiriçi Ulaşımı” ile ilgili olarak,
çeşitli altbaşlıkların gruplandırılarak listelendiği
yandaki indeksten faydalanabilirsiniz:
ANKARA KENTİÇİ ULAŞIM İNDEKSİ

(+)

Bu resimde dijital hat tabelasında 261 KIZILAY-KASALAR yazması gerekirken KIZLAY mı yazıyor bana mı öyle geliyor.

Yiğit cas
12 yıl önce - Cum 23 Şub 2007, 18:21

Alıntı:
Bu resimde dijital hat tabelasında 261 KIZILAY-KASALAR yazması gerekirken KIZLAY mı yazıyor bana mı öyle geliyor.

Evet "KIZLAY" yazıyor. Tabelaya tam isimler sığmadığından öyle farkedilmeyecek bir kısaltmaya gitmişler. Başka bir şekilde yazılsa daha az anlaşılır olabilirdi, şimdi yazım hatası gibi gözüküyor uzaktan bakan için de farkedilmez zaten .

orhuncet
12 yıl önce - Cum 06 Nis 2007, 18:00
EGO Otobüsleri - Enteresanlıklar [ULAŞIM]

EGO Otobüsleri - Enteresanlıklar

Bu başlık altında ego otobüslerindeki enteresanlıklardan bahsedelim.
İlk örnek benden:

(+)

sıradan bir ikarus fotoğrafı ama alttaki resimde çizilen bölgeye bakarsanız bir otobüste iki filo numarası ;

(+)

En son orhuncet tarafından Cum 06 Nis 2007, 23:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ömer KUTLU
12 yıl önce - Cum 06 Nis 2007, 18:15

Yeşil otobüslerim kaldırıldığı bölgelere ek olarak gönderilen otobüslerden biri galiba bölge numarası değiştirilmiş ama yan taraf unutulmuş

A.Şafak

12 yıl önce - Cum 06 Nis 2007, 19:29

5.bölgeye yeni gelen otobüslerde eski numaralar silinmişti hep demek ki bunda unutmuşlar.OrhunÇ. arkadaşıma sorayım bu otobüse mi bindiniz?Atmadıysanız biletinizdeki numara hangisi?

orhuncet
12 yıl önce - Cum 06 Nis 2007, 19:44

Biletimin arka yüzünden 521 numaralı araca bindiğim anlaşılıyor.Validatörü bile ayarlamışlar ama yazıyı unutmuşlar.

Ömer KUTLU
12 yıl önce - Sal 24 Nis 2007, 23:03

22 NİSAN 2007 cumartesi günü işyerinde çıkıp eve gitmek için otobüse bindim Mithatpaşa'ya girdiğimiz zaman 92 model solo ıkarus dikkatimi çekti neden mi???Otobüsün hat numarası 591-Ümitköy-Eskişehir yolu-Kızılay ama otobüse bakarsak 92-125 nolu araç.Otobüse bakarsak 1. bölgeye ait bir otobüs ama hat numarasıda (591) 5. bölgeye ait olduğunu gösteriyor.İster istemez şaşkınlıkla karşıladım olayı daha önce hiç görmemiştim.Araç ve bölge numarasının farklı olduğu bir durum.EGO bu geçiş zamanında bakalım daha ne enteresanlıklarla bizlere yakalanacak.

orhuncet
12 yıl önce - Çrş 25 Nis 2007, 18:41

Meşrutiyet'teki duraklarda halen 500'lü hat numaraları var konutkent hatlarında.Bende 592 tabelasıyla çalışan bir 87 mercedes görmüştüm.Geçiş döneminde yaşanacak zorluklardan kısa sürede düzelir diye düşünüyorum.

orhuncet
12 yıl önce - Çrş 25 Nis 2007, 18:49

Bu seferki enteresanlığımız ego otobüs web sayfasından.Atılım Üniversitesi-Sıhhiye hattının numarası 101 olarak verilmiş.Hattın krokisini görmek için tıkladığınızda karşınıza gelen resim ise bu  :

(+)

Herhalde eskiden olan bir hattın yerine bu hat konuldu ancak sitedeki kroki değiştirilmedi.

seferoglu

12 yıl önce - Çrş 25 Nis 2007, 20:46

Alıntı:
Meşrutiyet'teki duraklarda halen 500'lü hat numaraları var konutkent hatlarında

Bu dediğiniz hiç bişi değil. Bizim caddedeki tabelalarda 10+ yıl önce iptal olmuş hatlar yazılı

Ör: 241 Demet-Keçiören , 210 Bankaevleri-Ulus

sayfa 1
123 ... 646566   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet