Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
S.Keskin
15 yıl önce - Prş 05 Nis 2007, 19:57
Bursa Burulaş, Yenişehir Havalimanı'na Sefer Başlattı

HAVAALANI TRANSFER HİZMETİ DEVREDE

Türk Hava Yolları (THY) ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ortak kararı ile Şehir Merkezi ile Yenişehir Havaalanı arasındaki transfer sıkıntısını Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi olan BURULAŞ çözdü.

İlk seferlerine geçtiğimiz günlerde başlanan ve Yenişehir Havaalanı ile Bursa Şehir Merkezi arasında sağlanan transfer hizmeti, THY’nin Bursa Şehir Merkezi servis taşımacılığını gerçekleştirene kadar, halkın mağdur durumda bırakılmaması için, Büyükşehir Belediyesi’nin kararı ile BURULAŞ tarafından uygulamaya alındı. Bu uygulama sayesinde BURULAŞ, THY’nin servis boşluğunu doldurarak, yolcuların özel araçlarını kullanmadan havaalanına ulaşmalarını sağlamış olacak.

Kültürpark – İpekiş Giriş Kapısı önünden hareket edecek olan servisler iki araç halinde işletimde olacak. Havaalanında uçakların kalkış tarifelerine göre hareket edecek olan servisler Pazartesi, Perşembe ve Cumartesi günleri, saat 11.30’da Havaalanına hareket edecek. Kalkış noktasından itibaren 50 dakikada havaalanına ulaşan servisler yine havaalanından uçakların iniş durumuna göre şehir dışından gelen yolcuları şehir merkezine taşıyacak.

Ücretlendirilmesi 2 tüm manyetik bilet olarak belirlenen hizmetin bedeli 4,00 YTL olarak tespit edildi. Bu-kart sahipleri ise bu hizmetten 2 kez kart okutmak kaydı ile faydalanabilecekler.

Şehir içi ulaşımda ilkleri gerçekleştiren BURULAŞ, bu uygulaması ile toplu taşım hizmetinin önemini bir kez daha vurgulamış oldu.

Uygulanan bu hizmet hakkında görüşlerini aktaran Mehmet Şenocak; “Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlar adına düzenlediği bu yeniliğin fevkalade yerinde bir hizmet olduğunu Bursa’dan yapılan bu transfer sistemi ile Yenişehir Havaalanı’na daha rahat bir şekilde ulaştıklarını bu hizmetlerinden dolayı özellikle Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hikmet Şahin’e çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

kaynak: www.burulas.com.tr

Ebru K.Türk
15 yıl önce - Prş 05 Nis 2007, 20:02

Heyoooo   Sonunda oldu. Bunu gerçekten çok istiyordum açıkcası. Üstelik bilet ücretleri de bence o kadar yol için kabul edilebilir. Şahsen mutlu oldum. Şimdi başka illere sefer başlatmaya devam edilmeli.

Konuyu ayrıca tartışılabilecek nitelikte bulduğumdan ayrı başlık haline getirdim.

Salih Kuş

15 yıl önce - Prş 05 Nis 2007, 22:50

ulaşım yönünden güzel bir haber daha.bu seferlerin başlaması ile havaalanı artık gidilebilir bir yer olarak görülecek.yani bir nevi psikolojik bir olay   burulaş tee oralara kadar servis koyuyorsa hemde 4,00-Ytl ücret karşılığında taşıma yapıyorsa buraya gidiş okadarda zor değil denilebilecek.tabi buraya sefer yapan otobüslerin conectolardan olmasıda ayrı bir güzellik.yalnız kafama takılan bir soru var.bildiğim kadarıyla conectolarda klima yok.(yanlışta hatırlıyor olabilirim.) eğer yoksa yazın 50 dakikalık bir yolculuk bu otobüslerle yapılabilir mi?

Batur

15 yıl önce - Cum 06 Nis 2007, 17:25

Bu hattın konulması çok iyi oldu. Yenişehir havaalanının merkez ile bağlantısının yanında, Trabzon seferlerinin yolunda gittiğini de gösteriyor.

metinn
15 yıl önce - Cum 06 Nis 2007, 18:07

Cok iyi bir gelisme, kalkis olarak sadece bir yer degilde Bursanin birkac yerinden olsa daha iyi olur. Mesela 1. durak Nilufer 2. durak eski garajin oralar 3.durak eski fakulte... Ozaman daha cok kimse yararlanabilir.

Aras Berkin
15 yıl önce - Cum 06 Nis 2007, 18:13

Bomboş olan havalimanlarını görünce içim parçalanıyor açıkçası...Bursa'ya tren gitmiyor, vapur gitmiyor, bari uçak olsun. Mesajda göremedim uçak seferleri nereye olacakmış? Ankara ile başlanır sanırım

Cem Telgeren
15 yıl önce - Cum 06 Nis 2007, 18:34

Burulaş'ın kurulması ve hizmet vermeye başlamasıyla Bursa'da şehiriçi toplu ulaşımında gözle görülür iyileşmeler başladı.Yeni Conectoların hizmete girmesi ve dolayısıyla Bursalıların eski otobüslerden kurtulup yeni ve konforlu otobüslerle yolculuk yapma fırsatı bulması gibi...

İşte Yenişehir Havalimanına Burulaş'ın otobüs seferi koyması da bu olumlu gelişmelerin son halkası denilebilir.Böyle bir hizmete başladığı için Burulaş'ı alkışlamak gerekir diye düşünüyorum   ve belediye reklamlarında denildiği gibi önceleri hayal denilebilecek hizmetlere imza atmaya devam etmelerini diliyorum.

Bu arada fotograflardan göründüğü kadarıyla Bu yeni hatta Burulaş son partide gelen BZP serisindeki yeni Conectolardan koymuş.

Alıntı:
Mesajda göremedim uçak seferleri nereye olacakmış?

Sorunun cevabı aşağıdaki başlıkta fazlasıyla mevcuttur.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=33396

Cem Telgeren
15 yıl önce - Çrş 02 May 2007, 19:13

Son birkaç gündür Havaalanına çalışan Conecto göremiyorum hiç .Ne oldu yoksa yeni açılmış olan bu hat hemen iptal mi edildi?Bu hatta konulmuş olan yeni seri Conectolar da (BZP plakalılar) diğer şehiriçi hatlara dağıtılmış durumdalar.Konu hakkında bilgisi olan yok mu?

umutberk
14 yıl önce - Cmt 10 May 2008, 20:35

Duyduğum kadarıyla thy havaalanına servis koymuş.Gidecek yolcular bu servis ile alana götürülüyor.

Utku ARDIÇ

13 yıl önce - Sal 02 Eyl 2008, 16:36

Havaalanı'na artık BOİ'nin özel hizmet otobüsü olan metalikrenkli DAF'lar çalışıyor.Bu araçları değerlendirmek için çok güzel bir fırsat.

SAYGILARIMLA

sayfa 1
123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara