Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri Erciyes - Kayak Merkezi
« önceki   123 ... 50515253   sonraki »

ANA SAYFA -> KAYSERİ
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 51
KeNaN KöR
1 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 01:15

Misafir 449

1 ay önce - Cmt 09 Arl 2017, 11:42

erjan

3 hafta önce - Pts 25 Arl 2017, 13:52

Nazmi

2 hafta önce - Pzr 31 Arl 2017, 13:28
Erciyes'ten kısa kısa...

Alıntı:

Ruslar Erciyes'i Sevdi

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Erciyes Dağı’na gelen ilk Rus turist kafilesi, kayak pistinde renkli görüntüler oluşturdu.
Dün ilk kez Rusya’nın başkenti Moskova’dan Kayseri’ye direk uçuşla gelen Rus turist kafilesi, geceyi konakladıkları otelde geçirdikten sonra sabahın ilk saatlerinden itibaren Erciyes Kayak Pisti’ne gelerek kayak yaptı. Kayseri’ye ilk defa geldiklerini ve hizmet sektörünü çok beğendiklerini ifade eden Ruslar, “İlk defa Kayseri’ye geliyoruz, çok hoşumuza gitti. Rusya’dan farklı olarak hizmet sektörü oldukça kaliteli. Çok sıcakkanlı insanlar. Fiyatları daha ucuz” diye konuştu.
“Amacımız dünyadaki kayakseverleri Kayseri’ye getirmek”
Dün Moskova’dan gelen uçak ile bir ilki gerçekleştirdiklerini, gelen Rus turistlerin ise mutlu bir şekilde tatillerini geçirdiklerini kaydeden Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yücel İkiler, amaçlarının değişik ülkelerden kayakseverleri Erciyes’e getirerek Kayseri’yi kış turizmiyle de anılan bir şehir haline getirmek olduğunu vurguladı. Bu konudaki amacımız dünyadaki değişik ülkelerden kayakseverlerimizi Kayseri’ye getirerek, sanayi şehri olduğu gibi aynı zamanda da ulusal anlamda kış turizmiyle anılan bir şehir haline getirmek istiyoruz.

[ ! ]

Erciyes Kayak Merkezi'nde Gece Kayağına Büyük İlgi

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden biri olan ve kayak sezonunu erken açan Erciyes Kayak Merkezi’nde gece kayağı başladı.Kar kalınlığının 75 santimetre olduğu Erciyes Kayak Merkezi’nde yapılan pist ışıklandırmaları sonrasında gece kayağı da başladı. Hafta sonu başlayan gece kayağına kayakseverler büyük ilgi gösterdi. Cuma ve Cumartesi günleri akşam 20.00’a kadar, Pazar günü ise akşam 18.00’a kadar yapılan gece kayağı öncesinde kayakseverlere geleneksel Kayseri pekmezinden yapılan şıra ikram edilirken, zirveye yakın olan bölgede ve iniş alanlarında varillerde yakılan ateşlerle kayakçıların ısınması da sağlandı.İlk gün yaklaşık 500 kayakçının gece kaymanın keyfini yaşadığı öğrenilirken, kayakseverler ’Erciyes’ yazısı önünde bol bol fotoğraf çektirdi.

[ ! ]

Erciyes'de Atlı Kızak Keyfi

Erciyes Kayak Merkezi’nde çeşitli etkinliklerle kışı dolu dolu geçiren vatandaşlar, atlı kızak ile de karın keyfini sürüyor. Atlı kızağın Erciyes Dağı’na getiriliş hikayesini anlatan Veysel Değirmenci, kayak merkezlerinde çeşitli aktivitelerin olduğunu atlı kızakla da vatandaşa çeşitlilik sunduklarını ifade eden Değirmenci, "Atlı kızak çok güzel bir konsept. Bütün dağlarda, turizm merkezlerinde atlı kızak var. 10 yıl Alplerde yaşadım, orada da atlı kızak var. Bu Erciyes Kayak Merkezi’nde neden olmasın diye araştırma yaptım. Kayak merkezlerinde elbette snowboard, kızak gibi çeşitli aktiviteler var ama ‘kızak neden olmasın’ dedik. Dolayısıyla çok benimsendi. Büyük bir maliyetle bunu yaptım. Seyisimiz, barınma yerimiz, her şeyimiz var. Şunu belirtmek isterim ki Erciyes Kayak Merkezi’nde böyle bir oluşum olduğundan dolayı herkes teşekkür ediyor" dedi. Atlı kızağın güzergahının belirli olduğunu, bu güzergahın dışına çıkmadıklarını kaydeden Değirmenci, vatandaşların da ilgisinden memnun olduğunu ifade etti. Veysel Değirmenci, vatandaşları Erciyes’e davet ederek, "Atlı kızağı gayet ucuz bir şekilde halkımıza sunuyoruz, bağış gibi. Ben 60 yaşındayım. Dağla bütünleşmiş bir insan olarak Erciyes Dağımızın böyle bir hizmet verme çeşitliliği içerisinde atlı kızak için her şeyimi feda ettim, çok da ucuz bir şekilde veriyoruz. Turunu 40-55 TL gibi bir fiyatla veriyoruz. Yeter ki Erciyesimize gelsinler, gezsinler. İnsanımızı memnun etmek için yapıyorum. İnsanlar da çok büyük zevk alıyorlar. Herkesi bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

[ ! ]

Erciyes Kayak Merkezi, Avrupa Kar Voleybol Şampiyonası'na 2'nci kez evsahipliği yapacak

ERCİYES Kayak Merkezi, 'Kar Voleybolu' turnuvasına tekrar ev sahipliği yapacak. Uluslararası profesyonel sporcuların mücadelesine sahne olacak Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) 2018 Kar Voleybolu Avrupa Kupası Türkiye'nin en yüksek zirvelerinden biri olan Erciyes Dağı’nda start alacak. Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, Erciyes'i sportif ve sosyal faaliyetlerle sürekli gündemde tutmaya çalıştıklarını belirterek, ''Ülke olarak sahip çıktığımız, Kar Voleybolu Avrupa Kupası'nı 2017 yılında ilk defa Erciyes'te gerçekleştirmiştik. Kupayı geçen kış sezonunda başarılı bir şekilde tamamladık. Elde ettiğimiz bu organizasyonel başarı otoriterler tarafından tam not aldı ve ülke çapında çok dikkat çekici ve yenilikçi bir organizasyon oldu. Avrupa spor camiası tarafından da yakından takip edilen turnuva, gözleri Erciyes Kış Sporları Merkezi’ne çevirdi.

[ ! ]

Erciyes yeni yıla yüzde 100 dolulukla girecek

Son yıllarda yapılan büyük yatırımlarla Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden biri haline gelen Erciyes Kayak Merkezi'nde yılbaşı için otellerdeki doluluk yüzde 100'e ulaştı. Erciyes'teki otellerin dolu olmasının en çok kendilerini sevindirdiğini anlatan Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, "Bilindiği gibi kış turizmi ülkemizde yılbaşında hareketlenir. Yılbaşından sonra da karlı-çamlı görüntüler insanlarda bir motivasyon oluşturur. Ocak ayı ile kış turizmi çok hareketlenir. Fakat biz bu yıl 30 Kasım'da sezonu açtık. Açtığımız günden bugüne sanki ocak ayıymış gibi bir yoğunluk var." diye konuştu.

[ ! ]

Erciyes Kayak Merkezi, her geçen sene kendisini daha da geliştiriyor. Kayseri tarihinde bir ilk olarak, Rusya ile direk uçak seferleri başladı. Bu durum, aynı zamanda Erciyes kayak merkezinin kabuğunu kırdığının bir göstergesi. İlerde, aynı şekilde bir çok ülke ile temasa geçilmesi planlanıyor. Otellerin doluluk oranları da bir hayli yüksek. Devam eden otel inşaatlarının bir an önce tamamlanması, firma sahiplerinin yararına olur. Daha çok aktivite, daha çok organizasyon, daha çok turist..
Erciyes iyi yolda

Bu arada, Dünya Snowboard Şampiyonası, bu yıl da Erciyes'te düzenlenecek*
Böylece, şampiyona üst üste 3. kez Erciyes'te düzenlenmiş olacak

Riza Topak

2 hafta önce - Çrş 03 Oca 2018, 10:16

sayfa 51
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 50515253   sonraki »
ANA SAYFA -> KAYSERİ