Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İşsizlik sorunu
« önceki   123 ... 191192193194   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 192
Hasan Pullu
2 ay önce - Cum 10 Tem 2020, 11:04

Alıntı:
İstihdam edilenlerin sayısı sürekli düşerken (artık toplam 4 milyondan fazla düşünmüş durumda) işsizlik sayısı sabit kalıyor. Gel de güven bu ülkenin kurumlarına.

iktisatta görülmesi mümkün olan bir duruma inanmadığına göre iktisat bilimini reddediyorsun demektir.

kemalviyana
2 ay önce - Cum 10 Tem 2020, 12:05

koronavírus etkisi oldukca fazla.. birde is begenmemeyide eklenince rekora kosuyor

mertgil
2 ay önce - Cum 10 Tem 2020, 13:50

Kamu herkesi işe alsın işsizlik sorunu çözülsün.
Hafta sonu da işe gitmeyelim.
Isten çıkarma da olmasın.Maaşlar da garanti olsun.Pandemi olmuş olmamış çok da dert olmaz böylece.En fazla işe gidilmez.Maaşlar yine hesaba geçer.
Cennetten tapu gibi birşey olur.
Işsizlik sorununa kesin çözüm bu olabilir.

Tacettin Şenel

2 ay önce - Pzr 12 Tem 2020, 21:56

İki aylık 1 öğün sulu yemek yapacak evi temizleyecek bir kadın bulamadık ev zaten temiz öyle uyduruktan iki paspas bir süpürge yapıcak üç beş günde birde çamaşır var onuda elinde değil makina var bir tuşa basması birde asması var oda iki pantolan iki gömlek okadar yemekte zaten tek benim Lokanta işletmiyoruz bir kase çorba yanınada bir suluyemek yapacak okadar birde işsizlik var diyorlar Yatılıda istemiyoruz sabah gelsin öğlen gitsin Günlük 50 tl vereceğim burun kırın ediyorlar dün bir bayanla konuştu kız günlük yüz istiyor birde yatılı kalacak haaa şuna bak birde bana masraf olacak evde asacakmı kesecekmi soyacakmı oda belli değil 50 dedik kabul etmedi....

Koray Akyol
2 ay önce - Pzr 12 Tem 2020, 23:11

Alıntı:
iktisatta görülmesi mümkün olan bir duruma inanmadığına göre iktisat bilimini reddediyorsun demektir
.

Sen bence ne dediğinin farkında bile değilsin. Benim ikinci yüksek lisansım ekonomi bilimleri. Bunun iktisat ile uzaktan yakından alakası yok. Çalışabilecek vatandaş sayısını bir türlü düşük tutarsın o zaman işsizlik düşük çıkar. Yani son senelerde 4 milyon vatandaş ya benim durumum o kadar iyi ki benim artık çalışmama bile gerek yok diyerek iş aramayı bırakmış. Devletin sayılarla oyununu ekonomist adama iktisat bilgin yok diye karşı çıkan yüksek eğitimli üye! Zaten böyle her şeyden anlamıyormuşsunuz bitiriyor beni o. Hayalimde hep Milletvekili yapılan cümle kurmaktan aciz milletvekilinin resmi var. Millete bir de kameralar önünde el kol hareketleriyle ders vermez mi adam gibi Türkçe cümleler kuramadan.

Tacettin Şenel

2 ay önce - Pts 13 Tem 2020, 00:29

Alıntı:
Vay be. Günde 50 lira eder sana ayda 1000 lira yani 150 Euro. Çok iyi para be.Sigortası da yok, oh. Niye çalışmak istemez ki insanlar.

Önce Matematik hesaplamayı öğren sonra bana akıl vermeye gel günlük 50 tl ayda bin 500 eder iki ayda üç bin eder iki üç saatlik bir iş sabahtan akşama kadar kalmayacak Çalışan bir bayanda gelebilir ek iş olur orası ayrı konu benim anlatmak istediğim İş çok çalışan yok Herkes oturduğu yerde bir iş arıyor yok öyle.....

yusuf kutay

2 ay önce - Prş 23 Tem 2020, 23:38

İstihdama ilişkin düzenlemeleri içeren İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Yakup

2 ay önce - Cum 24 Tem 2020, 00:03

Her sene ayni hikayeler..

Onlarca “istihdam paketi” açıklanıyor ama bir türlü ne topluma ne de istastiklere yansıyor..

Yakup

1 ay önce - Pts 10 Ağu 2020, 10:08

Bir türlü indiremiyoruz..

Alıntı:

çetin81
1 ay önce - Pts 10 Ağu 2020, 12:09
TÜİK işsizlik rakamlarını açıkladı

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2020 yılı Mayıs döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 331 bin kişi azalarak 3 milyon 826 bin kişi oldu. İşsizlik oranı 0,1 puanlık artış ile %12,9 seviyesinde gerçekleşti. Tarım dışı işsizlik oranı 0,2 puanlık artış ile %15,2 oldu.

İstihdam edilenlerin sayısı 2020 yılı Mayıs döneminde, bir önceki yılın aynı dönemine göre 2 milyon 411 bin kişi azalarak 25 milyon 858 bin kişi, istihdam oranı ise 4,7 puanlık azalış ile %41,4 oldu.

Bu dönemde, istihdam edilenlerin sayısı tarım sektöründe 308 bin, sanayi sektöründe 274 bin, inşaat sektöründe 206 bin, hizmet sektöründe 1 milyon 622 bin kişi azaldı. İstihdam edilenlerin %18,8’i tarım, %20,4’ü sanayi, %5,2’si inşaat, %55,6’sı ise hizmet sektöründe yer aldı.

İşgücü 2020 yılı Mayıs döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre 2 milyon 742 bin kişi azalarak 29 milyon 684 bin kişi, işgücüne katılma oranı ise 5,3 puanlık azalış ile %47,6 olarak gerçekleşti.

Mayıs 2020 döneminde herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna bağlı olmadan çalışanların toplam çalışanlar içindeki payını gösteren kayıt dışı çalışanların oranı, bir önceki yılın aynı dönemine göre 4,7 puan azalarak %29,7 olarak gerçekleşti. Tarım dışı sektörde kayıt dışı çalışanların oranı bir önceki yılın aynı dönemine göre 5,4 puan azalarak %17,4 oldu.

DEVLETİN İSTİHDAMI ARTTI

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın derlediği verilere göre, 2020 yılı II. döneminde toplam kamu istihdamı 2019 yılının aynı dönemine göre %4,3 oranında artarak 4 milyon 767 bin kişi oldu.15-64 yaş grubunda işsizlik oranı %13,2, istihdam oranı %45,9 oldu

15-64 yaş grubunda işsizlik oranı bir önceki yılın aynı dönemine göre 0,1 puanlık artışla %13,2, tarım dışı işsizlik oranı ise 0,2 puanlık artışla %15,3 oldu. Bu yaş grubunda istihdam oranı 4,8 puanlık azalışla %45,9, işgücüne katılma oranı ise 5,4 puanlık azalışla %52,9 oldu.

Mevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı bir önceki döneme göre 0,2 puan artarak %14,0 oldu. İşsiz sayısı bir önceki döneme göre 75 bin kişi artarak 4 milyon 166 bin kişi olarak gerçekleşti

Mevsim etkisinden arındırılmış istihdam oranı bir önceki döneme göre 0,1 puan azalarak %40,9 oldu. İstihdam edilenlerin sayısı 43 bin kişi azalarak 25 milyon 525 bin kişi olarak tahmin edildi.

https://www.reklam_link.com.tr/tuik-issizlik- ...94151h.htm

sayfa 192
« önceki   123 ... 191192193194   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET