Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İşsizlik sorunu
« önceki   123 ... 176177178179   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 177
Ustura Faysal
3 ay önce - Sal 03 Eyl 2019, 18:50

Alıntı:
gibiyim.Sinirlerim bozuk bunalımdayim kafamdan dumanlar çıkıyor.

Öyle baba bende olsa benim de kafamdan dumanlar çıkar. Hadi sigortayı yapması lazım ama yapmamasını da bir nebze anlarım da, maaş konusunda evlat diye, yeğen diye sömürmeye ne gerek var. En azından yabancıya vereceklerine kendi evladına versin parayı. En kısa sürede seni ihya edecek bir iş bulursun inşallah.

murad_1299
3 ay önce - Sal 03 Eyl 2019, 19:08

Zahmet edip e devletten bakıyorduk Mahmut Bey, orada borç görünmüyordu, telefonda bir banka uygulamasından kimlik numaramı girerek öğrendik. Ben ödeme işlemlerini falan başlatınca borç görünmeye başladı.

Aslan Sevda
3 ay önce - Pts 09 Eyl 2019, 12:10

Alıntı:
Haftalık 200 tlye bile çalışanlar var bu ülkede.

Amelenin günlüğü 200 TL

Can127
3 ay önce - Pts 09 Eyl 2019, 12:21

Alıntı:
Amelenin günlüğü 200 TL

Oto sanayide de geçerlimi bu tarife? Yoksa benim dediğim gibi mi?

Aslan Sevda
3 ay önce - Pts 09 Eyl 2019, 12:28

Haftada 200 TL kim alıyor ALLAH aşkına, piyasa kötü tamam ama yalan da uydurmayın.
Eve amele çağır, tuvalet taşını kırdır, amele ne kadar istiyor bir sor

güney 01

3 ay önce - Pts 09 Eyl 2019, 12:29

Günlüğü 200 tl mi

Aslan Sevda
3 ay önce - Pts 09 Eyl 2019, 12:34

Hiç iş yaptırmadığınız belli. Evini boyattırsana, 3 günde boyacı ne kadar istiyor ?
Haftada 200 TL falan mı sanıyorsunuz ?

mursel kasap
3 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 15:06

Gazete ilanları sıkıntı ne kadar başvuru yaptıysam çalışmama rağmen deneyip gönderdiler.Her zaman dediğim gibi ise girerken torpilin olucak veya sözleşmeli girecen bir yere günlüğüm haftaligim 300 TL gerisini siz hesaplayın.

Cemal özen v9
3 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 15:13

Alıntı:
Gazete ilanları sıkıntı ne kadar başvuru yaptıysam çalışmama rağmen deneyip gönderdiler.

Bundan 2,5 yıl önce, birinin yönlendirmesi ile girdiğim çok şirketli bir gruptan, saati saatine 1 hafta sonra geri çıkarıldım. Üstelik bilgisayarım daha 1 gün önce kurulmuş ve turnike kartım tanımlanmıştı. Nerdeyse tuşa dahi dokunamamıştım.

Kağıttaki yaşı gören fiziki duruma, bilgiye vs bakmıyor. Tabi bazen şans bazen de tanıdık, dayı vs durumları ile orta yaş ve üstü de işe alınıyor ama çok sık rastlanmıyor elbette.

Şartları dolan EYT'liler emekli edilirse, işsizlik oranı da önemli sayıda düşecektir. Emekli maaşı bağlandıktan sonra köşesine çekilecek çok kişi var. Çift dikiş olayı neredeyse mümkün değil. Şimdi iş bulamayan yaşlı personel, emeklilik sonrası mı iş bulacak sanki.

Musa Ardıç

3 ay önce - Prş 12 Eyl 2019, 17:01

Alıntı:
Şartları dolan EYT'liler emekli edilirse, işsizlik oranı da önemli sayıda düşecektir. Emekli maaşı bağlandıktan sonra köşesine çekilecek çok kişi var. Çift dikiş olayı neredeyse mümkün değil. Şimdi iş bulamayan yaşlı personel, emeklilik sonrası mı iş bulacak sanki.

Şartları oluşan EYT lilerin emekli olması ile işsizlik oranları düşebilir, şayet emekli olurlarsa, çok düşük ücretlerle emekli olacakları için, aç gözlü işverenler tarafından aynı suriyeliler gibi ucuz iş gücü olarak görülecektir.
Emekli olanların çalışmak zorunda olmadıkları mali haklara sahip olarak, çalışmaları yasaklanmalı ancak oda çok zor.

sayfa 177
« önceki   123 ... 176177178179   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET