Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İşsizlik sorunu
« önceki   123 ... 166167168 ... 172173174   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 167
Misafir a8c

2 ay önce - Pts 29 Nis 2019, 18:59

Devletin kimseyi istihdam etmek gibi bir zorunluluğu yoktur,devlet insanlara hizmet etmek için kurulan bir aygıttır,yatırım için şartları iyileştirir ve ekonomi için yeni alanlar açar,özel müteşebbisler bu şartlardan faydalanarak istihdam yapar.
Ancak aciz ve olgunlaşmamış insanlar devletten ekmek bekler.

Burç

2 ay önce - Pts 29 Nis 2019, 19:02

İstihdam bakımından dünyanın en sonunda falan değiliz. Tam tersine, çalışma yaşındaki nüfusun, çalışma oranı olarak dünyanın en sonlarındayız. Yani Türkiye'de çalışabilecek yaştaki insanların yarısı çalışmıyor, iş de aramıyor :

https://tradingeconomics.com/country-list/labor-f ...ation-rate

Misafir 7b8

2 ay önce - Pts 29 Nis 2019, 19:46

madem bu devletin bana iş bulma zorunluluğu yok, ben neden askere gidiyorum? Neden vergi veriyorum? O zaman bu devletin varlık sebebi ne?

murad_1299
2 ay önce - Pts 29 Nis 2019, 20:37

insanlar devletten ekmekten ziyade insan gibi bir yaşam koşullarını sağlamasını bekliyor

kaç tane insan ailesine cocuklarına vakit ayırabiliyor bu ülkede?

belki de abartıyorumdur, benim gözlemlerim bu şekilde en azından

Misafir a8c

2 ay önce - Pts 29 Nis 2019, 20:42

Ne demek vergi niye veriyorum,devlete vergi veriyorsun çünkü sana sağlık,eğitim ve adalet hizmetlerini sunuyor,askere gidiyorsun çünkü senden öncekiler 4 yıl-5 yıl askerlik yaptıkları gibi,16 yaşında canlarını bu devlet için verdiler.

Çok biliyorsunuz bu işleri o zaman vergi verilmeyen ve askerlik hizmeti olmayan ülke vatandaşlığına doğru yol alırsınız.

Çocuklarını zaman ayırmak istiyormuş beyefendi,bunun insani şartlarını kim sağlamıyor,devlet mi,yoksa senin gibi gözü doymak bilmeyen ve hiç bir şeyden tatmin olmayan dünyalık tipler mi?

Bu dünyanın öbür tarafı da var,o zaman herkesin kalbinden geçeni Allah önüne koyacak.

Misafir df3

2 ay önce - Prş 02 May 2019, 15:39

bir de kamuda part time çalışma ve uzaktan çalışma modeliyle istihdam daha da artırılabilir hem de kamudaki işgücü daha verimli olur?

Misafir d2a

2 ay önce - Pts 06 May 2019, 10:27

Eğer işsizsen ve bir becerin eğitimin varsa Almanya'ya gelin. Özellikle doktor ve mühendislere büyük gelecek var.

ceyhanlı umut
2 ay önce - Sal 07 May 2019, 19:45

(+)

Misafir dfb

2 ay önce - Sal 07 May 2019, 20:54

işsiz arkadaşlar, bugün itibarı ile bende aranıza katıldım.
10 ay işsizlik maaşı ile idare edeceğim. sonrasına nasip diyorum.
şükürler olsun bekarım çoluk çocuk yok.

çetin81
2 ay önce - Cum 10 May 2019, 04:49

CHP'li Bulut: ÖSYM işsiz gençlerin umutlarını sömürüyor

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) başvuru ücretlerine yapılan yüzde 25 zammı Meclis gündemine taşıdı. Bulut, genç işsizlik oranının 26,7’ye yükseldiği Türkiye'de ÖSYM’nin tüccar zihniyetiyle hareket ederek yıllardır işsiz olan gençleri gelir kaynağı olarak gördüğünü kaydetti.
ÖSYM’nin 2018’de 6 merkezi sınavdan aldığı başvuru ücretleriyle 113 milyon TL kâr ettiğini söyleyen Bulut, bu yıl da yapılacak KPSS başvuru ücretlerine yüzde 25 zam ile 225 TL’ye yükseltildiğini belirtti.

KPSS ücretlerine gelen yüzde 25'lik zammın ardından ücretler şöyle olmuştu:
KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin): 75,00 TL
KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin): 50,00 TL
ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin): 75,00 TL
Buna göre Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'ne girecek adaylar 225 TL ödeyecek. Ayrıca alan bilgisi sınavlarına girmesi gereken adaylar alan başına 50'şer TL daha ödeyecek.

sayfa 167
« önceki   123 ... 166167168 ... 172173174   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET