Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
özercan23
11 ay önce - Çrş 07 Ağu 2019, 21:55

Insanimiz bastakilerin torpil haksizlik ve liyakatsizlik yaptigini soyluyor ancak kendisi de torpille bir yere atanmak bir makama gelmek istiyor. Hukumetler degisse de torpil duzeni devam eder. Onemli olan yeni genc nesilden baslayarak zihniyeti degistirmek. Yoksa bu hukumetin yerine gelecek olan da kendi adamlarini yandaslarini ise yerlestirir.

Yakup

11 ay önce - Çrş 07 Ağu 2019, 21:55

Önce sadik’in yerine isi bilen kisilere verilmeli..

Zihniyet meselesi..

mahmut11
11 ay önce - Çrş 07 Ağu 2019, 22:00

Önce üniversiteye giriş sistemi değişmeli.
Özel liseler her talebeye 100 puan veriyor ve bu sınav puanına eklenerek özel lisede okuyan öğrenciyi yükseltiyor.
Daha torpil burada başlıyor.

Torpille üni.ye girmiş öğrencilerdne liyakat beklenemez.

aykutsan
11 ay önce - Çrş 07 Ağu 2019, 23:43

Alıntı:
Özel liseler her talebeye 100 puan veriyor ve bu sınav puanına eklenerek özel lisede okuyan öğrenciyi yükseltiyor.
Daha torpil burada başlıyor. 

Özel lisede okudum kaç yıl önce ama 100 puan diye birşey yok olsaydı ben tıp okurdum.

mahmut11
11 ay önce - Çrş 07 Ağu 2019, 23:45

Adım başı açılan "temel liseler" ve öğrenci hezeyanları bunu destekliyor. Zaten o temel liselerin tamamı not kaygısıyla açıldı.

çetin81
9 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 10:07

Türkiye torpil mekanizmasından kurtulamaz maalesef . Akp'nin eski Diyarbakır milletvekili bile Adamı olan devlette işe girerken liyakatine güvenen boşta kalıyor , adam kayrılıyor diyorsa sözün bittiği yerdeyiz.

Gençleri kpss ye sokuyorlar daha sonra yazılı sınav yetmiyor sözlü mülakat .

Alın size bir örnek :

Sınav birincisiydi, 3 kurumun da personel alımında mülakatta elendi

Gazi Üniversitesi 2015 yılı Ekonometri bölümü mezunu olan bir aday, KPSS puanıyla birinci olmasına rağmen, mülakatlarda verilen düşük puanlar nedeniyle nihai listeye giremedi.
İlk olarak 2017 yılında, Bilim ve sanayi Bakanlığı sınavına giren aday, mülakatta verilen puanla elendi.
Daha sonra, 2018 yılında BOTAŞ'ın uzman yardımcılığı sınavına giren P.Ö., KPSS puan sıralamasına göre birinci olmasına rağmen, mülakatta verilen puanla, nihai listeye girmedi. P.A., 2019 yılında BOTAŞ'ın uzman yardımcılığı sınavına bir kez daha girdi. Yine KPSS sınav puanına göre birinci olan aday, mülakatta verilen puanla yine yedek listeye alındı.
P.A. 2018 yılı Jandarma Astsubaylık sınavında da, mülakatta verilen puanla elenmişti.(memurlar)

cihan17
9 ay önce - Cum 20 Eyl 2019, 10:52

Şu anda iktidar fetoculerin yaptığı zulmün aynısını yapıyor. Onlar soruları verip kendi teröristlerini yerlestiriyordu kamuya şu anda da mülakat ile istemediklerini eleyip istediklerini alıyorlar

wowcu cenk
8 ay önce - Cmt 09 Ksm 2019, 22:07
ekrem imamoğlu fos çıktı

3 ağır suçtan,işe iadesi bile mahkeme tarafından reddedilen koyu akp'li ispark çalışanı,chp'den referans bulup ispark'taki işine geri dönmüş;hani temiz bir sayfa açılacaktı ve belediyenin en önemli iştirak şirketi olan metro a.şye aylar geçmesine rağmen genel müdür atamayıp,akp elinde bırakmasına şaşırmamak lazım;yarın bir gün akp'den adayım derse onada şaşırmayın
Alıntı:
3-)Trabzonlu olmasını kullanarak CHP den referans bulup 12.000 TL (maaşı tam teyit edemedim)maaşla tekrar İSPARK’ta işe başlatıldı. Hak hukuk adalet, liyakat ve ehliyet!!!
@ekrem_imamoglu

@ertanyldz6

@Mrt_Ongun

@Muratcakir_ist

@TARIKBALYALI

@ibrahim_ozkan61

@YavuzErkt
kulisibbyeni
@kulisibbyeni
·
3s
2-)Engellilik durumunu kullanarak Ataşehirden Akp Meclis üyesi adayı bile oldu Rte sevdasıyla sürekli kendisine mektuplar yazdı yöneticileri davalarına sahip çıkmıyorlar diye şikayet etti mektuplar hala yöneticilerde var ama...
kulisibbyeni
@kulisibbyeni
·
3s
1-)Fahri Kol
@ispark
’tan usülsüz işlem yapma, zimmetine para geçirme ve taciz suçu işleme sebebiyle disiplin kurulu kararıyla atıldı. Öyle ki mahkeme işe iadesinin bile reddine karar verdi. Yıllarca Sevgi Seli Engelliler Derneği kurucusu olarak Akp nin tüm etkinliklerine katıldı

Sarhoba
8 ay önce - Cmt 09 Ksm 2019, 22:11

Lisede torbil başlıyor arkadaş doğru demiş ben kendimi yırttım diploma puanım 70 idi ama özel lisede okuyanın 100 kuzenim özelde okudu diploması 98 nasıl diye sorunca hoca soruları veriyormuş sınavdada etkiliyor bu bizi ama iş ticarethaneye dönmüş yine özel ünüversitedeki akışkanlar mek ile normal ünv aynı ders arasında sınavda dağlar var niye çünku bir tarafın parası diğer tarafın yok

Melih Kaplan4
8 ay önce - Cmt 09 Ksm 2019, 22:11

Torpil ve liyakat olan ulkeler cok hızli bir zamanda yikilmistir. Mazallah ama bunu goz arda edemeyiz. Liyakatcilik ve Torpilcilige çözüm bulunmalı.. Kendi sonumuzu kendimiz kazmayalım.

sayfa 9
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET