Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Misafir 708

2 yıl önce - Sal 19 Hzr 2018, 19:03

Bakın Torpil'e kılıf da bulunmuş. Hocaların verdiği fetva'ya bak;

"Kişi hakkı olmadığı bir işe torpil yaparak girerse, kul hakkına girmiş olsa da kazancı haram olmaz".

Haram işleyip bir insanın hayatı, geleceği, hayalleri ile oynayacaksın. Sadece o insanın değil o insana emek veren ailesinin de haklarını yiyeceksin. Bu haramı devam ettireceksin ama kazancın haram olmayacak.

Kimisi de ""var ne var canım, imanlı öldükten sonra Allah nasıl olsa affeder"" diyor. Rahatlığa bak. Ya işlediğin günahtan dolayı Allah son nefesinde imanını elinden alırsa ?

Hadi kul'dan utanmıyorsunuz Allah'tan da mı kormuyorsunuz. Yoksa Allah katından bir garanti mi aldınız?

murad_1299
2 yıl önce - Sal 19 Hzr 2018, 19:07

öğretmenlerin mülakat sonuçları uzun zamandır açıklanmamış ve seçim sonrasına bırakılmış, neden acaba

yazıklar olsun bu pislikte emeği olanlara

sinan97
2 yıl önce - Sal 19 Hzr 2018, 21:23

Vergini verme rüşvetini ver..

Zübük, Aziz Nesin'in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmış..

bayram07
2 yıl önce - Sal 19 Hzr 2018, 21:33

Hic bir zaman

Misafir 809

2 yıl önce - Cmt 07 Tem 2018, 02:24

İşe alırken,önce sınava tabi tuttular,sınavı geçtim,sonrada mülakat varmış ancak mülakatta adın soyadın ne diye sormıcaklar heralde.Kimisi diyorki,dini sorular sorarlar.Ancak mülakata davet mesajı geliyor,mülakat içeriği mesajı gelmiyor.Diyelimki,din konusunda uzman değilim.Mülakattan işe giremicekmiyim.Bana başta söylenen,sınava girceksin,geçersen işe başlaman için eğitim süreci dendi.Sınava girdim,şimdide gelen mesajda mülakat deniyor.Elemek için çırpınıyorlar.Mülakatta ne tarz konularda sorular sorulur?

Yakup

11 ay önce - Sal 30 Tem 2019, 19:01

Rezillikten baska bir sey degil..

Bu zihniyet ile ne ortadogu nede Türkiye kalkinir..

mustafa 1903
11 ay önce - Sal 30 Tem 2019, 19:07

Malesef bazıları kamu makamlarını kendi çiftliği sanıyor.

Yakup

11 ay önce - Çrş 07 Ağu 2019, 21:30

Habertürkte suan nepotizmi tartisiyorlar..

Can127
11 ay önce - Çrş 07 Ağu 2019, 21:36

Fazla vergi verilince işi bilmeyen çok adam alınır devlete. Sorun vergiye karşı çıkmayan millette.

Ağalbay
11 ay önce - Çrş 07 Ağu 2019, 21:43

Önce torpil mekanizmasının Türkiye'de çok kuvvetli olduğunu kabul etmek gerek. Sorun kabul edilmeden cozulmez. Burada dahi torpili inkar edecek bir çok kişi var. Devleti geçtim, özel dahi torpile batmış. Bunu yoketmenin tek yolu var genç nesillere liyakat gerçeğini aşılamak. Torpili milletimizin ta kendisi talep ediyor. Belediyelere gelirsek torpil mekanizmasının en kuvvetli olduğu kurumlar belediyeler.

Ozelde muhendisim, it gibi çalışıyorum tabiri yerindeyse. Gece gündüz haftasonu telefonum susmaz. Cocuguma yedirdigim lokmada haram ve torpil yok. Olanlar düşünsün. Kendilerine bile itiraf edemezler ama harama bulaşmış milyonlarca insan kendini bilir.

sayfa 8
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET