Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
Kayıp
4 yıl önce - Pts 04 Oca 2016, 19:27

Torpil azalsın dedikçe önünü açacak uygulamalar geliştiriliyor.

ahmet icem
4 yıl önce - Cum 06 May 2016, 01:39

Elhamdülillah Müslümanız.. Cami'ye gidince depar atıyorlar. kul hakkına gelince sözlü mülakat. Emeğe saygı diyecem de saygı kavramının tanımı kaybolmuş..

Misafir 817

4 yıl önce - Cum 06 May 2016, 14:35

Üzülerek mülakatlardaki haksızlıkları torpilleri ve maalesef emek katliamını sadece izliyoruz. İnsanın elinden sınav elde ettiği başarısını elinden alıp başarısız birine vermek gibidir.

Ercan00006
4 yıl önce - Cum 06 May 2016, 14:40

aslında resmi çekip paylaşan arkadaş resmen ihbar yapmış.bu liste ile hukuki yola başvursunlar.yazılıda yüksek alanların hepsi elenmiş olamaz.

Mecit aslan
4 yıl önce - Cum 06 May 2016, 14:54

Dinimizde akrabani komşunu koru kolla der. Buna torpil denemez kefillik denir. Eğer o insanın başarılı olacağına inanıyorsa ve kefil oluyorsa sorun yoktur bence. Yazılı sınav bir yere kadar derim ben sonuçta ezberle geç ile yüksek bir puan alabilirsiniz ama o puanla girdiğiniz işte başarılı olacağınız anlamına gelmez.

AhmetDemir

4 yıl önce - Cum 06 May 2016, 14:54

Ne zaman Ankaranin gobegine skorbord buyuklugunde bir led ekran konulursa ve bu ekranda devletin kasasinda kac para var? Nereye ne kadari harcandi ne kadar vergi toplandi bunlar yazarsa ilk adimi atmis oluruz

Misafir 783

4 yıl önce - Cum 06 May 2016, 15:08

Günümüzde artık öyle meşrulaştı ki torpil gerçeği kimse kendi canı yanmadığı sürece bu konuda tepkisini ortaya koyamıyor.Bu hususa defalarca kez şahit oldum ki yıllarca mevcut iktidara oy veren ailelerin çoluk çocuğu üniversiteyi bitirip KPSS sen yüksek puan almasına rağmen merkezi alımların bitme noktasına gelmesinden dolayı işsiz gezip mülakatlı alımların yaygınlaşması sonucu hiç bir objektif puan üstünlüğü olmayıp sadece referanslar aracılığıyla atanan liyakat ve hakkaniyetle hiç bağdaşmayan adayların işe girdiğine bizzat şahit olunca kafa dank ediyor bu ülkeye objektif torpilsiz sınav sistemini getiren Ecevit'i mumla arıyor.Artık bu konuda güçlü bir kamuoyu baskısı lazım objektif ve şeffaf ve adil bir sistemin gelmesi için.

Ercan00006
4 yıl önce - Cum 06 May 2016, 15:10

macit bey o zaman torpili meşrulaştırmak yerine sistemi değiştirirsin.oyle saçma şey mi olur kefil olmakmış!

Selim irm
4 yıl önce - Cum 06 May 2016, 15:38

Haydi eş dost akrabana yardımcı olmak için hak edenleri devre dışı bırakarak kefil oldun ve torpili patlatdın. Sadece devre dışı bıraktıklarının vebaline girsen iyi.. torpilli kişi belliki torpiline güvenerek kendisini geliştirmemiş pek bir şeyden anlamıyor nede olsa torpili olan bir iş güvenceside mevcut.
Torpilli iş bilmezlerin sayesinde 2 günde hallocak işi 5 günde halledilen vatandaşın vebali ne olacak...
üstelik topluma olan zararlarından sadece bir tanesi bu

Yusuf Esengül

4 yıl önce - Cum 20 May 2016, 15:28

SINAVA GİRMEDEN SONUÇLARI BELLİ OLDU

Muğla Seydikemer İlçe Milli eğitim Müdürlüğü, 23 Mayıs’ta yapılacak okul müdürlüğü mülakatları öncesinde, hangi müdüre kaç puan verileceğini gösteren bir “torpil listesi” hazırladı. İlçe milli eğitimde şube müdürü olarak görev yapan Esma Çelik’in söz konusu listeyi, WhatsApp üzerinden “ilgili kişi” yerine yanlışlıkla okul müdürleri grubuna göndermesi, skandalı ortaya çıkardı.

Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 23 Mayıs’ta başlayıp 30 Mayıs’a kadar sürecek okul müdürlüğü mülakatları öncesinde bir skandala imza attı. İlçede görevli hangi öğretmenlerin, müdürlük mülakatında kaç puan alacağını günler öncesinden belirleyen ilçe milli eğitim, öğretmenlerin isimleri, branşları ve görev yerlerinin yazılı olduğu bir “torpil listesi” hazırladı.

Ancak Seydişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli Şube Müdürü Esma Çelik, oluşturulan listeyi WhatsApp mesaj uygulaması üzerinden “ilgili kişi” yerine okul müdürleri grubuna gönderince, skandal ortaya çıktı. Listedeki müdürler isimlerini ve karşılarında daha girmedikleri sınavın puanını görünce şaşkına döndü.
Tarih: 2016-05-19 10:44:45

Muğla Seydikemer İlçe Milli eğitim Müdürlüğü, 23 Mayıs’ta yapılacak okul müdürlüğü mülakatları öncesinde, hangi müdüre kaç puan verileceğini gösteren bir “torpil listesi” hazırladı. İlçe milli eğitimde şube müdürü olarak görev yapan Esma Çelik’in söz konusu listeyi, WhatsApp üzerinden “ilgili kişi” yerine yanlışlıkla okul müdürleri grubuna göndermesi, skandalı ortaya çıkardı.

Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 23 Mayıs’ta başlayıp 30 Mayıs’a kadar sürecek okul müdürlüğü mülakatları öncesinde bir skandala imza attı. İlçede görevli hangi öğretmenlerin, müdürlük mülakatında kaç puan alacağını günler öncesinden belirleyen ilçe milli eğitim, öğretmenlerin isimleri, branşları ve görev yerlerinin yazılı olduğu bir “torpil listesi” hazırladı.

Sınava girmeden puan

Ancak Seydişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli Şube Müdürü Esma Çelik, oluşturulan listeyi WhatsApp mesaj uygulaması üzerinden “ilgili kişi” yerine okul müdürleri grubuna gönderince, skandal ortaya çıktı. Listedeki müdürler isimlerini ve karşılarında daha girmedikleri sınavın puanını görünce şaşkına döndü.

Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk, konu ile ilgili şube müdürü Çelik hakkında “görevi kötüye kullandığı” geekçesiyle suç duyurusunda bulunacaklarını, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan da (MEB) idari soruşturma açılmasını isteyeceklerini belirterek, şunları söyledi:

“İnsanlar günlerce, haftalarca bu sınavlara hazırlanıyorlar. Günahtır, ayıptır. Bu mülakatlar maalesef Türkiye’nin her yerinde bu şekilde yapılıyor. Sınavdan önce puanları belirleniyor ve sonuçlar ona göre açıklanıyor. Ve burada baktığımız zaman bir sendikanın üyeleri açıkça korunuyor, kollanıyor. Diğer sendikaların üyesi olan öğretmenlere ise şans tanınmıyor. Bu çeteler vasıtasıyla binlerce müdür geçtiğimiz dönemde görevden alındı. MEB de ne yazık ki bütün olan biteni seyrediyor. Biz hukuken bu olayların üzerine gitmeye devam edeceğiz. Bu ahlaksızlıkları yapanlara fırsat vermeyeceğiz.”

(Kaynak: Milliyet)

Bakalım sonuç ne çıkacak?

Dürüstlük timsali arkadaşların yorumlarını merak ediyorum doğrusu.

sayfa 6
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET