Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
kgozutok

5 yıl önce - Çrş 17 Hzr 2015, 08:57

Makamı hizmet aracı olmaktan ziyade eş dosta kadro dağıtmak olarak görmeyi bıraktığımız an torpil bitecektir. Yüksek ahlaklı bireyler iş başına gelirse -ki bu şu an için hayal- ve Türkiye ekonomik olarak üst sınıf bir ülke olursa torpil azalır.
Daha kolay yolu ise devlet kadrolarına atamaların hepsine bir standart getirilmesi, mülakat denilen torpil mekanizmasının süreçten çıkarılmasıdır. Bu kimsenin işine gelmez tabii.

metin19052012
5 yıl önce - Çrş 17 Hzr 2015, 09:09

Torpil çoooooooooooooooooooook önceden beri var akp zamanında çıkmadıki BKNZ Antalya eski Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ufak örnek...15 20 sene ve büyüklerimin bana anlattığına göre ondan önceki seneler daha betermiş torpilcilik...

FarukAcar22

5 yıl önce - Çrş 17 Hzr 2015, 09:17
Parti fark etmez, aslolan "adalet"!

İşi tanıdığa, akrabaya değil "hak edene" verdiğimiz zaman gerçekten "ilerleriz"!

Misafir 36e

5 yıl önce - Çrş 17 Hzr 2015, 09:26

maalesef anayasanın 1.maddesi '' T'' faktörüde denilen torpildir.

Misafir 9f3

4 yıl önce - Pzr 15 Ksm 2015, 12:57

Kaymakamlık mülakatlarına girmiş ve elenmiş biriyim. Ancak, burası kurtlar vadisi..torpili daha büyük olan ayakta kalıyor. Kaymakamlık sınavından 90 alıyorsun ama adamlar sana mülakatta 50-60 veriyor. Zaten mülakatta 70 in altında kalınca otomatik olarak eleniyorsun. Hakkımı helal etmiyorum. Yüce Allahtan tek dileğim; mülakat heyetine ve kararda imzası olanlara Yüce Allah hem bu dünyada hem de ahirette 'ADALETİYLE' muamele etsin merhametiyle değil....

Misafir 553

4 yıl önce - Pzr 15 Ksm 2015, 22:08

Torpil yeni değil diye neyi ima etmeye çalışıyorsunuz.
Arkadaş hem eskiler dinsizdi deyip şimdikiler dini bütün de
Hemde güzelim dinimizi kullanarak hak ye torpil yap
Ne anladım ben bu işten. Ne farkı kaldı peki o kin kustukları öncekilerden o vakit.

Müslümanlık islam hak yeme dini mi? Adaletsizlik yapma dini mi?
Türban deyip te hak yenmesine göz yumanlar o zaman hangi dine mensuplar ?
Akıl tutulmalık sorular..

develilioglu
4 yıl önce - Pzr 15 Ksm 2015, 22:22

Birçok insan bu konuda yakınıyor ama sistemin bir zaman sonrasında da parçası oluyor ne yazıkki...

Eyup2558
4 yıl önce - Pzr 15 Ksm 2015, 22:24

Kimsenin torpilden şikayeti yok aslında; çünkü herkes torpilden illa ki bir şekilde yararlanmıştır.

Misafir 00e

4 yıl önce - Çrş 18 Ksm 2015, 01:26

Yüce Allah, Devletimize zeval vermesin.

Misafir f6f

4 yıl önce - Çrş 18 Ksm 2015, 22:36

Devlet için yaşamaya adayları bir yerlere getirirsen sıkıntı çıkmaz.

sayfa 5
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET