Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Hasan Barış S.
12 yıl önce - Cmt 31 Mar 2007, 23:47
[İST-B1.97] - İDO'ya Soru: Nisan 2006'da Yapılan Vapur Oylamasında Seçilen Gemiler Neden Gelmedi?

Valla durum nedir bilmiyorum ne zaman gelicek ne zaman yapılcak falan filan ama şu anda hizmette olan bir gemi varİSTANBUL -9 diğerleri ne zaman gelicek bununla ilgili bir bilgisi olan varmı acaba...

CEMALİ
12 yıl önce - Cmt 31 Mar 2007, 23:52

hasan kardeş hadi istanbullular kendi vapurunu kendin seç kampanyası değilmiydi ido nun resmi sitesinden en çok oy alan vapur inşaa edilecekti bende senin gördüğün tekneyi gördüm ama herhalde bu gemiler yerli üretimdir tahminimce çünkü gemi inşaa sanayimiz bu yükün altından kalkar bence diğerlerinide bunu yaptıkları tersanede yaparlar gibime geliyor..

CEM HOŞGÖR.

Başdoğan

12 yıl önce - Pzr 01 Nis 2007, 00:08

İhaleye sadece bir firma (o da yabancı bir firma) katıldığı icin ihale ertelenmiş bulunmaktadır. Türk gemi sanayii görünüşe göre pek ilgi göstermemektedir.

Serhat Küçüközler
12 yıl önce - Pzr 01 Nis 2007, 00:30
Yeni Yapılacak Şehirhatları Vapurları

İstanbullu'ların oylarıyla seçilen 4 nolu vapur için açılan ihale gerekli şartlar sağlanamadığından sonuçlandırılamadı.İkinci bir ihale gündemdeydi ve sanırım yapıldı.İhale ne şekilde sonuçlandı bilmiyorum ama bu vapurların İstanbul'a geliş zamanları en iyi ihtimalle 2008 yılı içi.Daha önce ilk parti vapur 2007 yılı içinde hizmete girecek şeklinde bir açıklama vardı.Ancak bir mucize gerçekleşmezse bu şimdilik pek mümkün gözükmüyor.Yerli tersanelerde ciddi bir yoğunluk olduğu ve bu nedenle ihaleye talep olmadığı söyleniyor.

Ayrıca Hasan Barış S. demişki
Alıntı:
şu anda hizmette olan bir gemi varİSTANBUL -9 diğerleri ne zaman gelicek bununla ilgili bir bilgisi olan varmı acaba...

Malum 1977 yapımı Şehit Sami Akbulut vapurunun yenileme sonrası adı İstanbul-9 olarak değiştirilmiştir.İstanbul-9 bu yeni vapurlarla bağlantılı bir vapur değildir.İstanbul-9'un bir yerden geldiği yok.Çok uzunca bir süredir buradaydı! Bu yüzden diğerlerinin gelişine dair bir fikir veremiyor ne yazık ki bize.

KAPTAN_BARIŞ_PAŞA
12 yıl önce - Pzr 29 Tem 2007, 12:03

İstanbul - 9'a camları hariç bakıldığında 4. Modelle kıyaslayalım Üst kat falan hepsine bir göz atalım

ANA SAYFA -> ULAŞIM