Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı

Kaçak binme önlensinmi önlenmesinmi
Önlensin 47.4%  47.4%  [18]
Önlenmesin 52.6%  52.6%  [20]
Hiç bir fikrim yok 0.0%  0.0%  [0]
Toplam Oy : 38

Hasan Barış S.
15 yıl önce - Cum 30 Mar 2007, 19:54
[İST-G1.117] - Ulaşım Araçlarına Kaçak Binmeyi Önleyelim

TRENLER: Herkesin bildiği gibi artık trenlerimize ücretli değil ücretsiz binmeyi moda ettiler bu uygulamaya bir çözüm şeklinin verilmesi gerekir benim anlatmak istediğim şu Trenlerde Kaçak binme sona erdirilsin...

NOT: Bu başlık altına METRO, TRAMVAY, OTOBÜS, DENİZ MOTORU vb. Araçlar da girmektedir...

hakan_0403
15 yıl önce - Cum 30 Mar 2007, 20:01

düpe düz haksızlık o zaman diğer verenler afedersiniz ama enayi durumuna düşüyor lütfen en kısa sürede önlemini alsınlar bunun

Çağrı Tekin

15 yıl önce - Cum 30 Mar 2007, 20:46

Bahsedilen trenler banliyö trenleriyse,şunu belirteyim.Anadolu Yakası'nda akbil ve jeton sistemine geçilip biletler kaldırıldığında kaçak binme oranı çok büyük oranda azaldı.Güvenlik arttı.Ancak belli başlı sorunlar da yok değil.İstasyonlar tamamen kapatılamıyor,haliyle mutlaka bir yerden açık oluşuyor.İki tarafa da ayrı güvenlik görevlisi konması sonucu aşılabilecek bir problem ancak TCDD'nin elinde yeterli güvenlik görevlisi yok,olsa tren vagonlarına koyar.Bir yıl içinde kapatılacak demiryolu için yeni eleman almak da biraz saçma olur.Marmaray gelince bu niteliklere sahip olması gerekir istasyonun.Şahsi kanaatim aynı MOBESE benzeri kameralar istasyonun giriş ve çıkışına birer tane konması ve bunlar güvenlik görevlileri ile etkileşim halinde bulunması.Böylece en az 4 güvenlik görevlisi ile kötü bir şekilde idare edilen istasyon yine aynı miktarda görevliyle çok daha kaliteli bir şekilde yönetilebilir.Yine de bence kaçak binmelerin engellenmesi trendeki güvenliği artıracaktır.Marmaray gelince istasyonlar yenileceğine göre bu konuyu atlayacaklarını sanmam.

kordon35
15 yıl önce - Cum 30 Mar 2007, 21:38

Bize yapılmasını istemediğimizi bizde başkasına yapmıyalım.Önlenmesin diyenler bir daha düşünün.Ne hak yiyelim nede hak yedirelim.

Mustafa Kumbar

15 yıl önce - Cum 30 Mar 2007, 21:50

Önlensin                41%  [ 7 ]
Önlenmesin          58%  [ 10 ]
Hiç bir fikrim yok     0%  [ 0 ]

Aslında bana soracak olursanız bunun oylamasını bile yapmam...

Diye bir düşünceye sahiptim.... Ama sonuçları görünce !!!

______ Hemen küçük bir anımı anlatayım...

Genç bir yolcu biner binmez "Devam et son duraktan alacam biletimi !" dedi
-Son durakta biletci yok (Pendik) içerden temin edin biletinizi dedim.
-Uzatma lan kaçmıyoruzya , dedi
-Uzatacak bişey yok bir durak sonra alırsanız dedim
O işi başka yönlere çekmeye kalktı (korkutup susuracak, bende sesimi çıkartmayacağım.)
Bir durak sonra durdum içeriye sorun beyefendi biletinizi temin edin , dedim.

Yolculara dönerek :
-Bunlarda olmaz bilet milet ! dedi.
-İyi ozaman ehliyetin vardır umarım dedim  

-Niyeki dedi ...
-Benden bu kadar artık sen kullanırsın !!! dedim.
-Yolcular hemen ayağa kalktı ve serseri kılıklı bu yolcuyu aşağıya attı    

Biz bu kadar duyarlı bir millet iken heralde anketi cevaplarken arkadaşlar yanlışlık yaptılar...

Mustafa Kumbar

alit
15 yıl önce - Cum 30 Mar 2007, 22:22

Bence önlenmesin acayip gelecek belki ama biletsiz yolcu binişi çok sıkı denetimlerle önlenmesin.Toplumun da tepki göstermesine karşıyım ben buna.Ben eğer biletsiz binen birisini görürsem tepki de göstermem kendimi enayi olarak da hissetmem.Hatta bence örneğin öğrencilerin biletsiz kaçak binmelerine yardımcı bile olmalıyız.

nihat bağı
15 yıl önce - Cum 30 Mar 2007, 22:23

mustafa bey kesinlikle doğru söylüyorsunuz.oylaması bile yapılamaz bence.insanlar bu araçlara bedava binmak isterken -aman benim binmemle mi batacak koskoca belediye mantığında maalesef.ama insanlar hiç düşünmez ki acaba istanbul da sadece bir gün içinde kaç insan bunu düşünüyor diye.ondan sonra neden metro inşaatı bitmiyor, neden otobüsler eski diye çemkirmeyi biliyorlar.ya belediye bu sülüklerin açığını mı kapatsın yoksa yeni yatırım mı yapsın veya devam eden projelere kaynak ayırsın? iett otobüslerinde aaaaabi param yok diye ağlaşıp bedava binen çok yolcu gördüm.geçtiğimiz yaz her gece 28 in beşiktaş tan son gece seferine binerdim.her gece aynı kadınlar(hani şu sırtında ve yanında bir ton çocuklu kadınlar) 9-10 kişi binip sembolik bir tane bilet atarlardı.şoför gerisini sorduğunda klasik ellerini iki yana açıp çaresizlik mimikleriyle arkaya devam edip gidiyorlardı.inerken bu durumu sorduğumda bunlarla uğraşılmaz cevabını almıştım.herkes mustafa bey gibi olamıyor ama diğer çalışanlar da haklı.geçenlerde hepimiz gördük metroya ücretsiz binmek isteyen bir serserinin güvenlik görevlisinin boğazını kestiğini.bu konuda mutlaka emniyetle işbirliği yapılmalı.çünkü bu bedavacılık ciddi şekilde bir alışkanlık haline geliyor.

sipahi
15 yıl önce - Cum 30 Mar 2007, 23:24

bu kadar saçma bir oylama görmedim, mantıklı olun arkadaşlar!

yahu önlenmesin olur mu?
konuşmak bile yersiz..
peki nereden gelecek o araçların alım, bakım, temizlik paraları?....
o kadar personelin maaşı?

hevesliler var ise, alıp bir otobüs kendileri "beleş" taşıyabilir!

ANA SAYFA -> ULAŞIM