Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
atıf53
12 yıl önce - Pzr 23 Eyl 2007, 15:35

Yaklaşık 150 bin metrekare inşaat hakkı var. Bence bu arazi yabancı bir yatırımcı tarafından alınır mesela TRUMP ın istanbul için projesi var.
Ekonomiden anlayan arkadaşlara soruyorum özdilek in arazisi nerdeyse MAKTUM 'la aynı büyüklükte bu da 1 milyar dolar demek oraya alışveriş merkezi yapsa özdilek bu 1 milyar doları ne kadar zamanda kazanır üstüne yapacağı yatırım da cabası.
500 metrelik devasa bir binanın rahatlıkla yapılabileceği bir yer orası şu Maktum davası bitse de emsal hakkı oraların bir belirlense özdilek bu yatırımdan vazgeçecek çünkü iştahı kabaracak ortaya çıkacak durumdan...

Halil
12 yıl önce - Pts 11 Şub 2008, 15:58

Benim proje kadar ilgimi çeken konu çizimlerdeki yol ve viyadükler. Özdilek ve Landmark (Renault-mais binasının yerine yapılacak proje) arasında gerçekten böyle bir yol olursa trafiği kısmen rahatlatacaktır.
Belki de proje güzel dursun diye eklenmiştir o yollar
Saphhire ben de benzettim. Son zamanlarda bu bölgedeki projeler de ana bina hep yolun biraz gerisine yapılıyor deikkat ederseniz. Sanırım bundan amaç hem konut sahiplerini Büyükdere'nin gürültüsünden korumak hem de konutlardan görülecek manzara için biraz avantaj sağlamak.

DDeniz
12 yıl önce - Çrş 13 Şub 2008, 00:00

Evet projenin son durumu nedir? Bir de adı Özdilek mi olacak? Official bir web sitesi falan yok henüz değil mi?

Burç

12 yıl önce - Çrş 13 Şub 2008, 00:34

Hadi binayı yaparlar da burada böyle bir köprülü kavşak ve böyle bir yol yok ki ?

Yakup

12 yıl önce - Çrş 13 Şub 2008, 00:36

Isim olarak özdilek olacagini düsünemiyorum...

bu siralar yabanci AVM isim popüler....

DDeniz
12 yıl önce - Çrş 13 Şub 2008, 01:07

Oraya o köprüyü yapacaklar demekki.. Zaten Metrocity'den Maslak tarafına gidebilmek için çok ileriden dönmek zorunda kalınıyor. Bu şekilde o sorun da ortadan kalkacaktır.

Yakup

12 yıl önce - Cum 04 Nis 2008, 00:12

bu haberi sizinlen paylasmak istiyorum, bence cok güzel bir haber......

Kanyon ve Metrocity ortasına lüks otelDev projenin inşası birkaç ay içinde başlayacak. 200 milyon dolarlık yatırımla 450 yatak kapasiteli otel yapacak.
Roche'un arazisi üzerine alışveriş merkezi kurmayı planlayan Özdilek, projeyi değiştirdi, 200 milyon dolar yatırımla 35 bin metrekarelik alana 450 yatak kapasiteli otel yapacak. Özdilek Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, "Bir iki ay içerisinde proje başlayacak, kısa sürede tamamlanacak" dedi.

Projenin ayrıntılarını açıklamaktan kaçınan Özdilek, çok lüks bir otel inşa edeceklerini vurguladı. Yalova'da bir alışveriş merkezi hizmete açtıklarını ve bu sayıyı artırmayı hedeflediklerini ifade eden Özdilek, ''Bu sene 520 milyon YTL ciro hedefliyoruz. Ciromuz, Yalova ve Antalya alışveriş merkezleri ile daha da artacak. Bünyemizde 5 bin 640 kişiyi istihdam ediyoruz. Hedefimiz bunu daha da artırmak'' dedi.

Geçen yıl tekstil sektöründe 30 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini anlatan Özdilek, şunları söyledi:

''Geçen yıl 30 milyon dolarlık ihracat yaptık. Alışveriş sektöründeki ciromuz, sanayi ürünlerinden daha fazla olmaya başladı. Bu nedenle, sanayi üretimimiz daha geride kaldı. Alışveriş merkezleri ön plana çıktı. Alışveriş merkezlerini ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. Turizme de ağırlık verdik.''

Bursalı yatırımcı Hüseyin Özdilek 2006 yılında Roche'un Levent'teki binasını 27 milyon dolara almıştı.

http://www.guncel.net/ekonomi/2008/04/03/kanyon-v ...s-otel.htm

selamlar....

halil.kocatas
12 yıl önce - Cum 04 Nis 2008, 10:53

Bence isabetli bir karar almışlar.
Metrocity ve Kanyon'dan sonra 3. bir AVM oraya
fazla gelebilirdi.
Demek ki o bölgeye eski HSBC binasından sonra 2. bir otel
daha geliyor.Hayırlısı olsun.

EbruYavuz
12 yıl önce - Cum 04 Nis 2008, 11:05

Alıntı:
Metrocity ve Kanyon'dan sonra 3. bir AVM oraya fazla gelebilirdi.

Sapphire'in altındakini de sayarsak 4. bir AVM demek daha doğru olacak

Ömer Humanızlı
12 yıl önce - Cmt 05 Nis 2008, 01:51

Alıntı:
Oraya o köprüyü yapacaklar demekki.. Zaten Metrocity'den Maslak tarafına gidebilmek için çok ileriden dönmek zorunda kalınıyor. Bu şekilde o sorun da ortadan kalkacaktır.

Resimde görünen köprülü kavşak bir an önce yapılmalıdır. ama bu gültepe bölgesindne büyük bir istimlak gerektirecektir. Bunun yapılmasına bina ile beraber başlanmalıdır. Ki bu devasa yapılardan önce bitsin . İstinye Park yapılırken kordine bir şekilde gidilmedi ve yapılan alt geçit çok geç yapılmış oldu. Bu yüzden imkb çalışanlanları ve itü ögrencileri ve orada yaşayanlar bu yolu kullanamadıkları için trafikde büyük aksaklıklar çıktı.
Levent gibi bir yerde böyle bi kavşak yapılması çok daha büyük planlama isteyen bir proje umarım belediye buna dikkat etmiştir

Yanılmıyorsam Kadir Topbaş'da şunu belirmişti . Trafik yoğunlugu yaratan bu Avm'ler trafik sorununa da yardımcı olmalıdır diye. Umarım bu yapıyı göz önünde de bulundurmuştur Sayın Topbaş.

Ayrıca merak ettigim bir diger konu ise Kanyon karşısında merkez bankasına ait şu an boş olan arazi de bir kaç yapı gözüküyor acaba onlar nelerdir?

sayfa 3
« önceki   1234 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet