Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
steeww
13 yıl önce - Çrş 20 Arl 2006, 17:13

YABANCILARA VE OZELLIKLE DEVLETIMIZI DOLNDIRMAYA KALKANLARA IZIN VERILMEMELI

Serkan Şinik
13 yıl önce - Çrş 20 Arl 2006, 17:23
Önemli olan uyumdur...

Yüksekliğin 150 m olması bence hiç te fena değil. Skyline da önemli olan çok uzun yapı değil aslında. Bulunduğu lokasyona uyum gösterip de yapılan bina en uygun binadır. O lokasyondaki binalar ortalama 150 m yüksekliğinde olduğundan bence proje uygundur. Buna karşın Dubai kuleleri ve Bosphorus Kulelerinin Zincirlikuyu-4.Levent lokasyonunda pekte uyumlu duracağını sanmıyorum. Yüksekliği 250 m nin üzerinde olan gökdelenlerin daha geri plandaki bölgelere yapılması taraftarıyım.

gyilmaz
13 yıl önce - Çrş 20 Arl 2006, 21:08

Alıntı:
YABANCILARA VE OZELLIKLE DEVLETIMIZI DOLNDIRMAYA KALKANLARA IZIN VERILMEMELI

Zaten bu ulkede kim ne yapmaya calissa, muhakkak bir komplo teorisi, rant veya dolandiricilik niyeti araniyor. Tabiyatiyla hic bir sey sorunsuz ve zamaninda yapilamiyor. Hatta bir cok kez hic yapilamiyor. Bana bir tane ornek verin ki, mahkemeye verilmemis, mimarlar odasinin tacizine ugramamis, muhalif politik emellere ve burokrasiye takilmamis veya basinda elestiri yagmuruna tutulmamis olsun!. Is adaminin da yaptigi yatirimdan para kazanmak istemesi gunah sanki bu ulkede.

Yusuf Göksel
13 yıl önce - Çrş 20 Arl 2006, 22:00

150 metreye kısa diyoruz ama çok daha uygun bir arazisi olmasına rağmen Kanyon'a dikilen gökdelenimsi kuleye itiraz yok görebildiğim kadarıyla.

suat914

13 yıl önce - Çrş 27 Arl 2006, 21:36

iki alışveriş merkezi arasına bi tane daha hemde bölgenin en büyüğü, ne kadar açmışız bu alışveriş merkezlerine.
Çok merak ediyorum yapacakları o kocaman alışveriş merkezini hangi mağzalar dolduracak?

Akın Alan
13 yıl önce - Prş 28 Arl 2006, 00:57

İlginç bir anektod aktarayım,

Bursalılar iyi arazi kapatmışlar.

Önce Muammer Ağım(Metrocity) kendisi öz Bursalıdır.BİSAŞ(Bursa İplik San.A.Ş.) nin sahibidir.Ardından Hüseyin Özdilek(Özdilek)

Birşey duydum ne kadar doğru bilmiyorum.Yine bir Bursalı Sönmez Holding'inde orada bir arazisi bulunuyor diye birşey duydum.

Bodrum Baia,Uludağ Monte Baia 'dan sonra İstanbul'a 5 yıldızlı bir planı olduğu belirtilmişti.Acaba bu konuşulan Levent'teki araziye yapılmasımı planlanıyor?

Başdoğan

13 yıl önce - Cum 19 Oca 2007, 11:35

Enkaz kaldırma çalışmaları sürmektedir.

(+)

Farmir
12 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 02:46

Arsanin (Kanyon ile Metrocity'nin arasinda gorunmektedir) havadan gorunumu (fotografi ceken wowturkey.com'dan "mcagri", mesaj http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=605660#605660).
Arsa tum eski fabrika binalarindan temizlenmistir; Ozdilek projesinin arsasinin Metrocity ve Kanyon'un arsalarindan daha buyuk oldugu bu fotografta cok net gorunmektedir (toplam 36.000 m2).

(+)

En son Farmir tarafından Cum 21 Eyl 2007, 03:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

ilhan
12 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 18:34

bu arazi muthiş !!, özdilek tek başina ne yapacak bu arsayi

landmark renault'un ufacik arsasina 250 metrelik ikiz kule dikiyor özdilek'se 130-150 metre civari bukadar kiymetli bir yere

ben buna haksizlik derim

Kemal Hasaltun
12 yıl önce - Cmt 22 Eyl 2007, 00:09

Alıntı:
bu arazi muthiş !!, özdilek tek başina ne yapacak bu arsayi

landmark renault'un ufacik arsasina 250 metrelik ikiz kule dikiyor özdilek'se 130-150 metre civari bukadar kiymetli bir yere

ben buna haksizlik derim

yahu adamlar kendileri için en kârlı olacak şekilde yapıyorlar. bu işten para kazanacak olan hüseyin özdilek bile kaç metre olacak skylineda nasıl duracak bina diye umursamazken senin böyle bir eleştri yapman biraz gereksiz ve haksız olur.. boşver sen, adamların yaptığı şeyin topluma ve çevreye bir zararı yoksa niye az kat çıkıyorlar alçak yapıyorlar diye yakınma.. onlar yapsın paralarını kazansınlar, senin de madem gökdelen izlemek çok hoşuna gidiyor o binaların yanından geçerken kafanı kaldırır birazcık bakar zevkini tadarsın. ya da inan içimden gelerek söylüyorum inşallah sen de ilerde zengin bir işadamı olursun, alır istediğin arsayı istediğin yükseklikte gökdeleni dikersin.. işte o zaman kendi gökdelenin hakkında ki bu tarz görüşlerinin bir kıymeti olur.

sayfa 2
« önceki   123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet