Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Farmir
14 yıl önce - Pts 08 Ksm 2004, 01:42

Izmir's famous Ozdilek company bought the plot in the past few days. Hopefully, the project they will propose is to macth the neighbouring Metrocity (143 meters) and Istanbul Canyon (116 meters).
from http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~4@nvid~ ...254,00.asp
"Roche'un binası 27.5 milyon dolara Özdilek'in.

İstanbul'un önemli iş ve ticaret bölgesi haline gelen Levent’in sembol binalarından Roche’a ait plaza el değiştirdi. Haftalık Ekonomist Dergisi’nin haberine göre, Tekstil sektörünün köklü kuruluşlarından Bursalı Özdilek, Roche’un yönetim merkezi olarak kullanılan binasını 27.5 milyon dolara satın aldı.
Roche’un Gebze’ye taşınma kararının ardından atıl durumda kalan binanın satışı için taraflar arasındaki anlaşma geçtiğimiz günlerde imzalandı. Roche Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Yöneyman, Özdilek Grubu’ndan söz konusu satış bedelini peşin olarak aldıklarını açıkladı. Roche’un yönetim merkezi olarak kullanılan bina 1953 yılında inşa edildi. Roche, iki yıl önce Gebze’de inşa ettiği modern tesislerine taşınma kararı almıştı. Faruk Yöneyman, Levent bölgesinin kendilerine artık uygun olmadığını dile getirerek, ‘Hemen yanı başımızda Metrocity ve Eczacıbaşı’nın Kanyon’u varken bizim burada kalmamız doğru olmazdı. Bu bölge alışveriş merkezlerine çok daha uygun. Biz Gebze’ye taşınacağız’ açıklamasını yaptı. Levent’te Özdilek’in projesinin gelecek yılın bahar aylarında başlayacağı kaydediliyor. Hüseyin Özdilek’in yönettiği Özdilek Grubu, dünyanın en büyük 10 havlu üreticisinden biri. 2003 yılında 45 milyon dolar ihracat ve 160 milyon dolar ciro gerçekleştiren Özdilek’in tek işi havlu üretimi değil. İzmir’deki Crowne Plaza’nın sahibi olan grubun Özek Air ismiyle bir de havayolu şirketi var. Özdilek’in havlu ve bornoz haricinde ikinci önemli faaliyet alanı alışveriş merkezleri. Özdilek’in şu an Bursa, İzmir, Afyon ve İzmit’te 4 alışveriş merkezi, Bursa’da da 3 hipermarketi bulunuyor. Sadece Özdilek ürünleri satan iki de mağaza var."

En son Farmir tarafından Pts 08 Ksm 2004, 20:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Farmir
12 yıl önce - Sal 12 Arl 2006, 02:27

Arsanin konumu

(+)

En son Farmir tarafından Sal 12 Arl 2006, 20:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

gyilmaz
12 yıl önce - Pts 18 Arl 2006, 06:35

Özdilek Şirketler Grubu, İstanbul Levent'teki en büyük arsaya ilk kazmayı vurdu. Büyükdere Caddesi üzerinde Metrocity ile Kanyon Alışveriş Merkezi'nin arasındaki Roche fabrikasını iki yıl önce 27 milyon dolara satın alan Özdilek, arsa üzerinde bölgenin en büyük alışveriş merkezini yapmaya hazırlanıyor. Projede 5 yıldızlı bir otel ve rezidans katları da yer alacak.
Büyükdere'nin en büyük arazilerinden biri olan Roche arsası, 36 bin metrekarelik alanı kapsıyor. Roche'un bitişiğindeki Kanyon'un arsası 27 bin metrekare. Özdilek, Roche'un yönetim ve fabrika binalarını yıkarak buraya 105 bin metrekarelik kapalı alana sahip dev bir alışveriş merkezi yapmayı planlıyor. Grubun arsaya dikeceği Özdilek Tower'ın ise yaklaşık 150 metre olması hedefleniyor.
Özdilek Şirketler Grubu Başkanı Hüseyin Özdilek, yapılacak alışveriş merkezi, otel ve rezidans bölümlerinin toplam 100 milyon dolara malolacağını açıklamıştı. 5 yıldızlı otel için uluslararası bir işletmeciyle anlaşacaklarını belirten Özdilek, işletmecilerle görüşmelere başladıklarını da dile getirmişti. Özdilek Grubu'nun Bursa, Kocaeli, İzmir ve Afyon'da alışveriş merkezleri, Gemlik'te de bir hipermarket yatırımı bulunuyor. Grubunu İzmir'deki beş yıldızlı otelini ise Crown Plaza işletiyor.

http://www.milliyet.com.tr/2006/12/18/ekonomi/axeko01.html

Cüneyt AKIN
12 yıl önce - Pts 18 Arl 2006, 09:45

150 metre okadar değerli bir arsa için düşük sayılsada yinede iyi sayılır.

Yakup

12 yıl önce - Pts 18 Arl 2006, 17:26

Alıntı:
arsaya ilk kazmayı vurdu

Türkiyede okadar cok projeden konusuluyor... ama ben arsaya ilk kazmayi vurdular diye duyarsam, cok sükür diyebilirim...  

Cok sükür..  

Kazma vuruldu, ama proje nasil birsey oldugunu bilen varmi...??  

ömer_r

12 yıl önce - Sal 19 Arl 2006, 16:32

İstanbulun en değerli arsasına Levent gibi gökdelenlerin çok olduğu yere yüksekliği sadece 150 metre yüksekliğinde yapılacak kule bu arsanın hakkı değil bence .Daha yüksek olabilirdi  

ELCIN19
12 yıl önce - Sal 19 Arl 2006, 17:45

Bencede böyle bir konumdaki arsaya yazik edecekler, bücür bir bina ile, umarim en az +200 mt olur

H-kan88
12 yıl önce - Sal 19 Arl 2006, 17:54

siz neden 150 m yi okadar küçük görüyorsunuz .mesela metrocity binalarından tekfen den yapı kredi binalarından kanyon dan kempinski den daha uzun . bence 150 m çok iyi levent deki en uzun lardan biri olur

Deniz.Ylçnky
12 yıl önce - Sal 19 Arl 2006, 23:20

İstanbul'un heryerine yüksek gökdelenler konulamıyor. Mâlum örneklerini çok gördük!
Levent ve Maslak'ta yüksek bina projeleri daha çok gerçekleştiriliyor.
   Zaten burada bulunan arsalar buna uygunken, bütçenin el verdiği en yüksek binaları buralara dikmek iyi olur diye düşünüyorum. 150m az değil ama daha yüksek olabilirdi.

H-kan88
12 yıl önce - Sal 19 Arl 2006, 23:44

daha yüksek olabilseydi ozaman merkez bankasının binası da yapılırdı , sabancı 3 de yapılrdı , dubai binalarının temeli çoktan atılırdı , hatta bosphorus kuleleri bile yapılrdı ama olmuyor .Bence 150 m çok çok iyi daha yüksek olmuyor , yapmıyorlar

sayfa 1
123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet