Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Kayseri'de ne nerede yenir, nereye gidilir?
« önceki   12345 ... 373839   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
AYŞE ERTÜRK
7 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 12:16

Biz 13 yıl Kayseri'de kaldık.Tabiiki en başta mantısı meşhur.Şimdilerde vakumlu paketlerde satıldığını duydum.Duydum diyorum çünkü biz 1993 te ayrıldık oradan.Arkadaşlar vasıtasıyla haber alıyoruz.27 mayıs caddesindeki iskender kebabçısı gibi iskender yapana biz daha rastlayamadık.Ayrıca Kayseri'nin yine en güzel yemeklerinden biri yağlama.Yağlama yı kısaca tanıtırsak,yaklaşık 25cm büyüklüğünde 1-2mm kalınlığında açılan hamur sac da yada yanmaz tavada pişirilir.Daha önceden kıyma,soğan,biber,domates kavrularak hazırlanan iç her kata sürülerek pişen hamurlar üst üste dizilir.Dörde kesilen yemek tabaklara yanında sarmısaklı yoğurtla servis edilir.Harika bir yemektir.Deneyin derim.

En son AYŞE ERTÜRK tarafından Sal 25 Eyl 2007, 09:31 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

tuncer3838
7 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 22:54
ağız tadı

kayseriye geldiyseniz once nerde olursa olsun bi mantıyı tadacaksın. hazır gelmişken sucukla,pastırmayı da meydandaki burunguz caminin ordan her hangi bi dukkandan yiyebilirsiniz, yağlaması guzel olur,ayse hanmn anlttığı gibi çok guzel yemektir,kayserili bi arkadaşınız varsa onların evinde yemenizi oneririm,evde daha hoş olur,ben bayramhaci koyunun patatesli ekmeğine hayranım ama merkezde bulunmuo o ayrı,arabaşı çorbası var o da hoş ama çarşıda satılmaz,ev işi bu da,iskender yemenizi oneririm kayseri parkta en son katta çok hoş,değişik yemekler var ama evlerde yapılıor, çok guzel mutfağı var ama çarşıda çeşit pek yok maalesef en iisi kayserili bi kızla evlenin erkekler, aç kalmazsınız

Burhanettin Akbaş

7 yıl önce - Pts 08 Ekm 2007, 18:18

Palmiye

İstasyon caddesindeki Palmiye, şehrin merkezinde güzel bir mekan... Menülerine bazı Arap yemeklerini ve Arap kahvesini falan da almışlar ama ben Türk yemeklerinden vazgeçmiyorum hiçbir zaman, Türk kahvesinden de. Değişik lezzetler arayanlar için Palmiye'yi önerebilirim.

Zafer

7 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 12:33

(+)
    Foto Suat Çeliğe aittir..

(+)
    Nacizane bana aittir..

Cafe Mills adında bir yerden bahsedeceğim size, aslında Kayseride yeni değiller, Kayseride bulunan ikinci şubesinden bahsedeceğim; Cafe Mills Kayseri Cumhuriyet Meydanı içerisinde yer alan ve Kayseri Kalesi önüne kurulmuş Kayseri Meydanı manzaralı üç adet büfe tarzı cafelerin yer aldığı bir mekan oluşturuldu ve bunların ortasında yer aldı.. Bunlar Elmacıoğlu iskender, Divan Pastanesi ve ortada ise Cafe Mills.. Diğer iki markayı yıllardır tanır ve alışverişimiz yapardık, yalnız Cafe Mills yeniydi ve onları tecrübe etmemiz gerekirdi.. Etti(m)k..

Cafe Mills özellikle içecek ağırlıklı ve tatlı üzerine kurulmuş bir mekan.. Dünya üzerinde bilinen kahveleri tadabileceğiniz bir yer.. Mekan açık alanda olduğu için masa aralarına benim ilk defa gördüğüm bir ısıtma araçları koymuşlar sobamsı birşey gayet iyi.. Birde yukarıda ki ikinci fotoğraftanda anlaşılacağı üzere enstrümental dinletide mevcut.. Şuan için klarnet ile slow parçalar dinletiliyor, ileride keman ve gitar dinletisi olacağı kanaatindeyim..

Ben ve misafirlerim gayet memnun ayrıldık.. Tavsiye ederim..

Ayrıyeten diğer iki firmayıda anlatabilirim; ilk sırada Elmacıoğlu iskender var bura yine cafe tarzında, dürüm tarzı yiyeceklerin yanı sıra içecek servisleride mevcut..

Divan pastanesi ise kurabiye türü yiyeceklerin lezzetine doyamayabilirsiniz..

Kayseriye geldiğinizde mutlaka uğrayın.. Kayseri tarihi manzarasını, kaçıramayacağınız mekanlardır, mutlaka önerilir..

Mehmet!

7 yıl önce - Pts 15 Ekm 2007, 13:37

Gördüğüm kadarıyla Adem Baba'dan kimse bahsetmemiş.

1928 yılında kurulan Adem Baba kebap salonu Kayseri'ye her gidişimde mutlaka uğradığım bir yerdir. Kıymalı pide, saç tava, köfte ve kadayıfını çok beğeniyorum. Lüks bir restoran değil, çarşı esnafına hitap ediyor ve dolayısıyla fiyatlar çok uygun.

Adem Baba saç tava:

Koyun (1 yaşını doldurmamış erkek kuzu) etinin sinir ve zarları alınarak ince ince doğranır ve iki gün dinlendirilir. Dinlenme safhasından sonra odun ateşiyle bakır tavada pişirilir. Özel soğan piyazı ve etin suyuyla yağlanmış ince pideyle servise sunulur.

Kıymalı pide

-

Kadayıf çeşitleri

Keçikapı Mh. Vatan Cd. No : 32 Melikgazi / KAYSERİ
TEL: 0 352 232 54 28 - 222 85 64

qursat

7 yıl önce - Cum 19 Ekm 2007, 20:43

Bolulu Hasan Usta Kayseri şubeleri de Sivas cad. (Belediye Blokları) no:12/18 de ve Millet cad. no:32/B bulunmaktadır. Süt tatlısı sevenlere duyurulur.

secil_demirtas
6 yıl önce - Cmt 01 Arl 2007, 13:20
AKLINIZ VARSA KAYSERİ DİVAN PASTANESİNE GİTMESİNİZ !...

Ama paranız çoksa ve harcayacak yer arıyorsanız gidebilirsiniz...

Mesleğimiz gereği Türkiyenin her tarafında çalışıyoruz ama böylesi bir olay şimdiye kadar ne yaşadık nede duyduk !...

Kayseride divan pastanesine gitmek gafletinde bulunduk. 3 arkadaş; 3 tatlı, 3 kahve, 3 çay ve 2 sodaya 74 ytl hesap ödedik.

1 gün önce, 5 yıldızlı ürgüp DİNLER otelde konaklama, açık büfe akşam yemeği ve açık büfe sabah kahvaltısı 60 ytl ye kaldık.

Karar sizin, kıyaslayın ve kararınızı verin. Kayseri divan pastanesine öyle gidin !...

Sakın ola diğer yerlerle kıyaslayıp helede yanınızda çok paranız yoksa kapısından içeri adımınızı atmayın yoksa rezil olursunuz !... Benden söylemesi...

Nazmi

6 yıl önce - Cmt 01 Arl 2007, 14:37

Ara sıra giderim orya 3 kahve 3 tatlı 2 sodaya 74 lira denilecek kadar aşırı pahalı bir yer değil orası,bence bir yanlışlık vardır bu işte,2 sodadan ve hesabı ödedikten sonra bari birde soğuk su içseydiniz,
"eyt garson 3 soğuk su,bu arada çeşmeden olsun"
Alıntı:
böylesi bir olay şimdiye kadar ne yaşadık nede duyduk !...
Kayseride divan pastanesine gitmek gafletinde bulunduk. 3 arkadaş; 3 tatlı, 3 kahve, 3 çay ve 2 sodaya 74 ytl hesap ödedik.

Özgür Sabanlıoğlu

6 yıl önce - Cmt 01 Arl 2007, 23:13

Ben Divan Pastanesinin o kadar pahalı olduğunu düşünmüyorum. Yalnız üce Allah bize akıl ve fikir vermiş, oturduğunuz masanın üzerinde fiyat listesi bulumakta, oturduğunuzda önce ona bakarsınız sonra alacağınızı alırsınız, orda da şok edici bir fiyat görürseniz gurur meselesi yapmayıp masadan sakince kalkarsınız.

Amacımız Kayseri'de nerede ne YENMEZ DEĞİL. Lütfen yaşadığınız kişisel problemi buraya bu şekilde yansıtmayınız..

Kayseri'de bu zamana kadar yediğim en güzel kete ve poaça'yı Divan Pas. yediğimi söyleyebilirim hem de 1.8 YTL ' ye..

nevzat yıldırım
6 yıl önce - Pzr 02 Arl 2007, 13:20
iskender kebap

şu an bolu'da ikamet ediyorum. Damak tadımada oldukça düşkünüm. İstanbulda hatta Bursada hemde orijinali denilen mavi boyalı iskender kebap salonlarında iskenderin tadına bakma fırsatı buldum ama hiç birisinde kayseri 27 mayıs caddesindeki iskender kebaptan aldığım tadı almadım. her yaz tatilinde mutlaka uğradığım bir mekan. Porsiyonuna görede oldukça makul bir fiyatı var nezih vede vip sayılacak bir organizasyon. Ve emin olun temizlikte ve servistede birinci sınıf.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET