Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
karaca26
14 yıl önce - Sal 11 Ksm 2003, 20:35

Cok guzel web sayfalari var, bazilarida ihrac ediyor bile urettigini, silah isimleride uymus:


Arsan Silah Sanayi:

http://www.arsansilah.com.tr

Girsan Makine ve Hafif Silah Sanayi Tic. Ltd. Şti.:

http://www.girsan.com/anasayfa.html

Samsun Yurt Savunma Sanayi ve Tic. A.Ş

http://www.canik55.com/

Sarsılmaz Hafif Silah Sanayi

http://www.sarsilmaz.com.tr/

Trabzon Silah Sanayi Tic. A.Ş

http://www.trabzonsilah.com/silah_cesitleri.htm

Icten Av Silah Sanayi

http://www.icten.com.tr/index1.php

Turan Silah Sanayi
Patronun ismi Ali Cakal- Cakal filimini hatirlayin


Bülent
14 yıl önce - Sal 11 Ksm 2003, 22:56

karaca26 demiş ki:
Icten Av Silah Sanayi

http://www.icten.com.tr/index1.php

Turan Silah Sanayi
Patronun ismi Ali Cakal- Cakal filimini hatirlayin


resimdeki av silahina benzemiyor

bilgiler ve resimler icin tesekkürler karaca


karaca26
14 yıl önce - Sal 11 Ksm 2003, 23:01

Icten Av Silahini asali epey olmus-Uzi uretiyor..alimemo
14 yıl önce - Çrş 12 Ksm 2003, 09:24

Karaköy'ün her köşesinde Sarsılmaz'ın reklâmları var.

sipahi
14 yıl önce - Pzr 29 Şub 2004, 19:03

TRABZON - Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) subay ve astsubaylar için almayı planladığı, Trabzon’da üretilen Zigana T ve Zigana M 16 tabanca modelleri testlerden başarı ile geçti. Trabzon Silah Sanayi A.Ş (TİSAŞ) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Alemdaroğlu, TSK’nın subay ve astsubaylara verilmek üzere açtığı tabanca ihalesine kendileriyle birlikte 4 firmanın katıldığını belirtti. TSK’ya 2000 ve 2001 yıllarında Deniz ve Hava Harp Okulu’ndan mezun olan teğmenlere dağıtılmak üzere 3 bin 600 adet tabanca verdiklerini hatırlatan Alemdaroğlu, şunları söyledi: “TSK’nın açtığı ihaleye giren 4 firmanın tabancaları, Ankara’dan gelen komisyon tarafından mermi çıkış hızı, her türlü iklim şartlarında ateş edebilme, boya kalitesi, emniyet ve ömür mukavemet olarak adlandırılan 5 bin mermi atım testine tabi tutuldu. Zigana T ve Zigana M 16 modellerimiz, TSK’nın subay ve astsubaylar için almayı planladığı 80 bin tabanca için düzenlenen testlerden başarı ile geçti. Böylece TİSAŞ, TSK’nın kullandığı tamamı yerli üretim ilk tabanca olan Kanuni 16’dan sonra Zigana T ve Zigana M 16’yı da TSK personelinin kullanımına sunmuş oldu.”

ABD’ye silah satışı
Tabancalara ait tanıtım broşürlerinin TSK’nın ilgili birimlerine gönderilerek, modellerin subay ve astsubayların beğenisine sunulacağını kaydeden Alemdaroğlu, “Tabancalar gelecek talep doğrultusunda yıl sonu itibariyle subay ve astsubaylara verilmek üzere TSK’ya teslim edilecek” dedi. Gürcistan’dan Megobrobis av. Caravan firmasına geçtiğimiz günlerde Kanuni 16, Kanuni S, Zigana K ile Zigana T modellerinde 26 tabanca sattıklarını kaydeden Alemdaroğlu, ABD’nin ARMSCO firması yetkilileriyle yaptıkları anlaşma gereği bu ülkeye de önümüzdeki günlerde çeşitli modellerde tabanca ihraç edeceklerini ifade etti.

9 yılda 24 bin tabanca
(TİSAŞ) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Alemdaroğlu, TİSAŞ’ın imalata başladığı 1994 yılından bugüne kadar 5’i 9 milimetre, 1’i 7.65 milimetre çapında olmak üzere 6 modelde 24 binin üzerinde tabanca ürettiğini belirtti. Alemdaroğlu, ürettikleri tabancalardan ‘Kanuni 16’ 860 milyon, ‘Kanuni S’ 820 milyon, ‘Zigana M16’ 1 milyar 30 milyon, ‘Zigana K’ 1 milyar 260 milyon, ‘Zigana T’nin ise 1 milyar 425 milyon liradan satışa sunulduğunu belirtti.

Türkiye.M.ALİ AKKAN

10 yıl önce - Cum 29 Şub 2008, 17:49

bu alanda konyanında hatırı sayılır silah fabrikaları vardır.
Alıntı:
Huğlu'dan ABD'li silah firması için özel üretimAv tüfeği sektöründe dünya silah devleri ile yarışan Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Huğlu beldesinde faaliyet gösteren bir firma, ABD'nin ünlü silah firması Kimber için özel üretim yapıyor.
26 Şubat 2008 15:33
Yazı boyutunu büyütmek için
AKUS Silah Sanayi Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Sadık Akdaş, yaptığı açıklamada, fiyatı 4 bin 500 ile 5 bin dolar arasında değişen özel üretim av tüfeğini ABD'nin ünlü silah devi Kimber firması için imal ettiklerini bildirdi.

Bu av tüfeğinin klasik tarzda çok farklı bir tasarıma sahip olduğunu dile getiren Akdaş, 20 kalibre 7 pimli tam çakmak sistemini hayata geçirdikleri av tüfeğinde, çelikten imal edilmiş emniyet iç tetiği ile çift patlamayı engelleyici sistem bulunduğunu anlattı.

Av tüfeğinin horoz ve iç tetiklerinin de çelikten üretildiğini vurgulayan Akdaş, şu bilgileri verdi:
“Av tüfeğimiz en uygun sertlik ve dayanıklılık için optimum sıcaklıkta tavlandığından dolayı, 15 bin defa ardı ardına ateş sonucunda herhangi bir hata oluşmadığı gibi herhangi bir aşınma da görülmemiştir. Özel mavi renk ile süslenmiş horozlar, pimler ve tetiklerle zengin bir donanıma sahip ve şimdiye kadar yapılan en sağlam çakmak sistemi olması ile övündüğümüz av tüfeğimiz, renkli eskitme, sürme silah boyası, elle yapılmış kundak cilası ve el gravürü gibi sağlamlığının yanı sıra göze de hitap eden donanımlara sahiptir.”
AAhttp://www.huglu.com.tr/HGLTRK/index.php


hakanyağız006
7 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 00:32
kamyonlar


ben 1516 ford cargo gördüm özelliklerini bilenler varmı eski tip

Sefa_Atik
7 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 01:59

Alıntı:
ben 1516 ford cargo gördüm özelliklerini bilenler varmı eski tip


Burdan sana cevap yok, birde GOOGLE amcaya sor.cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET