Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
erhan.b
11 yıl önce - Pts 26 Mar 2007, 15:47
Büyük Ankara SirkiBüyük Ankara Sirki', hafta içi salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri 13.00'da öğrencilere gösteri sunacak. Sirk gösterilerine cumartesi ve pazar günleri de saat 14.00 ve 18.00'de devam edecek.
   
Ücretsiz halka sunulan Büyük Ankara Sirki gösterilerine, 19 Mayıs 2007 tarihine kadar devam edecek.
   
ASKİ Spor Salonu'na ulaşım için, EGO tarafından ücretsiz otobüs seferleri düzenlendi.

Gösteri saatlerinden bir saat önce 29 değişik noktadan hareket edecek otobüsler, gösteri sonrasında ücretsiz hizmet verecek.

Otobüslerin hareket noktaları:
   
'Demetevler Metro Hastane Durağı,
Demetevler Parkı önü,

Hacegan Etlik Hareket Noktası/ Osmanlı iş Merkezi,
Keçiören Aktepe Hareket Noktası,
Ufuktepe Hareket Noktası,
Keçiören Gazino,
Hüseyin Gazi Kültür Merkezi,
Güneşevler Hareket Noktası,
Pursaklar Belediye Önü,
Siteler itfaiye Önü,
Batıkent Vedat Dalokay Park Önü,
Şentepe Yükseltepe Hareket Noktası,
Ege Mahallesi Hareket Noktası,
Mamak Mutlu Hareket Noktası,
Kayaş Hareket Noktası,
Saime Kadın Park Yanı,
Kıbrıs Köyü Hareket Noktası,
Ulus Eski Meclis Önü,
Seyranbağları Lisesi Yanı,
Dikmen Keklikpınarı hareket Noktası,
Balgat Yüzüncüyıl Otobüs Durakları,
Kızılay Zafer Çarşısı Önü,
Sincan Hareket Noktası,
Sincan Fatih Tuğra Anıtı Önü,
Etimesgut Atatürk Çeşmesi Önü,
Eryaman Hareket Noktası,
Gölbaşı Belediye Önü,
Örnek Hareket Noktası / Çinçin ve Altınpark Hareket Noktası


İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Pzr 02 Mar 2008, 17:45

Büyük Ankara Sirki Geliyor…

Deniz aslanları, Kafkas atlıları, ip cambazları, havada uçan akrobatlar, sahnede dans ederken giysileri değişen sihirli adamlar, bu yıl da her yıl olduğu gibi Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlileri Büyük Ankara Sirki’nde buluşturuyor.
11. kez Ankaralılara sahnesini açacak olan Büyük Ankara Sirki 8 Mart’ta ASKİ Kapalı Spor Salonu’nda gösterilerine başlıyor.
Ankaralı çocukların ve ruhu çocuk kalanların vazgeçemedikleri, eksiksiz bir organizasyon ve dev bir kadroyla oluşturulan Ankara Büyükşehir Belediyesi Büyük Ankara Sirki her yıl bir başka yenilikle izleyenlerinin karşısına çıkıyor. Sirklerin renkli dünyasını kaçırmayanlar için bu yıl ilk kez deniz aslanları ve transformasyon gurubu ile birlikte ip cambazı ayılar yine imkansızı başarıyorlar.
Her cumartesi Pazar saat 14.00 ve 18.00’da iki gösteri ayrıca pazartesi hariç hafta içi her gün saat 13.00’da okullara sunulacak gösterilerle Büyük Ankara Sirki, iki ay boyunca tüm başkentli çocukların gönüllerini fethedecek.
Ankaralıların, gösterilere sorunsuz ulaşabilmeleri için ücretsiz düzenlenen otobüs seferleri aynı şekilde hafta içi gösteriye katılan okullar için de geçerli olacak. Okulundan otobüsle alınan öğrenciler yine okullarına ücretsiz otobüs seferleriyle teslim edilecek.
Ankara Büyükşehir Belediyesi BELYA şirketinin düzenlediği Büyük Ankara Sirki’nin muhteşem gösterileri geçen yıl yaklaşık 400 bin Ankaralıya keyifli saatler yaşatmıştı.

Kaynak: http://www.ankara.bel.tr/Haberler/buyuksirk_27022008.aspx


İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Pts 03 Mar 2008, 22:02

Ankara Sirki’nin Açılışı Bir Hafta Ertelendi…

Büyük Ankara Sirki’nin resmi açılışı 15 Mart tarihine ertelendi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi BELYA Genel Müdürü Avni Kavlak, daha önce 8 Mart tarihinde başlayacağı açıklanan Büyük Ankara Sirki’nin resmi açılışının 15 Mart tarihine kaydırıldığını bildirdi.
Kavlak, yaptığı açıklamada bu yıl 11’incisi gerçekleştirilecek Büyük Ankara Sirki’nin daha önce gösteri başlangıcının 8 Mart tarihi olarak bildirildiğini, ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle gösterilerin başlangıç tarihini 1 hafta sonrasına kaydırmak zorunda kaldıklarını belirtti.
Kavlak, Büyük Ankara Sirki’nin resmi açılışının ertelenmesi ile ilgili şu açıklamayı yaptı:
“Tam 11 yıldan bu yana geleneksel hale gelen ve organizasyonu şirketimiz tarafından gerçekleştirilen Büyük Ankara Sirki’nin, ASKİ Spor Salonu’nda bu yıl yapılacak gösterilerinin 8 Mart tarihinde başlamasını amaçlamıştık. Ancak, Rusya’dan gelecek Sirkin hayvan ve araç-gereçlerini taşıyan TIR’lar tam 1 haftadır Rusya’nın Karadeniz sahilindeki Novorossiysk Limanı’nda kötü hava koşullarının düzelmesini bekliyor. Karadeniz’de süren fırtına nedeniyle Novorossiysk ile Samsun arasında çalışan Ro-Ro Gemileri seferlerini gerçekleştiremiyor. Bu nedenle daha önce 8 Mart tarihi olarak açıkladığımız halka açık gösterilerin başlangıç tarihini 15 Mart Cumartesi gününe kaydırmak zorunda kaldık.
Bu gecikmeden dolayı Ankaralılara sunacağımız gösteri sayısında bir azalma olmayacak. Büyük Ankara Sirki, yaklaşık 2 ay boyunca 70 gösteri gerçekleştirecek.”
Kavlak, her yıl olduğu gibi bu yıl da Büyük Ankara Sirki’nin 15 Mart tarihinden itibaren Cumartesi ve Pazar günleri saat 14.00 ve 18.00’da ikişer gösteri ile, hafta arasında ise Pazartesi günleri hariç diğer günlerde saat 13.00’da öğrencilere ücretsiz gösteriler yapacağını bildirdi.
Ankaralıların, gösterilere sorunsuz ulaşabilmeleri çeşitli semtlerden ASKİ Spor Salonu’na ücretsiz otobüs seferleri yapılacak.Selin25
10 yıl önce - Cmt 08 Mar 2008, 20:55

Ankara sirkinde hafta içi öğrenciler dışında diğer vatandaşlarda girebilecek mi?

İ.Hakkı Erdoğan
7 yıl önce - Pzr 14 Ksm 2010, 13:15

Seçimler nedeniyle 2009 yılında yapılmayan Büyük Ankara Sirki 2010 yılında gösterilerine yeniden başlıyor.


Alıntı:
Büyük Ankara Sirki Başlıyor…
-Ankara Büyükşehir Belediyesi Büyük Ankara Sirki, Başkentlilere Çifte Bayram Coşkusu Yaşatacak
-Başkentli Çocukların ve Ruhu Çocuk Kalanların Doyamayacakları Gösterilere Sahne Olacak Sirk, İlk Gösterisini Bayramın 3. Gününe Denk Gelen 18 Kasım Perşembe Günü Saat 14.00’da Aski Kapalı Spor Salonu’nda Yapacak
-70 Kişilik Dev Kadrosuyla Toplam 75 Gösteri Gerçekleştirecek Olan Büyük Ankara Sirki, Cumartesi-Pazar Günleri Saat 14.00 ve 18.00’da, Ayrıca Pazartesi Hariç Hafta İçi Her Gün de 13.00’da Okullara Gösteriler Sunacak


Hava akrobatları, ip cambazları, Tibet öküzü, dağ koyunu, ayı, köpek gösterileri, motorlu küre, palyaçolar… Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda Başkentlileri Büyük Ankara Sirki’nde buluşturarak çifte bayram yaşatacak. 12. kez Ankaralılara sahnesini açacak olan Büyük Ankara Sirki, Kurban Bayramı’nın 3. gününe denk gelen 18 Kasım Perşembe günü saat 14.00’da, Karşıyaka’daki ASKİ Kapalı Spor Salonu’nda gösterilerine başlıyor.
Ankaralı çocukların ve ruhu çocuk kalanların vazgeçemedikleri, eksiksiz bir organizasyon ve dev bir kadroyla oluşturulan Ankara Büyükşehir Belediyesi Büyük Ankara Sirki, her yıl bir başka yenilikle izleyenlerinin karşısına çıkıyor.
Sirklerin renkli dünyasını kaçırmayanlar için bu yıl ilk kez Amerikan Kalso adı verilen dönen makas gösterisi, motorlu küre, 16 köpeğin eşsiz gösterisi ile büyüleyici şovlar Başkentlileri bekliyor. Her Cumartesi-Pazar saat 14.00 ve 18.00’de iki kez ayrıca Pazartesi hariç hafta içi her gün saat 13.00’de okullara gösteri sunmaya hazırlanan Büyük Ankara Sirki, Ocak ayı ortasına kadar Başkentlilerin gönüllerini fethedecek.
Ankaralıların, gösterilere sorunsuz ulaşabilmeleri için ücretsiz düzenlenen otobüs seferleri aynı şekilde hafta içi gösteriye katılan okullar için de geçerli olacak. Okullarından otobüsle alınacak olan öğrenciler yine okullarına ücretsiz otobüs seferleriyle teslim edilecek.
Ankara Büyükşehir Belediyesi BELYA şirketi tarafından organize edilen Büyük Ankara Sirki’nin artık gelenekselleştiğini ifade eden BELYA Genel Müdürü Avni Kavlak, “Kurban Bayramı ve sonrası için Ankaralılara eğlenceli bir gösteri hazırladık. Özellikle çocuklarımız çok eğlenecek” dedi.
Sirkin Rusya’dan gelen 70 kişilik bir kadroyla 75 gösteri gerçekleştireceğini açıklayan Kavlak, iki saatlik şovlarla Başkentlilerin keyifli dakikalar yaşayacağını ifade etti.

http://www.ankara.bel.tr/Haberler/buyuk_ankara_si ...12010.aspx


onurnazliaka
7 yıl önce - Pts 15 Ksm 2010, 00:52

Büyük Ankara Sirki etkinliği oldukça güzel oluyor. Sirki izlemek isteyen okulların başvuruları da doğrudan kabul edilerek kendileri otobüsle okullarından alınıp sirk bitiminde okullarına bırakılıyor.

Biz de bu sirke okul olarak 5 Nisan 2000 tarihinde katılmıştık. Belediye tarafından gönderilen sıra sıra araçlara öğrenciler olarak binip ta Çankaya'dan İvedik'e gitmiştik. Sanırım 4 adet körüklü Ikarus gönderilmişti, biz 91-107'ye binmiştik. Körüklü otobüse tam 4 sınıf kadar öğrenci binmişti, çok iyi hatırlıyorum küçük sınıflar tek kişilik koltuk arasına 2 oturan 2 ayakta şeklinde sıkışmıştı bile. İvedik'e kadar 190 kişi tek otobüs gitmek bizi epey yorsa da sirk gösterisine gidince mutlu olmuştuk. Etrafta farklı okullardan bizim gibi nice öğrenciler salonu doldurmuştu bile. Hemen koltuklara oturup sirki izlemeye koyulmuştuk. Gerek etrafta yaşıtlarımızın olmasının sağladığı hava gerek de sirk gösterileri güzel bir ortam oluşturmuştu. Dönüşteyse 1. bölgeden başka bir otobüse aktarılan 2 sınıf sayesinde bu kez 90-100 kişi olarak bindiğimiz otobüste ayakta ama rahat biçimde okulumuza dönmüştük, koskoca Ikarus'un şoförü yolu şaşırınca Ayrancı'nın sokaklarında trafik terörü estirmiş olsa da sağsalim okulumuza varmıştık. O gün hem iyi bir sirk izledik hem de o sayede dersten kaytardık.

İşte o yıllardan bugünlere süren sirkin yine aynı başarıyı sürdürmesini temenni ediyorum. Bir de artık her halde körüklü Ikarus'la değil de 0 345K'yla taşıyorlardır, aman çocukları Ikarus'la taşımayın; biz yandık onlar yanmasın.Tuna Yersu
7 yıl önce - Pts 15 Ksm 2010, 12:30

Akrobasi ve illuzyon gosterileri guzel ve eglendirici.

Ama canlı hayvan kullanan sirkler de perde arkasında hayvanlara işkence ile eğitimi içerir. Hayvanlar ucu kancalı sopalarla dövülerek ya da elektrik verilerek uygun hareketleri yapmaya koşullanması için eğitilir.

Birçok Avrupa ülkesi, bu zulmün farkına vardığından yunus gösteri merkezlerine yaptığı gibi “canlı hayvanları kullanan sirklere” de kilit vurmaktadır.

Çocukların güzel bir gösteri seyretmelerini isterken, canlıların zulüm görmesini istemiyorsak, çocuklara tutsaklık ve acıyla beslenen bir sevgi aşılamak istemiyorsak, insan veya hayvanların canlarına zarar vermeyen gösterileri tercih etmelerini sağlamak gerekir, mesela; hayvanlarla gösteri yapmayan, sanat icra eden sirklere yönlendirme yapilabilir.

Umarim buyuksehir yetkilileri bu konuda duyarli davranir.

Çocuklar; eğlence için tiyatrolara, hayvanları tanımak içinse doğa gezilerine teşvik edilebilir.


fange
7 yıl önce - Sal 16 Ksm 2010, 21:59

o fil kurbanlık mıymış?

bu arada top yok mu top (plastik olanlardan, yanlış anlaşılmasın )


Nazım B

7 yıl önce - Cmt 20 Ksm 2010, 21:15

Otobüslerin hangi semtlerden kalktığına dair bilgisi olan var mı? Büyükşehirin sitesinden bulamadım. Burda verilen otobüs kalkış yerleri 2007'e ait.

Hakan_ank89
7 yıl önce - Cmt 20 Ksm 2010, 21:22

Bu akşam İstanbul Yolu'nda 17-18 sularında 7-8 tane 199 numaralı özel servis otobüsü gördüm, acaba bu araçlar sirke tahsis edilmiş olabilir mi? Hepsi CNG'li araçlardı, içleri de baya bir kalabalıktı.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet