Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
serifayhan
15 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 22:44

Bugün uzun zamandır kullanmadığım E5 i kullandım. Topkapı Avcılar arasındaki Metrobüs çalışmalarında edindiğim izlenimleri sizlerle paylaşmak isterim.

1- Metrobüs hattı tamamen betonlanmış .Ancak elektrik rogar kapakları beton seviyesinden 5-10 cm yukarıda. Beton üzerine menhol seviyesine kadar asfalt dökülecek sanırım Yoksa yol üzerindeki menhol çıkıntıları araçlara zarar verebilir.

2- Asfalt dökülmeyecek ise betonlama işleminde yanlışlıklar var . Çünkü 2*2 metre parça parça dökülen betonların ek yerlerinde dilalasyon olması gerekir. Kısaca betonların ek yerleri derz makinesi ile kesilip derz dolgu malzemesi ile doldurulması gerekmektedir. Böylelikle aşırı sıcak ve soğukta beton rahatca genleşip büzülerek hareket eder. Bu işlem yapılmaz ise beton çatlar veya kırılır.

Yukarıda bahsettiğim işlerin uzun süreceğini düşünüyorum.

Mustafa Yıldırım
15 yıl önce - Pzr 06 May 2007, 13:09

Alıntı:
arkadaslar daha 1955 model trenler hele bır servısten kalksın ona gore acılacak metrobus cunku trenler 2007 sonu kalkacak hat yenılenecek bılgılerınıze sunulur

ne demek istediğini anlayamadım. biraz daha açar mısın? metrobüsle banliyö trenlerinin nasıl bir bağlantısı var?

Mehmet Kasım
15 yıl önce - Pts 07 May 2007, 10:15

TCDD'den bilgi edinme yoluyla aldığım bilgiye göre trenler 18 AY SONRA iptal edilecek.Yani 2008 SONU.

Metrobüs pekala o zamana kadar Mecidiyeköy'e bilegelebilir.

Elmina Emine
15 yıl önce - Pts 07 May 2007, 15:55

merobüs biter diyorum ve umut ediyorum.

ama bittiğini görmek için  ömrüm yetmeyecekmiş gibi hissediyorum.  

tolginho

15 yıl önce - Pts 07 May 2007, 22:33

Alıntı:

ne demek istediğini anlayamadım. biraz daha açar mısın? metrobüsle banliyö trenlerinin nasıl bir bağlantısı var?

Marmaray hattının yapımı kapsamında banliyö trenleri devre dışı kalacak. Çoğu kişi farketmese de banliyö trenleri çok büyük bir yoğunluğu taşıyor. Banliyönün kapanması ile birlikte bu yoğunluk otobüslere kayacak.

İşte bu yoğunluğun en aza inebilmesi için e-5 üzerinde metrobüs ve ayrıştırılmış yol çalışmaları yapılıyor. Banliyölerin vedasını takiben metrobüs ve otobüsler bu yoğunluğu karşılayacaklar.

Aynı şekilde Anadolu Yakası'nda da metro çalışması yapılmasına rağmen E-5 üstünde de böyle bir metrobüs hattı kurulması düşünülüyordu. Tabii sonradan bir değişiklik olmadıysa.

Tolga KAPROL

Mustafa Noyan

15 yıl önce - Sal 08 May 2007, 09:57

Dün Şehitlik Mevkii'nde beton çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu gördüm; metrobüs yolu konusunda gelişmeler olmasına rağmen, elimizde henüz araçlar olmadığına göre; muhtemelen yükseltilmiş platformlu istasyonlar eldeki eski tramvay araçlarının kullanımına uygun hale getirildiğinden; Sultançiftliği Edirnekapı tramvayı, bitiş tarihi açısından bir adım önde koşuyor.

Rüştü BAKMAZ
15 yıl önce - Sal 08 May 2007, 10:12

Sadece tahmin yapmak gerekirse önce E-5 Metrobus Hattının biteceğini öngörebiliriz. Ancak, her iki projenin açılış zamanının çok büyük fark olmadan gerçekleşmesini umuyorum.

Metrobus araçlarının tam olarak ne zaman teslim alınacağı, bunların kullanımı için eğitim ihtiyaçları ve eğitimlerin planlanması - aldırılması gibi detayların ne kadar süreceği de çok önemli.

Tüm bu detayları düşününce Eylül ayının bile yeterli olup olmayacağı konusunda endişelerim oluyor.

Mehmet Kasım
15 yıl önce - Sal 08 May 2007, 10:24

Abhazyalı uğur dostumuz özel mesajdan bana yazdığı açılış tarihini burada yazabilir mi acaba ? Malum tramvay hattında çalışan bir arkadaşımız.

abhazyalı ugur
15 yıl önce - Sal 08 May 2007, 10:55

sultanciftliği hattı gece gündüz calışmaya devam ediyor gecen orda çalışan bir arkadaştan duyumum olan bilgi ise şu 15 temmuza kadar yer üstü istasyonları açmak icin çok çalıştıklarını söylüyor yer altı istasyonlarının ise sadece ince işciligi kalmış  ama tam anlamıyla açılması ve LRT ye entegre edilmesi sene sonunu veya 2008 ilk 3. ayını bulur

abhazyalı ugur
15 yıl önce - Çrş 09 May 2007, 02:58
müjde müjde

saat 24:00 itibari ile esenlerden sultan ciftiğine gitmesi icin bir araç aksaray park alanına getirildi son metroya yetişmek için fazla kalamadım ama bu gece yani şu anlarda ABB  aracı vinçler yardımıyla sultancifliği hattına ilerliğiyor zannedersem bu haftadan sonra test sürüşleri başlayacak ve çok yakın zamandada normal tarifeli seferlere gececek

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM