Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mehmet Kasım
11 yıl önce - Pts 26 Mar 2007, 10:29
[İST-A7.25] - Hangisi Önce Bitecek? E-5 Metrobüs Hattı mı? Edirnekapı Tramvayı mı?

Sitemizde "Metrobüs"lerle ilgili diğer başlıkları görmek ve bu konuyla ilgili olarak siteye gönderilen mesajları takip etmek için, yandaki link yardımıyla;
A7 - [Metrobüs Altbölümü] indeksini kullanabilirsiniz.
Metrobüs Altbölümü İndeksi

Ulaşım anlamında 2 ana aksta yoğun bir ekilde devam eden çalışmalardan hangisi önce tamamlanıp hizmete açılacak ?

Sultançiftliği-Edirnekapı tramvay hattında son aşamaya gelindi Mayıs'ta bitiyor denildi.

K.Çekmece-Topkapı arasında Metrobüs hattı çalışmaları da son aşamada.Yetkililer çalımaların hızına atıfta bulunarak Nisan-Mayıs 'ta bitecek diyorlar.

PEKİ SİZCE ÖNCE HANGİSİ AÇILACAK ?

2 Hattın kapsama alanı bayağı iyi :

(+)

fatihhayri

11 yıl önce - Pts 26 Mar 2007, 12:26

k.çekmece topkapı metrobüs

Mehmet Kasım
11 yıl önce - Pts 26 Mar 2007, 12:38
Metrobüs

Edirnekapı Tramvay inşaatının yap-boza dönmesi , kah yerüstünden kah yeraltından gidecek şekilde inşaa edilmesi  ve bir çok proje değişiliği olmasından dolayı Metrobüsten sonra açılacağı kanaatini uyandırıyor.

Ancak metrobüs hattında işler iyi gitse de METROBÜS ARAÇLARI henüz gelmedi.

Benim kanaatim de metrobüs diyor.....

Sürprizler bekliyorum  

adnanu
11 yıl önce - Pts 26 Mar 2007, 12:39

tabi  ki   metrobüs   hattı,
çünkü   edirnekapı  tramvay   hattı   en  az
6  aylık   bir  çalışmayı   gerektiriyor,
bir  vatandaş   gözlemi    olarak
her   ne   kadar   mayıs/2007  açılış
sözü   varsa   da,
kolay    gelsin................................

OzanEmre

11 yıl önce - Pts 26 Mar 2007, 13:34

büyük bir ihtimal ile metrobüs. forumda gördüğüm bir habere göre de edirnekapı-sultançiftliği tramvay hattının mayısta açılacağı söyleniyor ama bitmez gibi görünüyor... metrobüs inşaatında ise en son (dün gördüm) çobançeşme-incirli arası beton dökümü bitmiş, merter istikametine doğru beton dökümü devam ediyordu. sonuca en yakın olanı metrobüs.

Mehmet Kasım
11 yıl önce - Pts 26 Mar 2007, 13:48

Metrobüs hattında da yapılacak işler var.Beton döküldükten sonra hattın tazimi , çizgilerin yapılması , yola manyetik cihazlar yerleştirilmesi , sinyalizasyonlar , istasyonların yapılması , gişelerin yapılması vs. ...
Bir çok iş var.

Metrobüste de en az 1 ay deneme sürüşleri olur herhalde.

Yaz gelince İstanbul boşalıyor , açmak için zarar etmeyelim diye Eylül'ü beklerler.

umut yıldız
11 yıl önce - Pts 26 Mar 2007, 13:58

bence edirne kapı hattı değil çünkü daha yapılacak çok işi var mayısa kesinlikle yetişmez

Mehmet Kasım
11 yıl önce - Pts 26 Mar 2007, 18:24

Mayıs'a her iki hattın da açılamayacağı konusuda konsensüs sağladık.

Zaten genelde yaz başı değilde YAZSONU açıyorlar bu tarz projeleri.

Eylül ayında her iki hat birden açılırsa hiç şaşırmam.

% 51 Metrobüs

% 49 Edirnekapı
diyorum

Gürolkayim
11 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 22:17

Mayıs ayına geldik ama iki projede bitmedi. Eylül e razı olalım ama bu gidişle eylül de zor ..

mehmet kataner
11 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 22:27

arkadaslar daha 1955 model trenler hele bır servısten kalksın ona gore acılacak metrobus cunku trenler 2007 sonu kalkacak hat yenılenecek bılgılerınıze sunulur

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM