Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Ömer Humanızlı
11 yıl önce - Çrş 11 Şub 2009, 18:38

Alıntı:
saydığın özel üniversiteler koç sabancı bilkent bahçeşehir üniversitelerin arkasında güçlü vakıflar var neden çankaya çağ atılım üniversitelerine bakmıyorsun.

Kimse en başta kötü bir üniversite için çıkmaz yola diğer bir konu ise bu üniversitelerinde arkasında ciddi anlamda büyük kişiler var maddi olarak sıkınıtı yaşamayacaklarını tahmin edebiliyorum. Gazikent üniversitesini kuran vakıf 1980 yılında üniversite kurmak için yola çıkan bir vakıf ve öncelikle bu konuda deneyim kazanbilmek için Erdem Koleji adında bir ortaögretim kurumu açmışlardır. Vakıf web sitesi http://egitimhizmetvakfi.org/

Ayrıca bahçehir üniversiteside dersaneclikten gelen bir üniversitedir.

sbs83
11 yıl önce - Çrş 11 Şub 2009, 18:47

Alıntı:
Ayrıca bahçehir üniversiteside dersaneclikten gelen bir üniversitedir

çankaya üniversitesinin geçmişide dershaneciliktir arı dershaneleri arı okulları anaokulundan universiteye.... hukuk fakültesinde öğretim elemanlarının ortalama yaşları 75 prof dr ali bozer 1925 doğumlu borçlar kanunundan yaşlıdır.. kütüphanesi rezalettir

En son sbs83 tarafından Çrş 11 Şub 2009, 18:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ayhan
11 yıl önce - Çrş 11 Şub 2009, 19:02

Başlığımız Çankaya Üniversitesi veya Trabzon'daki üniversite değil. Onların ne eksikliği varsa Gaziantep'te olacak diye birşey yok.

Ahmet Özbuluk

11 yıl önce - Prş 12 Şub 2009, 11:36

Alıntı:
Bu arada Zirve Üniversitesi ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi bu hafta büyük ihtimalle kurulacak.

Zirve üniversitesi'ni biliyordum da istanbul yeni yüzyıl üniversitesi'de nerden çıktı şimdi. güzel güzel

Ahmet Özbuluk

11 yıl önce - Prş 12 Şub 2009, 19:20

Zirve üniversitesinin kapasitesi ne olacak bilen var mı? Ve hangi bölümler?

mahinur

11 yıl önce - Prş 12 Şub 2009, 19:35

Zirve Üniversitesi ile ilgili gelişmeleri bu başlıkdan takip edebilirsiniz.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=56968& ...mp;start=5

Mahmut Göksu
11 yıl önce - Cmt 14 Şub 2009, 02:46

Gaziantep özel üniversite kurulması için çok önemli bir lokasyonda açıklamak gerekirse Gaziantep doğu ile batı arasında hem cografi olarak hemde yaşam standartı olarak ortadadır.Dogudan bir ögrencinin diger şehirlere gitmesi aileler için hem ekonomik hemde o illerin yaşam şartları bakımından çok farklı bu sebeple Gaziantep burada geçiş konumunda. İleride eminim ki daha fazla talep olacak bu bölgeye.

Ahmet Özbuluk

11 yıl önce - Pts 02 Mar 2009, 19:13

Alıntı:
Gaziantep özel üniversite kurulması için çok önemli bir lokasyonda açıklamak gerekirse Gaziantep doğu ile batı arasında hem cografi olarak hemde yaşam standartı olarak ortadadır.Dogudan bir ögrencinin diger şehirlere gitmesi aileler için hem ekonomik hemde o illerin yaşam şartları bakımından çok farklı bu sebeple Gaziantep burada geçiş konumunda. İleride eminim ki daha fazla talep olacak bu bölgeye.

ben doğu illerimizden daha ziyade farklı ülkelerden de öğrenci geleceğine inanıyorum. G.Antepli olanlar bilir özellikle iranlıların g.antep'e özel bir ilgisi var.

Mehmet Türkyılmaz
11 yıl önce - Cum 08 May 2009, 16:33

5 yılda 50 bin öğrenci
Gaziantep Üniversitesi’nin yanı sıra Özel Gazikent Üniversitesi’nin bu yıl sonunda, Özel Zirve Üniversitesi’nin de 2011 yılında hizmete girecek olmasından dolayı Gaziantep’e 50 bin öğrencinin gelmesi ve kentin eğitim kenti olma yönünde önemli bir adım atması bekleniyor.

Gaziantep’te bulunan 3 Üniversitenin de önümüzdeki yıllarda kentin eğitim alanında yeni bir çığır açmasına katkıda bulunacağı gözlenirken, 3 Üniversite’nin 50 bin öğrenci hedefini yakalaması ön görülüyor.

GAZÜ’den ÇEVRE İL VE İLÇELERE FAKÜLTE
Gaziantep`te 1973 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi`ne bağlı Makine Mühendisliği Bölümü ile eğitime başlayan ve 1987 yılında ise tüzel kişiliğini kazanan Gaziantep Üniversitesi binlerce öğrenciyi mezun etti. Gaziantep Üniversitesi, çevre il ve ilçelere yayılarak 7 Fakülte, 4 Yüksekokul, Türk Musikisi Devlet Konservatuarı, 3 Enstitü ve 7 Meslek Yüksekokulundan oluşan bir bölge üniversitesi haline geldi.

5 BİNDEN 15 BİNE ÇIKACAK
Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, şu anda 15 bin olan öğrenci sayısının her yıl ortalama 5 bin kişi artarak 5 yılda 30 bine çıkarmayı hedeflediklerini ve yeni kurulacak fakültelere de daha iyi eğitim vermeleri için desteklerinin devam edeceğini söyledi.

487 BİN METREKARE ALANİpek Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Onkoloji Hastanesi civarında Zirve Üniversitesi adıyla özel bir Üniversite yapılıyor. İpek Kültür ve Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti ve Zirve Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Taner Nakıboğlu, Gaziantep'te Kızılhisar bölgesinde toplam 487 bin metrekarelik alanda yapılacağını ifade ederek, üniversitenin fen-edebiyat, iktisadi idari bilimler, mühendislik, eğitim, hukuk, iletişim, mimarlık ve tasarım fakülteleri ile meslek yüksek okulundan ve enstitülerden oluşacağını anlattı.

ZİRVE EYLÜL’DE HAZIR
Zirve Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Taner Nakıboğlu, üniversitenin inşaat çalışmalarının nisan ayında başladığını ifade ederek, ''Zirve Üniversitesi Eylül 2009'da eğitime başlayacak ve Gaziantep'te açılan ikinci üniversite olacak'' dedi. Zirve 1055 öğrenci alacak ancak öğrenci sayısını 5 yılda 15 bine ulaştırmayı hedefliyor.

KALYONCU’NUN ÖNEMLİ ESERİ
Gaziantep ve Türkiye’de yaptığı yatırımlar ve istihdam ortamı ile halkın büyük sevgisini kazanan ve kısa bir süre önce vefat eden Merhum İşadamı Hasan Kalyoncu’da Havaalanı yolu üzerinde Gazikent Üniversitesi’nin yapılmasını sağlamıştı.

GAZİKENT’İN 10 BİN ÖĞRENCİ HEDEFİ
Kuruculuğunu Merhum Hasan Kalyoncu’nun yaptığı Gazikent Üniversitesi’nin 2011 yılında eğitime açılması ve 10 bin öğrenci ile eğitime başlaması bekleniyor. Merhum Kalyoncu, Gazikent Üniversitesi ile ilgili çevresine “Gazikent Üniversitesi, Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın eğitim alanındaki ikinci büyük açılımı” diye bahsetmişti.

kaynak

Adem Tilkioğlu

11 yıl önce - Pzr 09 Ağu 2009, 02:28

şu anda gaziantep üniversitesi gazikent üniversitesi ve zirve üniversitesiyle birlikte 3 tane üniversitemiz olacak gerçekten gurur verici bir durum inş devamıda gelir bu üniversitelerin. Şöyle bir söz vardı gazianteplilerin dünyada türkiye türkiyede gaziantep, gaziantep sanayisiyle bir çok şehre örnek olduğu gibi hep değişimi esas almıştır değişmeyen tek şeyin değişimin kendisi olduğuna inan gaziantepliler bu sayede hep örnek bir şehir olmuşlardır bu üniversitelerlede yenilikçi ve değişimci olurlarsa artık değişmeyen tek şey gaziantepin güzel yemekleri ve misafir perverliği olacaktır..

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET