Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ufuk Şanver

12 yıl önce - Cmt 24 Mar 2007, 20:02
Enteresan Bir Transit: İstanbul Merter E5 Durağı

(+)

Resimde görüleceği Merter yönünden gelen araçlar ile durağa yanaşmak isteyen otobüslerin yolu çapraz bir şekilde kesişiyor.

(+)

Bu da bugün meydana gelen kaza.Araba yol vermesi gerektiği vermeyip yola çıkınca durağa yanaşmak isteyen otobüse çarptı.(Otobüs numarasını belki bir mahsuru olur diye sansürledim)

Yol bayağı tıkandı.

Neyse araçlar devam ettiler 2-3 dakika olmadan bu sefer de aşağıdaki kaza oldu.

(+)

Bu Merter durağına bir düzenleme yapılsa iyi olur kanımca

iyi akşamlar

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Cmt 24 Mar 2007, 21:32

Merter transit durakları 2'ye ayrılmış durumda. Yarısı minibüslere, yarısı da İETT+ÖHO'lara... Ama hangi durağın kime ait olduğu belirtilmediğinden, bayağı bir karmaşa oluyor Ayrıca kapalı ve güzel olan kısım minibüslerin... Dandik, yolun ilerisindeki duraklar ise İETT'nin... Bir de ikisinin arasında bir görevli bekliyor (Artık ne için bekliyorsa orada).

Akın KURTOĞLU

Ufuk Şanver

12 yıl önce - Pts 26 Mar 2007, 19:05

Minibüslerin otobüs yolcusu sotelemelerini engellemek için yanılmıyorsam.Geçende polisi iett durağının önünde minibüse(Bakırköy-topkapı) ceza yazarken gördüm

iyi günler

adnanu
12 yıl önce - Prş 29 Mar 2007, 15:50

çok   doğru  bir   tespit
tam  köprünün   altında   olan   durak  konum
itibarıyle   tam   yerinde,
ama   ne   hikmetse   anlamak   mümkün  değil
iett  araçları   daha   ilerdeki  durağı   kullanıyor,
bu  konuyla   ilgili   salih   müdürüme
bilgi   verdim  
fakat   bir   gelişme   olmadı
herhalde   metrobüsle   faaliyete   geçince
yeni   bir   düzenleme  yapılacak  diye  düşünüyorum
kolay   gelsin.....................

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Prş 29 Mar 2007, 15:53

Evet, muhakkak Metrobüs devreye girdiğinde buradaki düzenleme de kökünden değişecek olmalı... En azıdan minibüslerin o durağı kullanmamaları gerekecek. Eğer denildiği gibi minibüsler asfalta çıkmayacaklarsa...

Akın KURTOĞLU

Ufuk Şanver

12 yıl önce - Prş 29 Mar 2007, 18:10

İnşallah öyle olur çünkü güzel durağa(köprünün altındaki) :"Bu durakta sadece minibüsler durur" yazısı asılmış durumda.Aynı zamanda iett durağına da iyi kötü  ufak da olsa bir kapalı durak yapmışlar.

Ayrıca metrobüs için yeni bir üstgeçit yapmaları da lazım(malum mevcut geçidi yıkıp yolcuları karayolu köprüsüne yönlendirdiler)

Bu arada topkapı istikametinde iki tane Merter durağı var ama otobüsler ve de yolcular genelde geridekini kullanıyor.

Bazı Otobüsler ayrıca ufak ufak yanyola girmemeye de başladılar yakında"yanyola girmez e-5 ten gider"
yazan otobüslere rastlarsak hiç şaşırmam  

iyi akşamlar

İBRAHİM DİLBER
10 yıl önce - Cmt 13 Hzr 2009, 14:07

Merter duraklarının son hali gerçekten de çok güzel oldu. Avcılar yönündeki yan yolda yer alan cepli durak, minibüslerin kaldırılmasıyla tekrar İETT ve ÖHO araçlarına tahsis edildi. Ayrıca yolun diğer tarafında üst geçidin, metro ve tramvaya uzatılması da çok iyi oldu. Aynı üst geçidi kullanarak otobüs, metrobüs , metro ve tramvay arasında aktarma yapmak mümkün.

Ufuk Şanver

10 yıl önce - Cmt 13 Hzr 2009, 14:18

Bir de artık benim ilk resimde gözüken Merter-E-5 bağlantı yolunda da bir durak var.
O durakta da 98G hattı duruyor.
iyi günler

Mustafa Noyan

10 yıl önce - Cmt 13 Hzr 2009, 19:07

Evet Merter'de kavşak içindeki yeni durak benim de dikkatimi çekti, bu durağı sabah saatlerinde hat numarasız pik sefer olarak çalışan "Yeşilpınar Bakırköy" otobüslerinin kullandığını farkettim;
İETT kayıtlarında "Kocatepe" ismiyle geçen Merter E5 üzerindeki bu durak uyarımız üzerine geriye alındı; ancak 85G hattı 98G ismini alarak, Bakirköy' e ötelenmesine rağmen, İETT listelerine göre bu noktadan değil de aynen 98C ve 336B hatları gibi Haznedar İncirli güzergahından çalışıyor;
acaba hattın durakları İETT websitesinde yanlış mı yazılmış?

Ufuk Şanver

10 yıl önce - Cmt 13 Hzr 2009, 21:30

Alıntı:
bu noktadan değil de aynen 98C ve 336B hatları gibi Haznedar İncirli güzergahından çalışıyor;
acaba hattın durakları İETT websitesinde yanlış mı yazılmış?

Evet Mustafa abi yanlış yazmışlar.İETT ye yazdım bu durumu ama düzeltmediler.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM