Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Salih Kuş

15 yıl önce - Cmt 24 Mar 2007, 01:42
BUR » A7.46. Soğanlı Botanik Park Kavşağı Çalışmaları
Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara Yolu’nda ve Batı Yakın Çevre Yolu’nda yaşanan trafik sıkışıklığını giderecek kavşakların yapımı için ilk kazma önümüzdeki günlerde vuruluyor. Kavşakların temelinin atılmasından önce yapılması gereken altyapı deplase işlerine başlanırken, bölgelerdeki trafik akışı inşaat süresince UKOME tarafından belirlenen güzergahlardan sağlanacak.

Soğanlı Botanik Park Kavşağı’ndaki çalışmalar süresince kullanılacak trafik güzergahları ise şöyle:
Doğu Yakın Çevre Yolu, Yalova Yolu istikametinden gelip İzmir Yolu istikametine gidecek araçlar; Botanik Park önü servis yolunu, Doğu Yakın Çevre Yolu, Yalova Yolu istikametinden, Çukurca istikametine gidecek araçlar; Botanik Park önü servis yolu ile Nilüfer Caddesini, Doğu Yakın Çevre Yolu ve Yalova Yolu istikametinden gelerek Soğanlı Mahallesi istikametine gidecek araçlar; Botanik Park önü servis yolu – Acemler Köprülü Kavşağı “Nilüfer 1” Köprüsü ile Nilüfer Caddesini kullanabilecekler.
Soğanlı Mahallesi istikametinden gelip İzmir Yolu istikametine gidecek araçlar; Nilüfer Caddesi ve Avrupa Konseyi Bulvarı ile Real Köprüsü ve Botanik Park önü servis yolunu kullanarak gidecekleri yere ulaşabilecekler.


http://www.bursa-bld.gov.tr/index.asp

otosansit kavşağı inşaatı ile eşzamanlı olarak botanik park kavşağı inşaatınada başlandı.Dün akşam çevre yolundan geçme fırsatı buldum.yaloca yolundan izmir yolu güzergahı gidişinde henüz servis yolu kullanılmaya başlanmamış.Ancak köprüyü hemen geçtikten sonra inşaat için hazırlıklar göze çarpıyor.Şantiye kurulmuş ve iş makinaları gelmiş. Botanik park kavşağı ile ilgili sıkıntıları,gelişmeleri bu başlık altında toplayabiliriz.

belediyenin sitesinde kavşak bitiş tarihi ile ilgili herhangi bir bilgiye rastlamadım.İşin bitiş süresi nedir acaba?


Batur

15 yıl önce - Cmt 24 Mar 2007, 19:41

Alıntı:
belediyenin sitesinde kavşak bitiş tarihi ile ilgili herhangi bir bilgiye rastlamadım.İşin bitiş süresi nedir acaba?


Diğerlerine bakarak 4 ay gibi bir sürede biteceğini tahmin edebiliriz   .


f.akgun

15 yıl önce - Sal 03 Tem 2007, 23:59

mujde botanik kavsağı ağustosun ilk haftasına açılıyorrrrr.........!  

ERCAN AKGÜNGÖR

14 yıl önce - Çrş 08 Ağu 2007, 15:19

Belediyenin internet sayfasına göre 13 Ağustos'ta kavşak hizmete giriyor. Sayfada, kavşak hakkında ayrıntılı bilgiler ve resimler mevcut.

Cem Telgeren
14 yıl önce - Çrş 08 Ağu 2007, 18:50

Alıntı:
mujde botanik kavsağı ağustosun ilk haftasına açılıyorrrrr


Böylece Yakın Çevre Yolu Batı Kesimi'nde kesintisiz ulaşım imkanı sağlanmış oldu .Darısı Doğu Kesimi'nin başınaf.akgun

14 yıl önce - Cmt 11 Ağu 2007, 22:38

soğanlı-botanik kavşakları pazatesi açılıyor....

mimar m. karakoç

14 yıl önce - Cmt 11 Ağu 2007, 23:35

Büyükşehir belediyesinin 3,5 yılda yaptırdığı 10. kavşak olan Soğanlı-Botanik köprüleri 13 ağustos pazartesi saat 11.30 da hizmete giriyor. Başta Belediye başkanımız Hikmet Şahin beye, Teknik ve idari ekibe, müteahhit firma çalışanlarına teşekkür ediyorum. Söz verilen süre içinde bitirilmiş oldu. Bu süre içinde sabırsızlıkla bekleyen Bursalı hemşehrilerimize de teşekkürler. Kavşağı kullanacak olan hemşehrilerimiz hız sınırlarına ve trafik kurallarına riayet etmeleri rica olunur.
Kavşak ile ilgili aşağıdaki linkten bilgi alınabilir.
http://www.bursa-bld.gov.tr/haber/haber.asp?HaberID=2237

Bu köprülerin üzerinden geçtiği Nilüfer vadisi de Büyükşehir belediyesince düzenleneceğini duymuştum. Demekki Bursa da güzel şeyler oluyor. Emeği geçenlere teşekkürler..


yusuf ülkü
14 yıl önce - Pts 26 Ksm 2007, 07:09

Kavşak bence güzel olmuş.Kullanışlı.Ayrıca yakışmışta.

Salih Kuş

14 yıl önce - Pts 03 Arl 2007, 22:31

Botanik park kavşağı çevre yolundaki trafiği tam anlamıyla rahatlattı diyebiliriz. Bu yolu devamlı kullanan biri olarak geçen sene akşam iş çıkış saatlerinde özellikle yalova yolundan geliş istikametinde trafik neredeyse yeni otokoop'un oralarda başlıyordu. Şimdi ise sadece yoğunluktan kaynaklanan yavaşlamalar söz konusu. Yinede tam olarak tıkanmıyor. Bence merinos ile beraber en faydalı olan kavşaklardan biriside soğanlı botanik park kavşağıdır.

Efe Elaldı

1 yıl önce - Pzr 11 Ekm 2020, 23:06

13 yıl önce açılmış bu başlığa şuan yapılması gereken botanik yonca kavşağını konuşarak devam edelim.
(+)
sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara