Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Fatoş

14 yıl önce - Prş 22 Mar 2007, 16:30
İstanbul Kuruçeşme

İstanbul'da Ulus Parkı'ndan çıktıktan sonra aşağı tarafa doğru dar sokaklardan indik. O zaman yürüdüğümüz yerlerin neresi olduğunu bilmiyordum ama çok hoşuma gitmişti. daracık sokaklar, uzun merdivenler, eski evler, bazen aniden karşımıza çıkan manzara çok hoştu. bir kaç fotoğraf çektim ben de. aslında daha çok fotoğraf çekecektim ama elektrik tellerinden ötürü görüntü hoş olmuyordu elimdekilerle yetinmek zorunda kaldım. fotoğrafların hepsiyle epeyce oynadım. umarım bir sorun olmaz

ayrıca son bir şey: İstanbul'u kıskanmaya başladım. İzmir'de bu kadar çok güzellik olsa ben makinemi elimden hiç düşürmem sanırım

(+)

sokakta gördüğüm bi kediyi sevmek için peşinden giderken bir an da tellerin arkasında bu harabeyi farkettim. tellerin üstüne tırmandım birazcık ve bu şekilde çekebildim harabe olduğu için uygun olmayabilir belki. uygunluğunu size bırakıyorum artık

(+)

gördüğüm evlerden benim en çok hoşlandığım

(+)

gökyüzü sonradan eklendi. ve yeşillikler renklendirildi.

(+)

İsmini bilmediğim bir Ermeni Kilisesi

(+)

(+)

siyah-beyaz fotoğrafları sevmeme rağmen kendi fotoğraflarımda s-b uygulayamam. renkli hallerini daha çok severim hep fotolarımın. ama ilk defa bu fotoda siyah-beyaz denedim. ben beğendim. sizleri bilemem

son olarak: Burası Kuruçeşme değil mi?

Mehmet F.
14 yıl önce - Prş 22 Mar 2007, 18:26

Alıntı:
KURUÇEŞME MAHALLESİ GENEL TANIMI
Kuruçeşme, Ortaköy ile Arnavutköy Mahalleleri arasında yer alan bir kıyı yerleşimidir.Semte ismini veren çeşme, II.Mehmed'in tezkirecibaşısı Osman Efendi'nin yaptırdığı ve bugün de ibadete açık olan camiinin alt katında ve doğu cephesinde yer alır.Tarihi dokusunu korumuş olan Kuruçeşme, geçmişte olduğu gibi bugün de, Beşiktaş'ın önemli yerleşimlerinden biridir.  

Küçük harita ve daha ayrıntılı bilgi için kaynak http://www.besiktas.bel.tr/channels/1.asp?id=59

-Nesrin-

13 yıl önce - Cmt 13 Ekm 2007, 02:20

Kuruçeşme'nin daracık sokaklarında
Çiçeklerle bezeli, restore edilmiş rengarenk binalar..

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)
Bayram harçlıklarını almaya çalışan minikler

En son -Nesrin- tarafından Cmt 13 Ekm 2007, 14:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

-Nesrin-

Necdet Cevahir
13 yıl önce - Pts 16 Hzr 2008, 07:46

(+)

(+)

(+)

sayfa 1
ANA SAYFA -> İSTANBUL