Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 509
engin_ank
4 ay önce - Çrş 25 Mar 2020, 10:21

Çalışma saati aralığı 15 dakikan 30 dakika olacak şekilde güncellenmiş.

Fahrettink
4 ay önce - Prş 26 Mar 2020, 13:38

Alıntı:
Bak arkadaşım İzmirde belediye sadece istasyonları yaptı . İzban tcdd ve ibb nin ortak kuruluşu belediyenin değil . Bilmiyorsan öğren . İzban da ilk açıldığında , İzmirdeki metroda ilk açıldığında bir sürü problem vardı sen bunları gözünden kaçırdın anlaşılan . Ayrıca ben tcdd ulaşımın adamı değilim . Yanlız İzban olsun , Marmaray olsun , Başkentray olsun hepsini kullandım ve neyin ne olduğunu senden iyi biliyorum . Belediyelerin açtığı metroları örnek vermişsinde metrolar ilk açıldıklarında hangisi dört dörtlük açıldı . Sistem oturana kadar aksaklık olması normal . Aksaklıklar giderildikten sonra aynı şeyler tekrarlanırsa ozaman eleştirebilirsin . Bana TCDD ulaşımın adamısın diyene kadar dönüp birde kendine bak belediyeleri övdüğüme göre bende belediyenin adamıyım de ama açıkça söyleyemezsin anca üstü kapalı söylersin

Bak arkadaşım yanlış bilgi verme izban hem belediye hem tcddnin ortak malı bir satış veya devir alım olsa yönetim kurulunda eşit sayıda üye var ne belediye ne tcdd kafasına göre karar veremez başkent ray yada marmaray daki gibi.
Ray kirası ödüyor demişsin.
İzban projesine %70 tcdd %30 ibb para yatırdı ancak mal veya şirket olarak %50 eşit hisse var kısaca senin dediğin gibi sadece istasyonlar belediyenin diye bir olay yok...
Ray kirası filan da ödemiyor belediye.

Berktuğ
site denetçisi

3 ay önce - Cum 01 May 2020, 00:26

TCDD TAŞIMACILIK A.Ş.'DEN DUYURU!
Alıntı:
Başkentray sokağa çıkma yasağı dışında kalan görevli ve vatandaşlarımızın ulaşımı için 1-2-3 Mayıs 2020 tarihlerinde 06.15 - 19.45 saatleri içerisinde Sincan-Kayaş arasında yarım saat aralıklarla hizmet vermeye devam edecektir. [*]

mirzan

2 ay önce - Cum 29 May 2020, 00:24

Başkentray güzergahında sinyalizasyon sistemi ne zaman aktif olacak acaba? Yük trenleri hala Ankara şehir geçişini kullanamadığından Kırıkkale-Kocaeli çalışan Tüpraş trenleri Konya’yı dolaşıyor. Bu çok ciddi bir operasyonel maliyet artışına ve zaman kaybına neden oluyor. Çin’den gelip Marmaray’ı kullanarak Avrupa’ya giden trenler kullanmıştı, ondan başka yük treni görmedim. Demiryolunu Başkentray hariç şu sıralar sadece iş trenleri kullanıyor.

Cemal özen v47
2 ay önce - Cum 29 May 2020, 00:29

Alıntı:
Yük trenleri hala Ankara şehir geçişini kullanamadığından Kırıkkale-Kocaeli çalışan Tüpraş trenleri Konya’yı dolaşıyor.

Ben Ankara şehir içinden geçen çok sayıda yük treni gördüm. Tüpraş trenleri özel sektör Körfez Taşımacılık treni olduklarından bir bürokrasi sorunu olabilir. Yoksa anahat trenlerinin hattından çok defa yük treni geçtiğini gördüm (AOÇ'deki yemek mekanlarının arka bahçelerinde otururken)

engin_ank
2 ay önce - Cum 29 May 2020, 01:55

Alıntı:
Ben Ankara şehir içinden geçen çok sayıda yük treni gördüm. Tüpraş trenleri özel sektör Körfez Taşımacılık treni olduklarından bir bürokrasi sorunu olabilir. Yoksa anahat trenlerinin hattından çok defa yük treni geçtiğini gördüm (AOÇ'deki yemek mekanlarının arka bahçelerinde otururken)

Yük trenleri Kırıkkale tarafından gelemiyor Konya tarafından geliyor muhtemelen onu görmüşsünüzdür.

Bunun maliyet olduğunu TCDD söylemişti. Hatta bu ekstra maliyet yük taşıtan firmalara değil TCDD kendi karşılıyor en son.

Yük trenlerinin çalışmama sebebi raylarda çalışma yapıyorlar. Sivas hızlı treni devreye girmeden onların devreye gireceğini sanmıyorum.

Cemal özen v47
2 ay önce - Cum 29 May 2020, 11:13

Alıntı:
Yük trenleri Kırıkkale tarafından gelemiyor Konya tarafından geliyor muhtemelen onu görmüşsünüzdür.

Evet Ankara-Sincan etabında gördüm.

Mehmet0660
2 ay önce - Pzr 31 May 2020, 17:22

Alıntı:
MARMARAY 06.00-22.00 SAATLERİ ARASINDA HİZMET VERECEK

Darısı başkentray a diyelim
Ankara da akşam en son 20.00 dı son harket saati bildiğim kadarı ile

ankarayı
ortadan kesen banliyo hattı çok verimsiz çalışıyor halbuki istanbul gibi de değil hat 4 lü banliyonun hattı ayrı ama çok verimsiz mesela yenişehir istasyonu yapılırken uzatılabilirdi sıhhıye köprüsü tarafına doğru keçiören tarafından gelip köprü altında inen biri çok rahatlıkla başkentray a geçiş yapma imkanı olabilirdi

En son Mehmet0660 tarafından Pzr 31 May 2020, 22:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

engin_ank
2 ay önce - Pzr 31 May 2020, 18:09

Başkentrayda 30 dakikada bir çalışıyordu eski haline dönüyormuş. 15 dakikada bir çalışacak.

Cihan91
2 ay önce - Pzr 31 May 2020, 18:35

Alıntı:
Başkentray’da 15 Dakika Aralıklarla 113 Tren Seferi Gerçekleştirilecek

Karaismailoğlu, salgın öncesinde günde 39 bin yolcuya hizmet veren Başkentray’da aynı şekilde normalleşme programı kapsamında, günde 30 dakika aralıklarla sefer yapan 56 adet trenin 113’e çıkarıldığını, sefer aralığının ise 15 dakikaya düşürüldüğünü bildirdi. Ayakta seyahat eden yolcu hariç günlük koltuk sayısının ise 9 bin 690 adet artırılarak, toplamda 19 bin 210 koltuk olarak kullanıma sunulduğunu belirtti. Bakan Karaismailoğlu, diğer trenlerde olduğu gibi tüm Başkentray trenlerinin ve istasyonlarının salgına göre sosyal mesafe uyarı ve yönlendirme etiketleri ile düzenlendiğini, sefer sonlarında trenlerin dezenfekte edildiğini söyledi.

http://www.tcddtasimacilik.gov.tr/haber/457/

Marmaray ile birlikte 06-22 arası sefer yapacağı haberini görünce son sefer saati uzatıldı diye düşündüm ama bu konuda yine bir gelişme yok görünüyor

sayfa 509
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet