Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Denizli'de Değişim Dalgaları - Denizli Belediyesi Projeleri
« önceki   1234 ... 115116117   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
gökhan2012
10 yıl önce - Çrş 12 Eyl 2007, 06:22

sözkonusu çevreyolu, ankara ve izmir devlet karayollarını birbirine bağlayacak.
paralı bir geçiş değil ama sınırlı erişim ve 3+3 şeritli olacaktır (diye biliyorum).

izmir otoyolu ise teoride hâlâ varsa da, uzun süredir sözü edilmeyen bir proje maalesef.

Yasin Efesoy

10 yıl önce - Çrş 12 Eyl 2007, 09:16

3+3 şerit olacağını sanmıyorum, çünkü proje geçtiğimiz yıl 50 m genişliğe çıkarılarak yapılan yerler de genişletilmişti tekrardan. 4+4 olabilir. Sınırlı erişim konusunda bir duyumum olmadı ve sınırlı erişim olursa zaten ancak gece olabilir. Ücretsiz olacak. Bildiğim kadarıyla da otoyol olacak. Çünkü İzmir-Aydın-Denizli Otoyolu'na bağlanacak. Tabi 2. Çevre Yolu da bu otoyola bağlanacak. Aydın-Denizli Otoyolu ile ilgili yeniden projelendirme süreçleri devam ediyor. 1/100.000 (Muğla-Aydın-Denizli) ÇDP'na göre güzergahının yeniden düzenlenmesi talep ediliyor. Fakat benim beklentim; bu hükümet döneminde bu otoyolun yapılacağı.

Bu arada, 1. Çevre Yolu tamamlandıktan hemen sonra, 2. Çevre Yolu güzergahı belirlenecek ve yapımına başlanacak. Yeni otobüs terminali de 2. Çevre Yolu güzergahına göre yeri belirlenip hemen yapımına başlanacak ve çok kısa sürede tamamlanacak. Tahminen Eskihisar'da Pamukkale Kavşağı'na yakın yerlerde olacak.

Saygılarımla,
Yasin EFESOY

yunuzo
10 yıl önce - Çrş 12 Eyl 2007, 23:36
Denizli Çevre Yolu

Denizli Belediyesi tarafından hazırlanan ve İdare Mahkemesi tarafından iptal edilen, ilk 1/25 binlik Çevre Düzeni Plan'da yer alan ve inşaatı başlanan Çevre Yolu'nda 7 kilometrelik bölümün düzenlemesi yapıldı. Yol çalışmaları devam ederken mahkemenin planı iptal etmesi ile inşaat durduruldu.

Uzun tartışmalar sonucunda yeni 1/25 binlik plan hazırlandı. Yeni plan önce Belediye Meclisi'nde ardından İl Genel Meclisi'nde onaylandıktan sonra yürürlüğe girdi.

Planın yürürlüğe girmesinden sonra yolun yapılması için Denizli Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü düzenleme çalışmasına koyuldu.

Yolun plan düzenlemesinin tamamlanması ile birlikte karayolları ekipleri çalışmaya başlayacak.

Yasin Efesoy

10 yıl önce - Pzr 30 Eyl 2007, 13:51
Bozburun Çevre Yolu tamamlanıyor!

Merhabalar,
Denizli Belediyesi, tüm tartışma ve spekülasyonların ardından, gücünü yeniden göstererek Bozburun Çevre Yolu'na kaldığı yerden devam ediyor. Çalışmaların büyük bölümü, şu an için Bozburun Yolu olarak bilinen, Denizli Belediyesi Sebze-Meyve Hal Tesisleri'nin karşısındaki yolda yoğunlaşmış durumda. Çalışmalarda 1 loder, 1 ekskavatör, 1 greyder, 1 finişer, 1 silindir ve 7 kamyon kullanılıyor. Çalışmaların tamamı Denizli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yol yapım ekipleri tarafından yürütülüyor. Çevre Yolu'nun Ahmet Nazif Zorlu Sanayi Sitesi'ni de içine aldığı Bozburun bölümüyle birlikte yol, 4 km uzunluk ve 50 m sabit genişliğe ulaşıyor. Geçen yıl da, Çevre Yolu güzergahını izleyen, Bozburun Kanalizasyon Hattı tamamlanmıştı. Bu sayede, yoldaki alt yapı sorunu da çok önceden ortadan kaldırılmış oldu. Çalışmalar bu yıl sonunda tamamlanarak Bozburun Çevre Yolu trafiğe açılacak. Hemen ardından, bu yolun devamı niteliğinde olan 2. Çevre Yolu için projelendirme ve inşaat çalışmalarına başlanacak. 2. Çevre Yolu'nun projelendirmesinin tamamlanmasıyla birlikte de Şehirlerarası Otobüs Terminali için çalışmalara başlanacak.

(+)

(+)

(+)

NOT: Fotoğraflar Denizli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nden temin edilmiştir.

Saygılarımla,
Yasin EFESOY

gökhan2012
10 yıl önce - Çrş 10 Ekm 2007, 09:09
üçgen bölgesi

Denizli belediyesi internet sitesi ve yerel basın kaynaklarına bakılırsa "kentsel dönüşüm" dahilinde üçgen bölgesi projesi tekrar gündeme geliyor.
Şimdilik ayrıntılar şu şekilde:
Söz konusu proje yaklaşık 2 milyon metrekare alanı kapsamakta. Bu mevkiide 7-8 mahalle, dolayısıyla da çok sayıda konut, işyeri ve binlerle ifade edilen bir nüfus var.
Belediye, bence yerinde bir kararla, projeyi öncelikle tartışmaya açmış. Tüm kesimlerin fikirlerini paylaşmaları için yıl sonuna kadar bir süre var.
Artık bu süreç sonunda yer, zaman ve yöntemlere dair bir uzlaşıya varılmalı.

Yasin Efesoy

10 yıl önce - Prş 11 Ekm 2007, 23:04

Alıntı:
üçgen bölgesi projesi tekrar gündeme geliyor

Aman bu konuya şimdilik el atmayalım. Yoksa içinden çıkmamız imkansız!
Bu konuyu da ayrı başlıkta ve geniş bir şekilde, ayrıntıları ve görsel materyalleriyle tartışacağız. Başlı başına girdap sanki bu proje. Bunun için şu anda projelendirilen bölgelerde titizlikle fotoğraflama çalışmaları yapıyorum. İnşallah bu hafta sonu çalışmayı tamamlayacağım ve tartışmaya başlayacağız. Nerenin ne durumda olduğunu ve nerede ne yapılacağını daha iyi görür, konuşuruz. Bu konuda, sitemizdeki tüm üyelerimizden gelecek olan fikirleri de rapor halinde bizzat Başkan Zeybekci'ye iletip tartışacağım.

Yasin EFESOY

Yasin Efesoy

10 yıl önce - Çrş 12 Arl 2007, 20:56

Merhabalar,

Denizli Belediyesi Trafik ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, "Parkomat" projesini hayata geçiriyor. Projenin genel özellikleri şu şekilde olacak:
- 518 noktaya parkomat cihazları yerleştirilecek.
- Süreyi aşan ya da ücret ödemeyen kişilerin araçları çekilecek.
- 30 dakikaya kadar 2 YTL, 1 saate kadar 4 YTL, 2 saate kadar 8 YTL ücret tarifesi uygulanacak.
- Uygulama 2008 yılbaşından hemen sonra başlayacak.

Proje sayesinde kenitmizdeki park sorunu büyük ölçüde çözülmüş olacak, eminim. Park sorunu yüzünden özellikle sabah ve akşam saatlerinde Lise, Kıbrıs Şehitleri, Saltak, Çaybaşı, Mimar Sinan, Dumlupınar, Fatih, Atatürk, Kayalık, Barış, Halk, Cumhuriyet, Ahi Sinan, Örnek, Selçuk, Enver Paşa, Hastane caddeleri gerçekten çekilmez oluyor. Bunlar sadece birkaçı.

Yasin EFESOY

toLGa_Pasa

10 yıl önce - Prş 13 Arl 2007, 02:18

Denizli'de ki trafik kadar saçma bir trafik görmedim. Tek yönlü yola tersten girip arabayı bırakıp bakkala giden, Çınar'da kırmızı ışıkta geçen yayalar, U dönüşü yapılmazda dönüş yapan, Sola Dönüş yasaktırda dönen, tali yoldan ana yola çıkarken gelene gidene aldırmayan vs. vs. hepsi Denizli'de mevcut. Işıklar desen bomba. Denizli'ye ilk gelişinizse dörtlü kavşaklarda aman dikkat çünkü ışıklar karşılıklı yeşil yanıyor.Yeşil yandı ben kavşaktan sola döneyim deyip hamlenizi yaparken karşıdan gelen aracın sizi biçmesi an meselesi. Yeşil ışık 10~15 saniye yanarken kırmızı 60~70 saniye yanar. Yollar dar ve çukurdan geçilmeyecek halde . Hergün biryerde doğalgaz,su kazısı. Neyse bu kadar yeter

Trafik ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün Parkomat'tan önce yapması gereken çok şey var...

mehmet20
10 yıl önce - Pzr 16 Arl 2007, 10:17

Alıntı:
Denizli Belediyesi Trafik ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, "Parkomat" projesini hayata geçiriyor. Projenin genel özellikleri şu şekilde olacak:
- 518 noktaya parkomat cihazları yerleştirilecek.
- Süreyi aşan ya da ücret ödemeyen kişilerin araçları çekilecek.
- 30 dakikaya kadar 2 YTL, 1 saate kadar 4 YTL, 2 saate kadar 8 YTL ücret tarifesi uygulanacak.
- Uygulama 2008 yılbaşından hemen sonra başlayacak

Fiyat tarifesi bana çok saçma ve fahiş geldi. Konya gibi bir büyük şehirde ilk yarım saat park ücretsizken Denizli'de 2 YTL çok fazla. Ayrıca Eski ceza evinin yerine yapılan belediye otoparkı tüm gün 1,5 Ytl. Şu an yaşadığım şehir olan Isparta'da ise 1 saat 1 Ytl 2 saat 2 Ytl olarak ücretlendirilmekte.
Sonuç olarak Denizli'de 2 saat için 8 Ytl otopark ücreti çok fazla ve Denizlili sürücülerin bu fiyatı kaldırabileceğini zannetmiyorum.

Yasin Efesoy

10 yıl önce - Pzr 16 Arl 2007, 10:40

Alıntı:
Denizli'de 2 YTL çok fazla. Ayrıca Eski ceza evinin yerine yapılan belediye otoparkı tüm gün 1,5 Ytl.

Mehmet Bey,
Başkan Zeybekci'nin geçen gün katıldığı programın özetini hazırlıyorum. Onu da buraya koyduğumda konu netlik kazanacaktır sanırım. Ama ben yine de açıklık getireyim. Belediye'nin Parkomat Projesi'nden para kazanma gibi bir gayesi yoktur. Asıl amaç; otoparkların konuşlanmış olduğu bölgelerde Parkomat Projesi'ni uygulayarak, araçları yollara değil; otoparklara park ettirmektir. Aksi takdirde, sizin de dediğiniz gibi; Belediye'nin kendi otoparkları 1,5 YTL. Ama buna rağmen otoparklar boş durunca, park cezaları da fayda etmeyince bu projeye macbur kalındı. Zaten önümüzdeki yıl (bir aksilik çıkmazsa) eski cezaevi alanındaki yer altı otoparkı ve yeşil alan çalışmaları başlayacak. Gerekirse, Belediye bu otoparkı ücretsiz de yapar. Denizli Belediyesi otopark gelirlerine kalırsa, batmış demektir.

Yasin EFESOY

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 115116117   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET