Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Denizli Belediyesi Projeleri
123 ... 116117118   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Yasin Efesoy

11 yıl önce - Pts 19 Mar 2007, 22:24
Denizli Belediyesi Projeleri


Merhabalar,

Denizli Belediyesi bugüne kadar tamamlamış olduğu, devam ettirdiği ve planladığı projelerinden "Denizli'de Değişim Dalgaları" adı altında bahsediyor; biz de aynı isimli bu başlık altında Denizli Belediyesi'nin güncel projelerinden en detaylı şekilde bahsedebilir, fikir alışverişinde bulunabilir, tartışabiliriz...


M.Ali Döngelci

11 yıl önce - Sal 20 Mar 2007, 21:42

Ellerine ve Emegine Saglik,Hürmetler!!!
Sagolasin Yasin ama ne yazikki Puan verme Yetkim olmadigindan sadece WOW diyebiliyorum.insallah ileride......
Devamini bekliyoruz
Saygilar.


AbidinT
11 yıl önce - Pzr 29 Nis 2007, 23:00

Çalışmalar ne zaman bitecek?HAKAN5
11 yıl önce - Pzr 29 Nis 2007, 23:03

Bu çalışmlar Denizli güzelleşiyor yeni yollar gerçekten şehre ayrı bir hava katıyor ama benim merak ettiğim bir konu var: bundan bir kaç sene önce Delikliçınar meydanında binaların yıkılacvağı yönünde söylentiler duymuştum acaba bunun aslı var mı?

AbidinT
11 yıl önce - Pzr 29 Nis 2007, 23:09

Bu söylentiler sanırım asılsız ama orada bulunan bir bina tadilat geçiriyor hem de uzun zamandır belki onu kastetmişlerdir onun dışında bir de meydandaki havuz yerine garip metal bir şey(ben hiçbir şeye benzetemiyorum) kondu

Efecan
11 yıl önce - Pzr 29 Nis 2007, 23:16

Merhaba Wowcular..!


Denizli Belediyesi bu kavşaklar için o kadar uğraş verdi.Ve gayette güzel oldu. Hazır kavşakları yapmışken ekonomik durumu iyiyse birde çevre yolu işine el atsa tam süper olacak! O zaman Denizli'nin trafiği dahada rahatlar çevre yolu ile.Otobüs terminali Denizli'nin içinde.Halbuki çevre yolu yapılsa...Hazır kavşaklardada inşaat varken. Hem insanlar için kolaylık olur hemde trafik için. Yeni kavşaklardahayırlı olsun bu arada.


Saygılarımla...!En son Efecan tarafından Pzr 29 Nis 2007, 23:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Yasin Efesoy

11 yıl önce - Pzr 29 Nis 2007, 23:59

Merhabalar tekrardan,

Arkadaşlar sorularınıza tek tek yanıt vermek istiyorum.
SÜMER VE İSTASYON KÖPRÜLÜ KAVŞAK ÇALIŞMALARI NE ZAMAN BİTECEK?
Her iki kavşağın da tamamlanma tarihi 30.06.2007 olarak belirlenmiştir. Herhangi bir beklenmeyen aksaklık veya proje eklemesi olmadığı sürece, bu tarihte bitirilmesi %95 ihtimaldir.

DELİKLİÇINAR MEYDAN PROJESİ NE DURUMDA?
Delikliçınar Meydan Projesi'nden kesinlikle vazgeçilmedi ve bunlar kesinlikle söylenti değil. Projede kesinlikle bir sorun yok, sadece "hukuki proje tesbit süreci" devam etmektedir. Buna paralel olarak da söz konusu alandaki gayrimenkul sahipleriyle de anlaşmalar yapılıp, kamulaştırmalar sürmektedir. Şu anda 3 adet binada kamulaştırma gerçekleştirilip, bedelleri ödenmiştir. Proje kapsamında, şu anda kullanılan Belediye Sarayı da yıkılacak, Belediye geçici olarak İncilipınar Vali Recep Yazıcıoğlu Kültürparkı yanındaki PAÜ Eğitim Fakültesi binalarına taşınacak, yeni belediye binası kent mimarisine uygun bir tarzda, şu anki binanın biraz daha arka tarafına yapılacak ve Belediye buradaki binasına taşınacaktır (Taşınma gerçekleştikten sonra, PAÜ İncilipınar Eğitim Fakültesi binaları yıkılarak İncilipınar Vali Recep Yazıcıoğlu Kültürparkı'na bu alan entegre edilecektir. Bu alan karşılığında Denizli Belediyesi nakdi ödeme yapmayıp, PAÜ Kınıklı Kampüsü içerisine oldukça büyük ve işlevsel tesislerden oluşan Eğitim Fakültesi'ni yaptırıyor.). Proje kapsamındaki yıkım çalışmaları 2007 sonunda veya 2008 yılbaşında başlayacak. İlgili konunun haberi için: http://www.denizlihaber.com/habergoster.asp?id=169

DELİKLİÇINAR MEYDANI'NDAKİ YENİ HAVUZ, YENİ CAMİİ ÖNÜ VE BELEDİYE SARAYI ÖNÜNDEKİ ÇALIŞMALAR DA NEYİN NESİ?
Bu çalışmalar da Delikliçınar Meydan Projesi'nin bir parçasıdır. Bu çalışmalarla projeye ilk kazma vurulmuş oldu. Yeni yapılan havuzda "misina sistemi" kullanıldı. İlk etap projesi toplam 250.000 YTL'ye mal oldu. Projenin diğer etpaları sırasında burada yapılan bu düzenlemeler olduğu gibi kalacaktır. Bu sırada, alt yapıda 3,5-4 metreye indirilerek yenilendi.

1.ÇEVRE YOLU NEDEN TAMAMLANAMIYOR?
1.Çevre Yolu şu anda %90 oranında tamamlandı fakat inşaatta yürütme, Denizli İdare Mahkemesi tarafından, 1/25000 Çevre Düzeni Planı'na itirazlar üzerine plan reddedilerek durduruldu. Hatta öyle komik durumlar ortaya çıkıyor ki, 2500 m uzunluğunda ve 50 m genişliğinde, otoyol kalitesindeki bu yolun oradan kaldırılması bile talep edilmektedir. Tam plan 1,5 aylık çalışmalardan sonra son şekliyle onaylandı derken, yine bir itiraz son günde yapıldı. Bundan dolayı halen yürütme durduruldu ve içler acısı bir durum karşımıza çıkmış oldu: Mezarlık sorunu...

ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ PROJESİ NE OLDU?
Otobüs Terminali Projesi, 1.Çevre Yolu tamamlanıp, 2.Çevre Yolu güzergahının kesinleşmedinden sonra başlanıp, 1 yıl içerisinde tamamlanacak. Terminal, iki çevre yolunun arasında bi noktada yapılacak. Muhtemelen, Pamukkale Kavşağı yakınlarında, Eskihisar cicarında olması bekleniyor. 1/25000 ÇDP'nın yürütmesinin durdurulmasından dolayı, bu yıl sonunda veya 2008 yılbaşında başlanılması planlanan proje daha geç bir sürede başlayacak muhtemelen.

DENİZLİ BELEDİYESİ'NİN EKONOMİK DURUMU NASIL?
Denizli Belediyesi'nin ekonomik durumunda şu anda hiçbir sıkıntı yoktur. Öngörülen 2007 bütçesi 250.000.000 YTL'dır. Bu hedefe muhteşem bir hızla yaklaşılıyor, hatta yıl sonu itibariyle aşılabilmesi de muhtemel.


Saygılarımla,
Yasin EFESOY


Yasin Efesoy

11 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2007, 13:01

Merhabalar,
Denizli Belediyesi, 5 (+2) köprülü kavşaklarla rahatlattığı ve hızlandırdığı trafik akışından yayaların olumsuz etkilenmemesi ve can güvenliğinin sağlanması için 4 adet modern rampalı yaya üst geçidi yapıyor. Çalışmalara Mayıs ayında başlanmış olup, 75 günde tamamlanarak hizmete açılacak olan bu geçitler aşağıda belirtilen noktalara yapılıyor:

- Karabay Kavşağı:
Ankara Karayolu üzerinde, Sevindik Köprülü Kavşağı'nı Ankara yönünde geçtikten sonraki, Bölge Trafik yakınındaki kavşak.

- İmam Hatip Lisesi / Şoförler ve Otomobilciler Odası:
Ankara Karayolu üzerinde, Ulusal Egemenlik (Üçgen) Meydanı'ndan Ankara yönüne ilerlerken, ilk kavşak olan Zeybek Kavşağı'na 100 m kala.

 

(+)- Pelitlibağ Mahallesi Şehit Öğretmen Ayşe Konakçı Caddesi / Zebrano Mobilya:
Antalya Karayolu üzerinde, Ulusal Egemenlik (Üçgen) Meydanı'ndan Antalya yönüne ilerlerken, Fatih Köprülü Kavşağı'na 200 m kala.(+)- Deliktaş Mahallesi Şehit Yılmaz Bakan Caddesi / Tarım Kredi Kooperatifi:
Antalya Karayolu üzerinde, Antalya yönünden Ulusal Egemenlik (Üçgen) Meydanı yönüne ilerlerken, Deliktaş Köprülü Kavşağı girişine 50 m kala.(+)Proje çizimleri ve kesitleri ise şu şekilde:(+)

(+)Üst geçitler, rampalı ve asma köprü şeklinde inşa edilecektir. Orta refüjde bir kuleden çıkarılan taşıyıcı halatlarla bağlanıp, rampa ayaklarıyla (her iki tarafta da 9 ayak) yere oturtulacaktır. Kule yüksekliği 25,51 m; tabliye yüksekliği ise 6,66 m olacaktır. Her türlü tehlikeye karşı görünebilirliğin artması amacıyla tabliye kenarları şeffaf olacaktır.


İnşaat görüntüleri:(+) 

(+) 

(+) 

(+) 

(+) 

(+) 

(+) 

(+)NOT: Proje çizimleri Denizli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nden temin edilmiştir.

Saygılarımla,
Yasin EFESOY


Yasin Efesoy

11 yıl önce - Pzr 10 Hzr 2007, 16:15
Yaya üst geçitlerinde son durum


Merhaba,
Bugün sabah saatlerinde yaya üst geçitlerindeki son durumu görmeye gittim, gerçekten işler hızlı bir şekilde ilerliyor. Yavaş yavaş iskeleti ortaya çıkmaya başlamış. Şu anki durumu maddelendirecek olursak:

-Köprü tabliyeleri hazırlandı.
-Köprü rampa direkleri hazırlandı,
-Köprü rampaları tamamlanıyor.
-Orta refüj taşıyıcı kulenin 5,72 m'lik alt kısmı tamamlandı.
(+) 

(+) 

(+) 

(+) 

(+)

(+) 

(+) 

(+)Yasin EFESOY


Yasin Efesoy

11 yıl önce - Cmt 16 Hzr 2007, 10:55

Denizli Belediyesi, yapımına başlamış olduğu 4 adet üst geçitten 2 adedinin yapımını tamamlıyor. Deliktaş üst geçidinin tabliye ve kule monte çalışmalarına katıldım. Fen İşleri'nden sorumlu Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil ÇINAR, yaya geçitlerinin ay sonuna kadar tamamlanarak hizmete açılacağını, geçitlerin çoklu rampalı olarak; bisiklet, pazar arabası ve bebek arabası gibi araçlarla da yayaların rahatça karşıya geçebilecekleri şekilde yapıldığını ve geçitlerin geceleri de renkli ışıklarla süslenerek, kent estetiğine uygun hale getirileceğini söyledi.


 

(+)

(+) 

(+) 

(+) 

(+)

(+) 

(+) 

(+) 

(+) 

(+)Yasin EFESOYsayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 116117118   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET