Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Enes Zengin
12 yıl önce - Pzr 18 Mar 2007, 13:16
KOC » İstanbul-İzmit Arasında Alternatif Ulaşım Olanakları

Artık ciddi ciddi söylenmeye başladığı üzere banliyö hattı kalkıyor.Haydarpaşa-Gebze arası trafiğe kapanıyor.Artık kondüktörlerde bunu söylemeye başladı.

Olaya farklı bir çaıdan yaklaşmak istiyorum.Kocaeli Üniversitesi'nde okumaktayım ve hergün İstanbul'dan gidip geliyorum.Ve binlerle ifade edilebilecek sayıda öğrenci her gün benim yaptığımı yapmaktadır.Ada ekspresi ile, Efe Tur-Asya Tur ile, servisler ile.KOU'nun 52000 civarında öğrencisini olduğunu ve bununda en az yarıya yakınının dediğim yöntemleri kullandığını düşündüğümüzde yıl sonu bence birçok sorun ortaya çıkacaktır.Geçen hafta yine klasik ada ekspresi yolculuğumuzda hattın kapanması sonucu okula nasıl gideriz diyerek beyin fırtınası yaptık biraz.Öncelikle fiyatları söylemek istiyorum

TCDD Öğrenci Abonman(Aylık):45-55 Ytl
Efe Tur-Asya Tur:16-18 Ytl(Gidiş-geliş günlük)
Servis(Aylık):Mesafeye göre 250-400 Ytl
TCDD'nin ne kadar önemli olduğu bir fikir vermiştir umarım.

Bizim bu konuda bir önerimiz var.İDO seferleri Kadıköy-Bostancı-Pendik-Tuzla iskelelerine uğrayarak İzmit'e gitmesi mümkün olabilir mi?Çünkü bu oldukça büyük bir pasta veya iki büyükşehir belediyesi anlaşarak oldukça yüksek gelir elde edebilir?

ahmetiz
12 yıl önce - Pzr 18 Mar 2007, 13:21

kocaeli büyüksehir belediyesinin böyle bir calismasi war zaten iki belediye ortak çalişma yapacaklar..

Enes Zengin
12 yıl önce - Pzr 18 Mar 2007, 13:24

Herhangi bir duyuru veya resmi açıklamaya rastladınız mı?

ahmetiz
12 yıl önce - Pzr 18 Mar 2007, 13:30

ben 3 ay öncesine kadar özgür kocaeli gazetesinde baskan karaosmanoglunun aciklamalarini okudum istanbula uygun daha büyük deniz otobüsleri alinacagini idoyla ortaklasa seferler yapilacagini söyledi..zaten böyle bir çalismayi ulastirma bakanligida destekliyor..

Enes Zengin
12 yıl önce - Pzr 18 Mar 2007, 13:32

3 senedir izmit'te okuyorum 2 sene'de orda kaldım son sene dayanamayarak gidip gelmeye başladım.Ve öğrendiğim bir şey de izmit'te asla kimsenin sözüne güvenilmemesi gerektiğidir!

ahmetiz
12 yıl önce - Pzr 18 Mar 2007, 13:37

bu projenin çalismalarida basladi zaten marina önünden yarim saatte bir umuttepeye belediye otobüsü hareket ediyor buda bu işin parçasi entegre etmek yani..zaten karaosmaoglunun yaptıgı aciklamada marmaray yüzünden trenlerin çalişmayacagi aslinda bunun bizim için bir sans oldugu bu sayede kocaeli halkini deniz ulasimina aliştirmak istediklerini söyledi.yani kisaca böyle

Enes Zengin
12 yıl önce - Pzr 18 Mar 2007, 13:42

eğer düşündüğümüz gibi olur olursa gerçekten muhteşem olur.Deniz otobüsü ile izmite gelip ordan belediye otobüsü ile umuttepe ring seferi hem süre hem konfor açısından muhteşem olur  

ahmetiz
12 yıl önce - Pzr 18 Mar 2007, 13:49

evet gerçekten çok güzel olur yapacagimiz sey bekleyip görmek..aslinda çok seneler öncesi olamasi gereken proje denizde çukur yok tümsek yok trafik yok hem daha zevkli ve konforlu ulasim..ve ayni anda iki yerden kalkis yapilacagini biliyorum ist hayadarpasa-besiktas izmittede karamürsele ugrayip marinada son bulacak..

Enes Zengin
12 yıl önce - Pzr 18 Mar 2007, 13:52

istanbulda sadece haydarpaşa'dan kalkması büyük sorun olur.Çünkü istanbul içi ulaşım zaten arapsaçına dönecek o zaman her iskeleye uğraması lazım kadıköy'den itibaren umarım öyle bir hata yapılmaz.

ahmetiz
12 yıl önce - Pzr 18 Mar 2007, 13:54

istanbulda her iskeleye ugrarsa sen 4 saatte anca gelirsin izmite

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara