Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Kenan Durmuş

15 yıl önce - Cum 16 Mar 2007, 23:54
BUR » A7.45. Otosansit Kavşağı Tartışmaları

Bu akşam işten çıktım ve hayatım da ilk defa evime (6 km ) 2 saatte gelebildim bunun sebebi akşam saatlerinde  Otosansit kavşağının Bursa'ya giriş yönünün ulaşıma kapatılması ve kavşak çalışmalarına başlanması idi trafik konusunda İstanbul'lu vatandaşlarımıza allah sabır versin onlar bu sorunu bizden daha çok yaşıyorlar...
Umarım çalışmalar kısa sürede sonuçlanır ama görünen oki trafik konusunda bir süre daha sıkıntı yasayacağız..

En son Kenan Durmuş tarafından Cmt 17 Mar 2007, 21:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ÖmürOlçun

15 yıl önce - Cmt 17 Mar 2007, 12:05

Arkadaşlar bu sabah itibarı ile her iki yönde de trafik arap saçı olmuş vaziyette..
Ankara yönünden gelenler Otosansit'in önünden yeni tamamlanan yakın çevre yolu bağlantısından giriyosunuz ve sonrası allah kerim.. Yani gerekirse trafik düzenlemesini yapanların yeni metodu olan toprak tepelerini (hani girilmemesi gereken yerlere yığıyolar ya) aşıp (zira herkes şehir bilinci olmadığı için aşıyor) rastgele bir yerden çıkabilirsiniz.. Ya da biraz ileriden hiç bir polis vs bulunmayan kavşaktan girip Erikli lambalarına veya biraz daha iyi kaybolursanız Vakıfköy yolundan Ankara yolundaki Çevik kuvvetin önüne çıkabilirsiniz..

Bursa yönünden geliyorsanız da tam tersini hayal edin..
Ha bu arada sinirinize hakim olun kural tanımazları görmezden gelin..

Salih Kuş

15 yıl önce - Pzr 18 Mar 2007, 01:05

Bu akşam OLAY TV de bu konu ile ilgili haberi izledim. doğal olarak mikrofonu uzattıkları her sürücü isyanlarda..bu nasıl iştir,çile bu çile , vatandaşın halini görün vb. yakınmalar vardı.Evet belki sürücüler sitemlerinde haklı olabilirler.ancak eğer ortaya güzel bir şey çıkacaksa belli bir süre sıkıntı çekilmek zorunda.Batı yakasında yaşanlar bilirler.bir süre merinos , acemler ve orhaneli kavşağı inşaatları aynı anda sürdü.ama günümüze baktığımızda yaşanan çileye değdini büyük bir çoğunluk kabul ediyor.

ancak sanırım bu otosansit kavşağı inşaatı biraz habersiz başlamış.vatandaşların sitemide genelde bu yönde.çalışmaların altı ay kadar süreceği söyleniyor.ne diyelim Kestel yönünde oturanlara Allah sabır versin.  

SABRİ BİLGİN
15 yıl önce - Pzr 18 Mar 2007, 19:00

Her kavşak yapımı sırasında yapılan şikayetler kabak tadı verdi artık.Gazeteler de laf olsun diye şikayetlerden bahsediyorlar.Bursa'da normal zamanlarda bile trafik yeterince yoğundur,bir de böyle çalışmalar olunca doğal olarak sıkıntı artıyor.Her çalışma sırasında "Yok alternatif güzergahlar belirlenmemiş,yok yoğunluk planlanmamış" vb. gibi tavırları iyi niyetli bulmuyorum.

ÖmürOlçun

15 yıl önce - Pzr 18 Mar 2007, 19:34

Şimdi bu gibi haberlerde kasıt olabilir.. Bu ayrı bir görüş..
Ama orada bir organizasyon bozukluğu olduğu da su götürmez bir gerçek lütfen benim gibi işi o tarafta olanları düşünün.. Yaklaşık 2 yıldır bir gün bile işe normal bir yolculukla varamadık..
bu da hakikaten çok sinir bozucu.. Bunda tabi ki suç tamamen bu belediyede değil bunu da kabul ediyorum ama tekrar ediyorum kesinlikle bir organizasyon bozukluğu var.. Ayrıca kural tanımaz insanlarımız da durumu iyice içinden çıkılmaz bir hale getiriyorlar bu da ayrı..

Batur

15 yıl önce - Pts 19 Mar 2007, 13:56

Oradaki trafik sıkışıklığı 3-4 ay sürer. Asıl düşündüren oraya bat-çık yapılması, başka yerler bat-çık yapılmasını anlarım ama orası çevre yolu çıkışı, bir mahalle ya da dar bir cadde değil ki . Oraya bat-çık yapılarak büyük bir hata yapılıyor .

enes gürses

15 yıl önce - Pts 19 Mar 2007, 18:58

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara Yolu’nda ve Batı Yakın Çevre Yolu’nda yaşanan trafik sıkışıklığını giderecek kavşakların yapımı için ilk kazma önümüzdeki günlerde vuruluyor. Kavşakların temelinin atılmasından önce yapılması gereken altyapı deplase işlerine başlanırken, bölgelerdeki trafik akışı inşaat süresince UKOME tarafından belirlenen güzergahlardan sağlanacak.

(+)

Yeni hazırlanan trafik aktarım planı doğrultusunda, Otosansit Köprülü Kavşağı inşaatı süresince, Ankara istikametinden şehir merkezi istikametine gidecek araçlar; Ankara Yolu Caddesi ve Doğu Yakın Çevre Yolu (Mevlana Bulvarı) güzergahından geçiş yapabilecekler.
Ankara istikametinden Otosansit istikametine gidecek araçlar; Ankara Yolu Caddesi, Otosansit Geçici Kavşağı - Otosansit doğu girişini, Otosansit istikametinden, şehir merkezi istikametine gidecek araçlar da Otosansit içi Sanayi Caddesi, Yavuz Caddesi, Ankara Yolu Caddesi istikametini kullanabilecekler.
Şehir merkezi istikametinden Gürsu, Kestel, Ankara istikametine gidecek araçlar; Ankara Yolu Caddesi - Çınarönü Caddesi ( Vakıfköy Yolu ) – Doğu Yakın Çevre Yolu, Vakıfköy Kavşağı – Doğu Çevre Yolu (Mevlana Bulvarı) - Ankara Yolu Caddesi istikametini, yine şehir merkezi istikametinden gelerek Otosansit istikametine gidecek araçlar ise, Ankara Yolu Caddesi, Yavuz Caddesi - Otosansit içi Sanayi Caddesi istikametini kullanacaklar.

(+)

Otosansit istikametinden gelip Gürsu, Kestel, Ankara istikametine gidecek araçlar; Otosansit Doğu Çıkışı - Ankara Yolu Caddesi’ni kullanabilecekler.
Soğanlı Botanik Park Kavşağı’ndaki çalışmalar süresince kullanılacak trafik güzergahları ise şöyle:
Doğu Yakın Çevre Yolu, Yalova Yolu istikametinden gelip İzmir Yolu istikametine gidecek araçlar; Botanik Park önü servis yolunu, Doğu Yakın Çevre Yolu, Yalova Yolu istikametinden, Çukurca istikametine gidecek araçlar; Botanik Park önü servis yolu ile Nilüfer Caddesini, Doğu Yakın Çevre Yolu ve Yalova Yolu istikametinden gelerek Soğanlı Mahallesi istikametine gidecek araçlar; Botanik Park önü servis yolu – Acemler Köprülü Kavşağı “Nilüfer 1” Köprüsü ile Nilüfer Caddesini kullanabilecekler.
Soğanlı Mahallesi istikametinden gelip İzmir Yolu istikametine gidecek araçlar; Nilüfer Caddesi ve Avrupa Konseyi Bulvarı ile Real Köprüsü ve Botanik Park önü servis yolunu kullanarak gidecekleri yere ulaşabilecekler.
Kaynak: Bursa Büyükşehir Belediyesi

Otosansitle beraber Botnik kavşak çalışmalarıda başladı.Ankara Tarafı gerçekten berbat bir hal almış durumda.Bu güzergahları bilmeyenler olabilir diye belediyenin sitesinden aldım.Ankara tarafında oturanlara Allah sabır ve kolaylık versin. İnsan o trafikte deli olur ya.

Ebru K.Türk
15 yıl önce - Pts 19 Mar 2007, 19:20

Alıntı:
Asıl düşündüren oraya bat-çık yapılması, başka yerler bat-çık yapılmasını anlarım ama orası çevre yolu çıkışı, bir mahalle ya da dar bir cadde değil ki  . Oraya bat-çık yapılarak büyük bir hata yapılıyor

Bu konu benimde kafama takılıyor. Ben o bölgeyi hiç bilmiyorum ama Akın Alan arkadaşımızın "2007 Ulaşım Yatırımları" başlığındaki bir çizim dikkatimi çekti. Eğer o bölge aşağıda göstereceğim gibiyse bir Bat-Çık projesini anlayabilirim. Aksi halde ben de o bölgeye böyle bir tüpgeçitli kavşak yapmış olmayı hatalı görüyorum.

Bölgeye bağlanacak olan Ortabağlar Bulvarı şu şekilde :

Burada ise batçık yapılacağını düşündüğüm noktayı ise kırmızı bir alan içine aldım.:

Doğu Yakın Çevreyolunun bölgedeki durumu ise şöyleymiş:

Batçık yapılacak yerin daha yakın hali burada.

En son yüklediğim çizimde mavi renkle taradığım alan eğer batçık yapılan alan ise (ki son gelen mesaja göre böyle) çok sorun olmayabilir. Çünkü yine son çizimdeki kırmızı renkle taradığım alanda bir köprülü kavşak bağlantısı daha var.

Bu kırmızı renkle taradığım alandaki bağlantı ile Ankara istikametinden gelen veya o yöne giden araçlar zaten Bat-Çık kavşağa hiç girmeden yoluna devam edecek. Yapılacak kavşak ise sadece Ortabağlar Bulvarı'nın Ankara Yolu ile bağlantısını sağlayacak.

Transit geçiş yapacak araçların burayı kullanmayacak olması sebebiyle tüpgeçitli kavşak bana mantıklı geldi. FAKAT dediğim ve yukarıdaki çizimlerde gösterildiği gibi Bat-Çık yapılacak yerden daha doğuda ikinic bir transit geçit kavşağı var ise bu kabul edilebilir. Aksi halde ben bu bölgedeki Bat-Çık yapımının hatalı olduğu görüşündeyim.  

Batur

15 yıl önce - Sal 20 Mar 2007, 23:32

Doğu çevre yolunun, otosansit girişine kadar uzatıldığını biliyordum ama Ebru’nun son yüklediği haritaya bakarsak çevre yolunun noktası otosansit girişi değil de daha ileride bir noktaymış    ayrıca haritada o noktada da bir köprünün olduğu görülüyor. O zaman çevre yoluna lambalara takılmadan giriş-çıkış yapılabilecek   .

turker ustun

15 yıl önce - Prş 22 Mar 2007, 14:01

Acaba bu inşaata bursaray tünel inşaatıda buna dahil mi... Dahildeğilse bile eklense daha iyi olmazmı...

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara